Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Ogniska korozji

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    MiTo 1.4T 120KM
    Postów
    19

    Domyślnie Ogniska korozji

    Cześć,

    Podpowiedzcie proszę, czy powinienem się tego obawiać? Chodzi o chyba tylną belkę oraz tłumik środkowy. Na oględzinach, przy zakupie samochodu, pracownik SKP powiedział mi, że wystarczy wizyta w KROWN. Samochód jest obecnie w PabloGarage ale oni chyba się takimi tematami nie zajmują.


    Pozdrawiam
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4044.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	66.1 KB
ID:	273512   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4040.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	113.8 KB
ID:	273513  
    Ostatnio edytowane przez Paweł Eso ; 20-10-2020 o 11:16

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Kemot176
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    okolice Częstochowy
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 120KM / Alfa Romeo GT
    Postów
    42

    Domyślnie

    Miesiąc temu u siebie przerabiałem ten temat bo belka wygląda identycznie. Belka bankowo nie przegnije, tam jest gruba stal i rdza jest powierzchowna u siebie wolałem zabezpieczyć, żeby się nie pogarszało i zrobiłem tak, że najpierw umyłem całą belkę, szczotką drucianą na wiertarkę usunąłem cały nalot rdzy, tam gdzie było więcej to śrubokrętem, odtłusiciłem i na to położyłem neutralizator rdzy od bolla (na pędzel). Tam gdzie jest rdza wchodzi w reakcje i zmienia kolor na czarny, dodatkowo zostawia ochronną powłokę z żywicy, która zabezpiecza przed wodą. Sam jestem ciekawy jak będzie wyglądała belka po zimie.
    Fachowo to by trzeba zdjąć zawieszenie, zeszlifować rdze lub wypiaskować i zabezpieczyć antykorozyjnie. Pytanie czy jest sens, w poprzednim aucie 20 letnia belka wyglądała jak jedno wielkie ognisko rdzy, ale blacha była na tyle gruba, że wszystko było powierzchowne.
    Tłumik to jedynie wymiana.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    MiTo 1.4T 120KM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Dzięki za info. Czyli średnio z tym tłumikiem:/

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    A w czym przeszkadza rdza na tlumiku? Szczelny? To jeździj. Jest przerdzewiały to wymiana.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    512

    Domyślnie

    Ja wymieniałem ostatnio w swoim Mito środkowy (oryginał z 2009 roku ), 170 pln tłumik z przesyłką + 80 pln wymiana. Koszt niewielki, a spokój na ok. 3 lata.
    Co do korozji na mocowaniu zawieszenia, to też mi zwrócił uwagę tydzień temu diagnosta na badaniu, że warto się tym zająć. Jeszcze jest powierzchowna, więc wystarczy wyczyścić i zabezpieczyć, ale za 2-3 lata może być już grubszy problem. Także szukam kogoś w Krakowie i okolicach do konserwacji tych punktów.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Za 2 3 lata ta belka będzię wyglądąć praktycznie tak samo to jest gruba stal bardziej bym się martwił łącznikami od przewodów ale jak chcesz to zrobić dobrze to najlepiej zrobić to samemu jak masz ciepły garaż to auto na kobyłki szlifujesz lużną rdze na to dajesz neutralizator rdzy ja używam Fertan i to też polecam.Potem na to podkład epoksydowy z 2 warstwy po podkładzie dajesz ze 3 warstwy farby okrętowej i Finito.Na fotkach widać że ta belka ma otwory technologiczne tam też warto to zabezpieczyć do tego kupujesz coś z Fluid Film sam używam i polecam.Te wszystkie fluidole czy woski to możesz sobie na czystą blachę nakładać ale na skorodowaną tylko coś na bazie oleju który nigdy nie wysycha.Druga opcja to rozbierasz całą belke dajesz do piaskowania a potem na cynk ogniowy i to już Ci wytrzyma do śmierci twojej i autaPozdrawiam.

  7. #7
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Cytat Napisał Calypso Zobacz post
    A w czym przeszkadza rdza na tlumiku? Szczelny? To jeździj. Jest przerdzewiały to wymiana.
    https://poradnia-jezykowa.uni.lodz.p...e-nie-jezdzij/

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1,3 JTDM-2 95KM; Ford Kuga MK2 2,0 TDCi 180KM 4x4
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł Eso Zobacz post
    Dzięki za info. Czyli średnio z tym tłumikiem:/
    Mój końcowy też wyglądał fatalnie...
    Zewnętrzna blacha przerdzewiała 4lata temu, wszystko co "dyndało" usunąłem i jeżdżę.
    Tłumik szczelny, nie jest głośniejszy.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Mito '10 1.6jtdm 120KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Capsel Zobacz post
    Mój końcowy też wyglądał fatalnie...
    Zewnętrzna blacha przerdzewiała 4lata temu, wszystko co "dyndało" usunąłem i jeżdżę.
    Tłumik szczelny, nie jest głośniejszy.
    Dobrze wiedzieć bo już się zastanawiałem na jaki na wiosnę wymienić bo z mojego też blacha zewnętrzna oblazła
    A jak 4 lata wytrzymał to może jeszcze poczekam, bo z tego co szukałem to tanio nie jest.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał mchrob Zobacz post
    Dobrze wiedzieć bo już się zastanawiałem na jaki na wiosnę wymienić bo z mojego też blacha zewnętrzna oblazła
    A jak 4 lata wytrzymał to może jeszcze poczekam, bo z tego co szukałem to tanio nie jest.
    Ja ze swoim też już jeżdżę ze 2 lata i nic - jest tam jakaś korozja, jakaś warstwa już nawet odlazła, ale jest kolejna. Ile kosztuje taka wymiana? Bo z tego co pamiętam to 500-600zł za coś lepszego. Chyba pasują też tłumiki z Punto? Ja mam wersję Distinctive i tłumik sportowy, więc nie wiem czym go zastąpię... chyba Ulter zostaje. Co do korozji jako takiej, jak u Was z progami i rantem nadkoli z przodu? Lakier się trzyma dobrze? Ja musiałem już w tym roku robić poprawki, dopóki nie było tam rdzy.

Podobne wątki

  1. [159] początki korozji sw:((
    Utworzone przez bami159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 12:07
  2. [159] Trawersa, sanki - wymiana z powodu korozji.
    Utworzone przez Rafael21 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-06-2017, 13:37
  3. Ogniska rdzy w nadkolach, okolice kielicha
    Utworzone przez kolekszy w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-10-2016, 20:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory