Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: zacisk NTY

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar moniczka
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    alfa romeo giulietta
    Postów
    10

    Domyślnie zacisk NTY

    Witam,
    Poprzedni właściciel auta zamontował zaciski firmy NTY i podczas przeglądu usłyszałam, że będą do wymiany... Nie jeżdżę długo, a na zaciski dostałam paragon i są dopiero od kilku miesięcy. W zasadzie na dwa tygodnie przed sprzedażą były wymienione. Pan w warsztacie mówił ze cieknie jeden, na moje pytanie co to znaczy odpowiedział z uśmiechem , że do wymiany... Czy to konieczne?? Nie spodziewałam się wydatków tak szybko. Co się może stać jeśli nie zostanie wymieniony natychmiast?? Czy ktoś reklamował taki produkt , czy są wymagane paragony z warsztatu montującego zacisk??
    Dziękuję bardzo

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar kommpot
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9
    Postów
    15

    Domyślnie

    Bardzo mnie ciekawi kto wcisnął poprzedniemu właścicielowi zaciski takiej marki i czemu nie regenerował poprzednich tylko założył ujowe NTY …

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Skąd my mamy wiedzieć dlaczego zacisk leje i w którym miejscu traci płyn? Jeśli mechanik tak określił to pewnie nie jest to nieszczelność na wejściu przewodu a prawdopodobnie przepuszcza tłoczek. Co się może stać, jeśli nie wymienisz od razu? W zasadzie nic, jeśli auto się nie porusza Podczas jazdy może Ci ewentualnie zabraknąć hamulców...
    Ja bym z tej firmy nawet filtra kabinowego nie kupił o hamulcach nie wspominając. Wymieniaj i to szybko. Mając paragon i rachunek za wymianę w warsztacie mechaniki pojazdowej możesz je oddać na reklamację.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar jarcys
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 diesel 2011
    Postów
    8

    Domyślnie

    Co może się stać ? Np . Możesz nie napisać już kolejnego postu , ani Ty ani osoby będące w aucie … Kto kupie zaciski NTY tak w ogóle ?! Reklamuj to , albo zakładaj coś porządnego . Nie stwarzaj zagrożenia dla innych i siebie .

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Giulietta
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarcys Zobacz post
    Co może się stać ? Np . Możesz nie napisać już kolejnego postu , ani Ty ani osoby będące w aucie … Kto kupie zaciski NTY tak w ogóle ?! Reklamuj to , albo zakładaj coś porządnego . Nie stwarzaj zagrożenia dla innych i siebie .
    Nie wiem skąd ten bulwers, ale kolega zaznaczył "Co się może stać, jeśli nie wymienisz od razu? W zasadzie nic, jeśli auto się nie porusza" Także wyjaśnił. A o NTY to zastanawiałem się nad ich łożyskami ale forumowicze mi odradzili tę markę i chyba nie zbiera dobrych opinii. I jak koleżanka opisała problem z zaciskami to też pewnie jakiś super jakościowo części to oni nie mają.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    Giulietta
    Postów
    4

    Domyślnie

    w moim przypadku wybor tez padl na marke NTY, zaciski padly po 2 miesiacach widocznie jak widac jest wiecej takich przypadkow

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ryaners
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6
    Postów
    21

    Domyślnie

    NTY co to za firma tandetna!!! ludzie oduczcie sie kupowac wynalazkow typu NTY , Denckermann czy h...j wie co brzmiace niemiecko, to typowe badziewie allegrowe , tu akurat poprzedni wlasciciel ewidentnie szykowal auto na sprzredaz i nie patrzac na opinie kupił sobie NTY a problem razem z autem sprzedal nowemu wlascicielowi. Po to sa fora by czytac czytac i jeszcze raz czytac opinie na temat producentow

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Okrzeja / lubelskie
    Auto
    ALFA 147 1,6 120KM 2006 LPG
    Postów
    15

    Domyślnie

    Jakiej firmy zaciski by nie były to prawdopodobnie ciekną na uszczelce pomiędzy korpusem i tłoczkiem. Takie niedomaganie zawsze można naprawić przez wymianę uszczelnień. Trzeba zadbać, by kupić zestaw naprawczy dobrej firmy i mechanik sobie z tym poradzi. Po takiej regeneracji zamontowane kiepskiej jakości uszczelnienia przez producenta zostaną zastąpione i powinno wszystko działać. trzeba to zrobić jak najszybciej, gdyż nawet niewielkie wycieki płynu hamulcowego zmniejszają skuteczność hamowania.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Co trzeba mieć w głowie żeby zaciski oryginalne na podróbki wymieniać? regeneracja starych zacisków kosztuje tyle ile nowe zamienniki trzeba się mega postarać żeby zniszczyć zacisk oryginalny aby nie był zdatny do jazdy....

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Giulietta
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wacenty Zobacz post
    Co trzeba mieć w głowie żeby zaciski oryginalne na podróbki wymieniać? regeneracja starych zacisków kosztuje tyle ile nowe zamienniki trzeba się mega postarać żeby zniszczyć zacisk oryginalny aby nie był zdatny do jazdy....
    Może z tych co były już nie dało się regenerować. A jak koszt jest taki sam co zamiennik to jak znajdziesz dobrą markę to czemu nie kupić nowych. A swoją drogą to jak regenerujesz to dają oryginalne uszczelki i tłoczki czy też zamienniki. Raczej montują zamienniki A tak swoją drogą jak miałbym wybrać czy kupić nowy zacisk czy regenerować, czyścić z rdzy, malować i wymienić uszczelki i tłoczki na zamienniki to już wolałbym nowy zacisk. Może nie na NTY bo nie jest to super marka, ale jakby się zagłębić to może by się znalazła marka, która proponuje zamienniki dobrej jakości i dobrej cenie. A oryginałki czy regenerowane też potrafią się zepsuć, złośliwość rzeczy martwych.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zacisk tył QV
    Utworzone przez 42195 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-09-2020, 22:27
  2. Zacisk tył do 147 od 156
    Utworzone przez kozi86 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-12-2017, 10:36
  3. [159] Problem zacisk tyl
    Utworzone przez MyPPx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-07-2016, 07:19
  4. Zacisk hamulcowy
    Utworzone przez aza1983 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 20:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory