Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Wymiana sprężyn giulietta eibach

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Sieradz
    Auto
    Giulia 2.2 180hp At8
    Postów
    28

    Domyślnie Wymiana sprężyn giulietta eibach

    Witam ,ma może ktoś jakieś wskazówki jak wymienić sprężyny w Julce ❓od czego zacząć co i jak ,odrazu pisze że robiłem takie tematy w innych autach

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    tył odkręcasz amorki na dole i wymieniasz sprężyny 15min roboty,za to przód to droga przez piekło,najcięższa jest walka ze sworzniem wahacza,niestety aluminium i stal razem bardzo się nie lubią i nawet śrubę ciężko wybić z piasty nie mówiąc już o bolcu sworznia(zaśniedziałe),chyba ze auto młode,w moim tylko 5 lat na karku a śruby zasiedziane:/ Ale młotek,brecha i parę godzin mordęgi i jakoś poszło,no i oczywiście bez ściągaczy sprężyn się nie obejdzie na przodzie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Sieradz
    Auto
    Giulia 2.2 180hp At8
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hornet15re Zobacz post
    tył odkręcasz amorki na dole i wymieniasz sprężyny 15min roboty,za to przód to droga przez piekło,najcięższa jest walka ze sworzniem wahacza,niestety aluminium i stal razem bardzo się nie lubią i nawet śrubę ciężko wybić z piasty nie mówiąc już o bolcu sworznia(zaśniedziałe),chyba ze auto młode,w moim tylko 5 lat na karku a śruby zasiedziane:/ Ale młotek,brecha i parę godzin mordęgi i jakoś poszło,no i oczywiście bez ściągaczy sprężyn się nie obejdzie na przodzie.
    Jest filmik na yt i gość nie odkręca sworznia ,więc będę robił tak ,stabilizator ta śruba co ściska amora i tyle ,powiedz mi jak ściągnąć to plastikowe zabezpieczenie u góry żeby nie połamać

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    Srubokret wkładasz tam gdzie ma zatrzask i wychodzi bardzo ładnie.

    - - - Updated - - -

    Też tak próbowałem bez odkręcania ale brakło miejsca by wyjąć amorek,trzeba by mieć bardzo dobry ściągacz do sprężyn i wtedy to może się udać,ja miałem takie dwa zwykle śrubowe i nie dało się nimi dobrze ściągnąć sprężynę na aucie i brakowało z 2cm by amorek wyszedł,miałem odkręcić cały wachacz to znowu jedna śruba niedostępna bo przednia strefa zgniotu przeszkadza

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory