Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Regulacja cięgna skrzyni w 2.0 jtdm

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    7

    Domyślnie Regulacja cięgna skrzyni w 2.0 jtdm

    Witam,
    Jakiś czas temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Giulietty, wszystko było by super gdyby nie brak precyzji we wrzucaniu jedynki i trójki. Biegi dają sie wbijać bez "większych" problemów ale nie wierze żeby nie dało się ustawić tego tak żeby nie czuć było żadnego haczenia. Spośród wszystkich wymian eksploatacyjnych została mi jeszcze wymiana oleju w skrzyni mimo wszystko chciałbym spróbować regulacji wyżej wspomnianych cięgien. W poprzednim volvo s40 2.0d było to banalne i cała operacja zajmowała może z 5minut a tu męczę się bo nie mogę odpiąć żółtej blokady. W załączniku wstawiam zdjęcie o którą blokadę mi chodzi. Z mojej obserwacji wynika że to właśnie to cięgno odpowiada za ruch lewarka na boki i to właśnie w tej płaszczyźnie są problemy... Czytałem już inne wątki ale nigdzie nie znalazłem informacji jak wspomnianą część wypiąć a wiadomo robiąc na siłę można coś zepsuć Pomarańczowy plastik się przekręca odsłaniając mały żółty fragment ale nie wiem co dalej. Z góry dziękuję a jeżeli się mylę i nie da się tu nic wyregulować to pozostaje mi liczyć ze wymiana oleju załatwi sprawę.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171209_123613.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	54.1 KB
ID:	273454  

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    W 2.0 są skrzynie C635. W pierwszych latach produkcji (2010-2011) były wadliwe czego efektem są problemy z wrzucaniem niskich biegów.
    Ja mam samochód z tą skrzynią, ale 2012 i tutaj już tego problemu nie ma.
    Nie mówę, że regulacja cięgien nie pomoże, ale raczej jest to związane z wadą fabryczną skrzyni. Poszukaj na forum, bo sporo się tutaj o tym pisało.
    Pozdrawiam.
    Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Miałem ten sam problem z "jedynką". Na zimno nie chciała dość często wchodzić za pierwszym razem. Trzeba było ponownie wysprzęglać i poprawiać wbicie biegu. Czytałem o tej "wadzie"... U mnie problem rozwiązała wymiana oleju. Dodatkowo wymieniłem uszczelniacz na cięgnie. O problemie zapomniałem, skrzynia pracuje bez zarzutu.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    7

    Domyślnie

    No niestety albo może stety u mnie problem występuje niezależnie od tego czy auto sie zimne czy ciepłe. Auto właśnie z 2011 roku. Za wymianę oleju wezmę sie najszybciej jak będę mógł mimo wszystko chciałbym spróbować tej regulacji, zawsze jest 1/3 szansy że to zadziała bo poza tym to wiadomo może być przez wspomnianą wadę skrzyni albo po prostu olej. Dla swojego spokoju chciałbym zacząć od tego. Dziękuje za wskazówki ale typowo informacji jak "odbezpieczyć" wspomnianą przez mnie blokadę nigdzie nie znalazłem i jeżeli ktoś w prosty sposób wytłumaczył by mi to był bym wdzięczny
    Jeszcze kilka pytań żeby nie zakładać kolejnego wątku:
    1. Czy w alfie z pakietem Sport z nawigacja "wstającą" ze szczytu deski można przestawić język wybierania głosowego blue&me z niemieckiego na angielski?
    2. Czy poza ekranem między zegarami da się mieć podgląd na listę muzyki nagranej na pendrive tak żeby przeglądać utwory a nie włączały się one z automatu?
    3. Czy da się ustawić sortowanie utworów po wykonawcy a nie po tytule utworu? W poprzednim volvo miałem wszystko według wykonawców i to było wygodniejsze

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Calypso Zobacz post
    Miałem ten sam problem z "jedynką". Na zimno nie chciała dość często wchodzić za pierwszym razem. Trzeba było ponownie wysprzęglać i poprawiać wbicie biegu. Czytałem o tej "wadzie"... U mnie problem rozwiązała wymiana oleju. Dodatkowo wymieniłem uszczelniacz na cięgnie. O problemie zapomniałem, skrzynia pracuje bez zarzutu.

    Hej, a co miałeś na myśli pisząc "uszczelniacz na cięgnie"?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaLorenzo Zobacz post
    Hej, a co miałeś na myśli pisząc "uszczelniacz na cięgnie"?
    Siema. Cięgno przy połączeniu ze skrzynią miałem "zapocone" od oleju. Przy wymianie oleju w skrzyni, zostało uszczelnione połączenie poprzez wymianę z tego, co pamiętam takiego okrągłego uszczelniacza. Konkretnie sam tego nie wymianiałem tylko moj kolega mechanik. Kojarzę, że wtedy wyczyścił i przesmarował również całe cięgno. W szczegóły nie wnikałem bo najważniejsza dla mnie była znaczna poprawa w kulturze pracy skrzyni i braku problemu z wbiciem jedynki. Zapocenie również nie powróciło.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    7

    Domyślnie

    Czyli mam rozumieć ze tego niebieskiego cięgna nie da się w żaden sposób wyregulować?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Warrior1060 Zobacz post
    1. Czy w alfie z pakietem Sport z nawigacja "wstającą" ze szczytu deski można przestawić język wybierania głosowego blue&me z niemieckiego na angielski?
    2. Czy poza ekranem między zegarami da się mieć podgląd na listę muzyki nagranej na pendrive tak żeby przeglądać utwory a nie włączały się one z automatu?
    3. Czy da się ustawić sortowanie utworów po wykonawcy a nie po tytule utworu? W poprzednim volvo miałem wszystko według wykonawców i to było wygodniejsze
    ad. 1 Tak musisz ściągać aktualizacje ze strony fiata z językiem angielskim lub polskim
    ad. 2 Tak w MENU muzyki masz sortowanie według kilku kryteriów
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

Podobne wątki

  1. Co daje regulacja cięgna turbiny ?
    Utworzone przez wilu934 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-04-2018, 20:48
  2. [159] regulacja zaworow 1,9 JTDm 8V
    Utworzone przez _jedrek_ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21-01-2017, 00:37
  3. [GTV] Cięgna sterowania skrzyni biegów
    Utworzone przez adamekg w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-05-2016, 20:37
  4. cięgna ( linki do skrzyni biegów -lewarek)
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 14:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory