Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Opony zimowe

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    No i co? Ma jeździć na letnich? Przecież wystarczy przymrózek, to i tak trzeba mieć zimówki (ewentualnie całoroczne) dobrej jakości, żeby nie hamować pińcset metrów...
    Ja osobiście mam dobre doświadczenie z Continentalami TS860 albo jak tańsze to Nokiany WR D3.
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Mam Nokiany na zimę, bardzo dobre opony. Na śniegu trakcja bardzo dobra.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar KamilooSS
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Giulietta 2.0 tct 210cv, DS3 1.6 165km
    Postów
    25

    Domyślnie

    Prostujac moja dokladna wypowiedz kierujaca na jedna marke co do zimy to obojetnie co wybierzesz z listy adac co jest dobrze oceniane bedzie oki.

    Powiem szczerze, na opony zimowe nie ma co az tak oszczedac, zawsze cos z nimi wyjdzie w trakcie... Po prostu w jakis warunkach nie dadza rady. Np wiele opon w warunkach przejscowych poznej jesieni/wczesnej wiosny sprawuje sie nagannie.

  4. #14
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeCZ Zobacz post
    No i co? Ma jeździć na letnich? Przecież wystarczy przymrózek, to i tak trzeba mieć zimówki (ewentualnie całoroczne) dobrej jakości, żeby nie hamować pińcset metrów...
    Ja osobiście mam dobre doświadczenie z Continentalami TS860 albo jak tańsze to Nokiany WR D3.
    Nic, tylko mówię, że jak ktoś jeździ tylko po mieście, to zimówki są zbędne. Nie wiem co ma tu do rzeczy przymrozek bez śniegu. Na lodzie normalne opony są lepsze niż zimowe. U mnie w mieście nawet jak spadł śnieg, to od kilku lat zanim wyjechałem do pracy o 7:30, to śnieg albo stopniał, albo był już posprzątany. W poprzednim samochodzie nigdy nie miałem opon nazywanych zimowymi i nigdy nie miałem żadnego problemu z wjechaniem gdziekolwiek. Teraz mam opony zimowe, bo dostałem za darmo, więc jeżdżę. Poza tym przy sprzedaży samochodu potencjalny kupiec pomyśli: "To jest spoko koleś, bo ma opony zimowe. Szanuję go. I jeszcze ma drugi zestaw felg. To jest gość!"

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Ale nigdy nie masz gwarancji, jaką będzie zima. Fakt, ostatnie zimy są dość lekkie, ta naprawdę ostatnia to taka jak by jej nie było. Mimo wszystko nie polecam jazdy na letnich w okresie zimowym nawet w mieście. Rozwiązaniem są dobre opony całoroczne.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta/GTV
    Postów
    174

    Domyślnie

    A powiedzcie mi - panowie i panie - odnośnie zimówek: stoję teraz przed dylematem: albo 17", albo 18" na zimę. Czy są jakieś realne zalety mniejszych kół (poza kosztami, to jest oczywista sprawa), żeby je wybrać kosztem gorszej prezencji? Czy ten minimalnie wyższy profil opony zrobi na tyle różnicę, że warto pójść w tę stronę, czy to bez znaczenia i nie ma się co zbytnio martwić? Mówię oczywiście o 'normalnych' zimowych warunkach, tj. deszcz, jakieś błoto pośniegowe, czasem jakiś śnieg, ale bez ekstremów typu lód albo zaspy, bo tutaj bez łańcuchów i tak za wiele się nie zdziała niezależnie od kół.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Na pewno jest wygodniej i uwazam ze julka na ladnych 17 dobrze sie prezentuje

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar zbigniew-777
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170 KM exclusive, TCT, Bose, panorama, LPG,
    Postów
    200

    Domyślnie

    Jeśli jesteś zwolennikiem / użytkownikiem łańcuchów to o ile dobrze kojarzę w instrukcji jest napisane że do 18 nie można ich zakładać.
    była - Alfa Romeo 147 1.6 105 KM FL Distinctive + BOSE

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta/GTV
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigniew-777 Zobacz post
    Jeśli jesteś zwolennikiem / użytkownikiem łańcuchów to o ile dobrze kojarzę w instrukcji jest napisane że do 18 nie można ich zakładać.
    O proszę, o tym nie wiedziałem, ale zaraz zajrzę do manuala, żeby to zweryfikować. Nie nazwałbym się zwolennikiem ani użytkownikiem (bo jeszcze w życiu nie miałem okazji ich używać), niemniej planuję w przyszłości trochę wyjazdów w zimowe góry najprawdopodobniej tym właśnie samochodem, więc jak najbardziej muszę brać to pod uwagę.

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM 150KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cześć, chciałbym podłączyć się pod temat - szukam opon zimowych do Giulietty 2.0 JTDM 150KM. Zależy mi na tym by nie były głośne i miały dobrą trakcję - zima na Podlasiu potrafi niejednokrotnie zaskoczyć. Na oponach nie chcę oszczędzać. Dużo jeżdżę za miastem. Poszukiwany rozmiar 205/55R16. Jeśli ktoś zasugeruje jakieś nieszpetne felgi stalowe (chyba że są jakieś alu zdatne na zimę), bardzo docenię .

Podobne wątki

  1. sprzedam koła,opony zimowe do 156 lub 147 Opony Dunlop
    Utworzone przez emcio w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2018, 09:18
  2. Opony zimowe 225 50 17
    Utworzone przez misiu7911 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-09-2013, 21:06
  3. [159] Opony zimowe.
    Utworzone przez kiniek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory