Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Brak ogrzewania, wyrzucanie płynu chłodniczego

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 (140 KM, 103kW)
    Postów
    3

    Domyślnie Brak ogrzewania, wyrzucanie płynu chłodniczego

    Problem pojawił się na początku stycznia, chyba pokryło się to z początkiem pierwszych ujemnych temperatur. Rano ogrzewanie było okej, płyn chłodniczy również (po problemach z uszczelką pod głowicą dość często kontroluję poziom). Gdy wieczorem wracałam do domu ogrzewania już nie było, a z nawiewów wiało zimnym powietrzem. Dojechałam do domu, sprawdziłam poziom płynu. Był pusty zbiorniczek. Dolałam na poziom pomiędzy minimum i maksimum. Na drugi dzień ogrzewania nadal nie było, a pod pracą (około 30 minut jeżdżenia) samochód nagle zagotował się. Płyn był na maksimum. Podjechałam od razu do mechanika, bo zaniepokoiło mnie to zagotowanie. Po drodze wróciło ogrzewanie. Na miejscu okazało się, że płynu już jest na minimum. Mechanicy stwierdzili, że to prawdopodobnie zapowietrzenie układu, dolali płynu na maksimum. Kazali jeździć i kontrolować poziom.

    Spokój był przez jeden dzień. Na drugi dzień wieczorem znowu odcięło ogrzewanie, a płynu było ponad maksimum (na zimnym silniku). Mechanik twierdzi, że "może się tak czasem robić" i mam się tym nie przejmować. Kolejnego dnia Julka zagotowała się podczas wypalania dpf. Wyłączyłam silnik, odpaliłam i dojechałam te ostatnie 500 metrów do domu. W tym czasie wróciło ogrzewanie, ale okazało się, że znowu wyrzuciło cały płyn chłodniczy. Alfa znowu trafiła do mechanika. Sprawdzili uszczelkę pod głowicą (wymieniana zresztą pod koniec października), głowicę, chłodnicę. Wszystko okej, nie wiadomo co się dzieje, nie wiadomo też którędy wyrzucany jest płyn chłodniczy. Stanęło na tym, że płyn został dolany, mam jeździć i sprawdzać poziom.

    Dzisiaj rano płyn był trochę ponad maksimum (na zimnym silniku). Zrobiłam jakieś 40 km alfą, ogrzewanie działało, płyn okej. W drodze powrotnej po odpaleniu ogrzewanie było słabsze, po ok. 10 km jazdy przestało grzać. Po kolejnych 15 km samochód się zagotował, słychać było jakby uciekający płyn (bulgotanie). Zjechałam na stację, płyn był na minimum. Po drodze ogrzewanie znowu wróciło, a w domu okazało się, że zbiorniczek jest już pusty. Podsumowując: ogrzewanie jest jedynie gdy płynu jest ponad maksimum lub nie ma go wcale.

    Na początku sama podejrzewałam, że może to być m.in. króciec głowicy. Miałam z nim problem 2 lata temu, gdy mechanicy z innego warsztatu uszkodzili go podczas wymiany filtrów. Objawy są praktycznie takie same jak w tamtej sytuacji. Auto gotowało się, wyrzucało płyn chłodniczy, nie było klimatyzacji i ogrzewania. Teraz od mechaników usłyszałam, że raczej to nie to samo, bo byłby wyciek płynu na zewnątrz. Problem w tym, że za pierwszym razem też nie było wycieku na zewnątrz. Nie wiem czy w ogóle sprawdzili ten trop.

    Czy ktoś miał chociaż trochę podobny problem ze swoją alfą? Może to pomogłoby w jakiś sposób nakierować mechaników na to, co jeszcze można sprawdzić, bo sama zaczynam tracić nadzieję i trochę panikować, że czeka mnie pożegnanie z Julką

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Ja bym zmienił warsztat, jak takie rady i strzały w ciemno robią. Jak napiszesz skąd +- jesteś, może ci ktoś zaradzi kogoś ogarniętego z okolicy.
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Objawy typowe dla UPG.
    Kup tester na obecność spalin koszt to grosze i zrób badanie.
    Zrobisz to sama bo to proste.
    Gdyby jednak było ok. a nie ma wycieku widocznego to można zrobić test szczelności układu .
    To też jest proste tylko ,że potrzebna sprężarka i manometr.
    Jak zacznie spadać ciśnienie w układzie to szukać wycieku aż do bólu
    Olej czysty i klarowny?
    Ps. Ufasz tym mechanikom? Nie ma innego w okolicy?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 (140 KM, 103kW)
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Objawy typowe dla UPG.
    Kup tester na obecność spalin koszt to grosze i zrób badanie.
    Zrobisz to sama bo to proste.
    Gdyby jednak było ok. a nie ma wycieku widocznego to można zrobić test szczelności układu .
    To też jest proste tylko ,że potrzebna sprężarka i manometr.
    Jak zacznie spadać ciśnienie w układzie to szukać wycieku aż do bólu
    Olej czysty i klarowny?
    Ps. Ufasz tym mechanikom? Nie ma innego w okolicy?
    UPG na bank nie, sprawdzane było ostatnio testerem. Mechanikom ufałam, bo naprawiałam u nich samochody od pewnego czasu i było okej. Teraz widzę strzały w ciemno, że "no może chłodniczka EGR, a może coś innego" i wypuszczanie z warsztatu na zasadzie "z tym można jeździć". I to mi daje do myślenia

    Czyli na początek zacznę od zmiany mechanika, może faktycznie to jest na ten moment najlepsze rozwiązanie.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Problemy z brakiem ciepła miałem kiedyś w 1.9 JTDm, ale wtedy winna była pompa wody, w której wirnik złapał luz na osi i zwyczajnie nie miał napędu.
    Ale nie było problemu ze znikaniem płynu.

  6. #6
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    A ty masz diesla.
    To chłodniczka egr jest prawdopodobna
    Niech wypną i sprawdzą.
    A jak kolega wyżej wspominał to pompa wody to też trop.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2023
    Auto
    Giulietta
    Postów
    2

    Domyślnie

    Przyczyna znaleziona? Mam dokładnie ten sam problem

Podobne wątki

  1. [159] Brak płynu chłodniczego
    Utworzone przez tika777 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-01-2018, 23:55
  2. [159] 2.0 JTDm czyste płyny brak co2 w płynie , ubytek płynu chłodniczego
    Utworzone przez kedzior303 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 21-02-2017, 12:53
  3. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 23:27
  4. [146] Wyrzucanie płynu/oleju wspomagania
    Utworzone przez Jarek_Jarecki w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 09:21
  5. Brak płynu chłodniczego jakie konsekwencje .
    Utworzone przez Maciek w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-08-2011, 17:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory