Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: MiTO - nieszczelna uszczelka, deszcz zalewa samochód. Proszę o pomoc.

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Ale przecież trop wlewania wody do nawiewu jest sensowny ,przecież mito ma nawiewy na nogi pasażerów z tyłu i tym kanałem może leciec woda własnie pod nogi.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemot176 Zobacz post
    Okazało się, że ten od strony kierowcy jest kompletnie zapchany (kłopotów z wodą nie mam). Być może w porę go udrożniłem, ale sam pomysł żeby woda lała się po wiązce elektrycznej i mocowania amortyzatora wydaje się absurdalny, mam plan dorobienia rynienki, która skieruje wodę bezpośrednio do odpływu.
    Ta wiązka biegnąca do komory silnika przez podszybie to mnie akurat autentycznie przeraża. Aż dziwne, że MiTo raczej nie ma problemów z elektryką. U Was też te przewody nie są szczelnie zaizolowane (ja widzę pęk przewodów i nawet kolory)? Sprawdzałem w innej MiTo i było dokładnie tak jak u mnie. Mega dziwna sprawa, że tak to zostało skonstruowane. Cały obszar podszybia to obszar mokry, tam powinna być szczelna izolacja. Z drugiej strony, po latach nie ma sensu niczego tam poprawiać na wiązce, bo jeszcze zamkniemy wilgoć w środku - to już lepiej niech sobie tak oddycha.

    DmX - faktycznie, to nadal dobry trop.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Kemot176
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    okolice Częstochowy
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 120KM / Alfa Romeo GT
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lone Wolf Zobacz post
    Ta wiązka biegnąca do komory silnika przez podszybie to mnie akurat autentycznie przeraża. Aż dziwne, że MiTo raczej nie ma problemów z elektryką. U Was też te przewody nie są szczelnie zaizolowane (ja widzę pęk przewodów i nawet kolory)? Sprawdzałem w innej MiTo i było dokładnie tak jak u mnie. Mega dziwna sprawa, że tak to zostało skonstruowane. Cały obszar podszybia to obszar mokry, tam powinna być szczelna izolacja. Z drugiej strony, po latach nie ma sensu niczego tam poprawiać na wiązce, bo jeszcze zamkniemy wilgoć w środku - to już lepiej niech sobie tak oddycha.

    DmX - faktycznie, to nadal dobry trop.
    Dokładnie jest jak mówisz, kabelki są niechlujnie zaizolowane i miejscami widać jakie kolorki idą.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał JaGrab3 Zobacz post
    Jeszcze podejrzewam szyberdach, ale nie widzę tam odpływu, nie wiecie czy są jakieś?
    kurde poszukałem i średnio z jakimiś informacjami gdzie można by je znaleźć. Jedyne sensowne co znalazłem to to żeby zdemontować osłony oraz uszczelki szyberdachu, a jak nie znajdziesz to zadzwoń do jakiegoś alfowego serwisu- może coś podpowiedzą

Podobne wątki

  1. Mito 1.4 95 km Warszawa- proszę o opinie.
    Utworzone przez daniel4g w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-03-2018, 08:59
  2. [GTV Spider] nieszczelna uszczelka pokrywy zaworów
    Utworzone przez Lokus w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-11-2017, 08:32
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-06-2014, 10:36
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory