Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Spryskiwacze ksenonów nie chowają się do końca - Julcia

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar michalczewski84
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 MA 170KM TCT '14
    Postów
    13

    Domyślnie Spryskiwacze ksenonów nie chowają się do końca - Julcia

    Cześć,
    po zeszłotygodniowych mrozach moja małżonka wróciła z przejażdżki Julcią i niestety moim oczom ukazały się nie do końca wsunięte w zderzak osłonki spryskiwaczy.

    Kiedyś już coś takiego z raz mi się zdarzyło z prawej strony, ale wtedy bez problemu docisnąłem klapkę do zderzaka i na lata zapomniałem o temacie...

    Teraz niestety nie mogę w ogóle dalej ich wcisnąć, za każdym razem prawy zostaje jakieś pół centymetra przed zderzakiem, lewemu do domknięcia brakuje dosłownie paru milimetrów. Próbowałem je delikatnie rozruszać, psiknąłem smarem silikonowym, wypsikałem już ponad zbiornik płynu, ale poprawy brak.

    Zastanawiam się, zanim zacznę brać się za spryski/dysze, czy to napewno ich wina - czy np. może też mieć z tym coś wspólnego pompka spryskiwaczy?

    Jeżeli to już Waszym zdaniem te nieszczęsne spryski wyzionęły ducha to czy pasują tylko oryginalne Alfy czy np. z jakiegoś Fiata lub Lancii też, bo przeszperalem na szybko Allegro, OLX’y i inne portale i z dostępnością bida, a jak już coś jest to kosztuje niemało...

    Pozdrawiam,
    Piotrek

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Giulietta 1.4 TB Distinctive
    Postów
    19

    Domyślnie

    Masz do wymiany spryskiwacze ksenonów. Prawdopodobnie uszkodził je zamarznięty letni płyn. W budowie są one banalne wysuwają się pod ciśnieniem wody a chowają się dzięki odpowiedniej konstrukcji. Koszt ok 450zl za szt + montaż czyli trzeba zdjąć zderzak - razem, strzelam: ok 900zl (no tyle wyjdzie w Warszawie

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar michalczewski84
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 MA 170KM TCT '14
    Postów
    13

    Domyślnie

    Tak myślę, że mogły je resztki letniego uszkodzić, ale też zacząłem się zastanawiać czy jest jakaś możliwość, że to np. pompka i jakiś zaworek nie upuszcza ciśnienia płynu co nie pozwala im się cofnąć... wysuwają się pod wpływem ciśnienia, ale po dźwięku wydaje mi się, że jeżeli w układzie nie byłoby już płynu (od strony pompki zbiorniczka) to jakaś sprężyna która tam jest powinna spokojnie cofnąć te tłoczki sprysków... Niby zdjęcie zderzaka nie jest skomplikowane i mógłbym pokombinować trochę, natomiast najgorzej właśnie że spryski kosztują 5 razy tyle co do każdego innego auta, tak to w ciemno bym zamówił i przy zdjeętym zderzaku mógłbym się już bawić w diagnozę...

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Ja w takiej sytuacji popryskałem WD40 . Wymaga to kociej zręczności i przytrzymania na wysunięciu.
    już dwa lata śmiga

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie przekreślałbym tych sprysków. Daj im szansę w cieplejszej temp i spróbuj tak jak kolega wyżej radzi.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Dokładnie jak wyżej. Ogrzej auto, garaż, wyższe temperatury.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar michalczewski84
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 MA 170KM TCT '14
    Postów
    13

    Domyślnie

    Ok, poczekam jeszcze cierpliwie. Ponieważ zaślepka odstaje i nie ma problemu z dostaniem się pod spód zaatakowałem tłoczek wd40 i smarem silikonowym... poczekam trochę i może coś się poprawi. Mam już ogarnięty sprysk, także w najgorszym razie trzeba będzie zdjąć zderzak

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Spryskiwacze reflektorów nie chowają się całkowicie
    Utworzone przez lukpoz w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-12-2020, 23:07
  2. [159] spryskiwacze ksenonów - przekaźnik
    Utworzone przez Harvaster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 17:53
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 17:19
  4. spryskiwacze ksenonów??
    Utworzone przez Revol84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 22:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory