Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Giulietta QV - mody

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Giulietta QV prelift
    Postów
    7

    Domyślnie Giulietta QV - mody

    Hej Alfiarze,

    Jako szczesliwy posiadacz Giulietty QV zdążyłem już sporo czerpać przyjemności ze stockowych możliwości wozu (i tłumaczyć się przed żoną ze średniego spalania 16 litrów :<). Teraz przyszedł czas na drobne modyfikacje.

    To co zrobił poprzedni właściciel:
    -gwintowane zawieszenie
    -wydech INOX racing

    Chciałbym zrobić:
    - Intercooler
    - downpipe
    -mape

    Czyli mówimy o typowym chyba zestawie . Jestem zielony, a sporo rad z różnych źródeł jest sprzecznych, więc uznałem że może dobra i bardziej doświadczona dusza z forum może mi pomoże.

    IC - chciałem kupić z fmic.pl IC w predefiniowanym zestawie. Z jednej strony znam osobe która taki ma i ponoć jest zadowolona (ale mapy jeszcze nie robiła). Cinsoft sugeruje, ze jest IC za mały (rdzeń 550x180x65) i powinien byc 600x300. Dostałem też info od innej osoby, że fmic.pl to jednak raczej jakościowo kaszana i szybko spuchnie. Jak to jest faktycznie? Docelowo nie chce jej krecic na wiecej niz 280-290. Jesli faktycznie jest zły to jest ktośw stanie podpowiedzieć co innego zamówić (i co dodatkowo, bo fmic ma gotowe zestawy montażowe, któych nigdzie indziej nie uświadcze)

    DP - of course najchętniej zrobiłbym sam dp, natomiast w dzisiejszych czasach robi sie to już risky. Katalizator sportowy pewnie jest potrzebny i pewnie Euro 4. Dostałem wycene takiego zestawu 2k netto, czyli pewnie z 2,8 brutto. Cena okay? Jakieś inne rozwiązanie?

    Mapa bez IC nie ma sensu zapewne. A jak bez DP? Jeśli teraz się nie zdecyduje i zrobie samo IC i mape, pewnie pozniej przy zmianie dp bedzie trzeba robic nową mapę?

    Zapewne nie jest to rocket science, natomiast szukajac samodzielnie info, okazalo sie ze jestem za cienki bolek by moc rzeczowo zweryfikować informacje.

    Pozdrawiam,
    Kuba

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Cześć,
    Sam wertuje temat od jakiegoś czasu bo również zdążyłem się przyzwyczaić do serii QV. Ba nawet żona mówi, że to już nie jedzie
    FMIC jest imo wystarczający, kilka osób już zamontowało dedykowany i jest zadowolona. Do wspomnianej mocy wystarczający bez problemu.
    Co do dp, to temat też szeroki. Czy aby na pewno chcesz z katalizatorem? Czy tylko obawiasz się przeglądów itp? Dp bez kata to koszt +/- 700zł, przynajmniej u mojego znajomego.
    Mapę najlepiej zrobić na docelowym zestawie, chyba, że chcesz weryfikować przyrosty po pewnych etapach modyfikacji. Ale tak, na pewno po dp trzeba będzie zrobic korektę.
    Zawór DV też do rozważenia.
    Wydech masz cały czy tylko końcowy?
    A w jakim stanie turbo? Mnie kusi k04 lub hybryda.
    Kolejna kwestia to weryfikacja napędu. Jak sprzęgło i dwumas?

    Ps. Popatrz na bliźniaczy temat Delty tbi kolegi [MENTION=6]Piotriix[/MENTION] w Przedsionku Alfisty - ma dużą wiedzę. Zapewne coś napisze mądrzejszego i konkretnego niż ja

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Giulietta QV prelift
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Calypso Zobacz post
    Cześć,
    Sam wertuje temat od jakiegoś czasu bo również zdążyłem się przyzwyczaić do serii QV. Ba nawet żona mówi, że to już nie jedzie
    FMIC jest imo wystarczający, kilka osób już zamontowało dedykowany i jest zadowolona. Do wspomnianej mocy wystarczający bez problemu.
    Co do dp, to temat też szeroki. Czy aby na pewno chcesz z katalizatorem? Czy tylko obawiasz się przeglądów itp? Dp bez kata to koszt +/- 700zł, przynajmniej u mojego znajomego.
    Mapę najlepiej zrobić na docelowym zestawie, chyba, że chcesz weryfikować przyrosty po pewnych etapach modyfikacji. Ale tak, na pewno po dp trzeba będzie zrobic korektę.
    Zawór DV też do rozważenia.
    Wydech masz cały czy tylko końcowy?
    A w jakim stanie turbo? Mnie kusi k04 lub hybryda.
    Kolejna kwestia to weryfikacja napędu. Jak sprzęgło i dwumas?

    Ps. Popatrz na bliźniaczy temat Delty tbi kolegi [MENTION=6]Piotriix[/MENTION] w Przedsionku Alfisty - ma dużą wiedzę. Zapewne coś napisze mądrzejszego i konkretnego niż ja
    Hej - dzięki za odpowiedz!
    No właśnie też mi się wydaje, że jeśli mówimy o -300ps, to ten fmic.pl powininien wystarczyć.

    DP - jasne, że nie zależy mi na katalizatorze. Nie ukrywam jednak, że nie mam psiapsiuła na stacji diagno i wolałbym nie musieć kombinować z szybkim montazem kata, bo zabrał mi dowód rejestracyjny . Mówiąc w skrócie, to dupochron, chociaż cene wywindował koszmarnie.

    Nie orientowałem sie na zaworach spustowych. Faktycznie się opłaca?

    Sprzęgło, dwumas i turbo wydaje się w dobrym stanie, na razie nie dawało żadnych złych oznak - acz to się pewnie okaże jak przyjdzie co do czego.

    Wydech tylko końcowy, z tego co wiem. Generalnie nie chce przeszarżować finansowo. Giulietta to troche moje widzimisie. Miałem kupić żonie samochód, dołożyłem nieco i kupiłem julke sobie a stary jej oddałem . Pewnie jednak za max 2 lata poleci do niej.

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liianowaty Zobacz post
    Cinsoft sugeruje, ze jest IC za mały (rdzeń 550x180x65) i powinien byc 600x300
    Przecież ten większy nie wymaga jakiś super przeróbek ,kolanka pewnie takie same jak w tym mniejszym.
    Skoro jesteś w kontakcie z Cinsoftem to zrób DP z katem u niego.
    I tak pewnie soft będziesz tam robił.
    Jaką ty masz turbinę K03 czy K04?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Giulietta QV prelift
    Postów
    7

    Domyślnie

    Ok, ale ta mniejsza mam możliwość kupna gotowego zestawu montażowego i wiem która to dokładnie. Nie wiem natomiast jaki konkretnie ma byc inny, wiekszy IC, co dokupic etc . Jak mówiłem, niestety jestem kompletnie zielony.

    Tak, jesli bede robił dp z katem to w cinsofcie, bo maja swietna opinie. Natomiast faktycznie nie spodziewalem sie ponad 2.5 k za dp, więc troche to wydłuża czas zanim zdecyduje sie na jednokrotny taki zakup . Co do turbiny to powiedz mi jak to sprawdzić, to napsizę. Niestety wujek google nie podpowiedzial :<.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Większy ic i tak Ci nie potrzebny, za duży to również można popaść ze skrajności w skrajność. Ale jeżeli się zdecydujesz to przecież pełno jest kolanek do wyboru do koloru, kwestia wymiarów. 2.5k zł za dp z katem to imo za dużo... Nawet licząc z górką DP 800zł, kat no niech też 800zł, to za co reszta? Zapewne przez to, że ma to robić markowy zakład...

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    383

    Domyślnie

    Rdzeń 550x230x65 wystarczy na 280-290ps. Ja mam taki u siebie, wchodzi bez wiekszych modyfikacji. Turbo jakie siedzi stockowo w qv to k04. DP możesz kupić od ragazona. Koszt powinien się zamknąć w 3k razem z modyfikacją sterownika.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał tzebrowski Zobacz post
    Turbo jakie siedzi stockowo w qv to k04.
    O masz to mi sie popieprzyło k03 z 159 tbi

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    383

    Domyślnie

    Tak w 159 i w delcie jest K03. W GQV jest Borg Warner K04 2280

  10. #10
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Dla potomnych
    Giulietta QV 235 KM K03
    Giulietta QV 240 KM K04
    A sprawdzić łatwo bo jest napis na turbinie.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. 1.9jtd cf2 mody mechaniczne
    Utworzone przez Michal76 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-07-2017, 18:07
  2. Pytanie o wirusa i mody
    Utworzone przez Przemekkk97 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-12-2015, 21:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory