Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Uciążliwy dźwięk podczas jazdy (nazwijmy to wycie jak uszkodzone łożysko)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    alfa romeo giulietta QV
    Postów
    4

    Domyślnie Uciążliwy dźwięk podczas jazdy (nazwijmy to wycie jak uszkodzone łożysko)

    Witam. Mam problem w Giulietta QV. W czasie jazdy od prędkości około 60km/h do 120 km/h słyszalny jest dźwięk jakby uszkodzonego łożyska (w uproszczeniu słychać falujące wycie). Wymieniłem już po kolei łożyska przedniej piasty z lewej strony potem piasty tył lewy i prawy ale problem nie znika. Ten uciążliwy dźwięk jak już wspomniałem słyszalny jest od około 60 do 120 najgłośniejszy jest przy około 100. Co dziwne dźwięk ten nasila się podczas skrętów w prawo a podczas skrętu w lewo jest słabszy. przy jeździe autostradą powyżej 120 falujący dźwięk znika albo przechodzi w ciągły ale znacznie cichszy, ciężko to ocenić. Proszę o radę jeśli ktoś coś takiego miał lub podejrzewa co to jest, bo wymiana łożysk w ciemno to kilkaset zł na koło .

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    Wyząbkowane opony,zmień na próbe na letnie i zobaczysz czy to ich wina czy nie...ale na 80%to jest Twój problem

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    alfa romeo giulietta QV
    Postów
    4

    Domyślnie

    no niestety to nie to. Problem rozpoczął się na letnich, też miałem nadzieję że po zmianie opon przejdzie ale na zimówkach jest to samo (opony są nowe).

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    alfa romeo giulietta QV
    Postów
    4

    Domyślnie

    problem rozwiązany. Okazało się że jednak to ostatnie łożysko było uszkodzone. ten uciążliwy dźwięk był tak przenoszony po samochodzie, że najmniej podejrzewane okazało się wadliwe.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrekjur Zobacz post
    problem rozwiązany. Okazało się że jednak to ostatnie łożysko było uszkodzone. ten uciążliwy dźwięk był tak przenoszony po samochodzie, że najmniej podejrzewane okazało się wadliwe.
    Ale czekaj bo nie rozumiem. Poprzednie łożyska wymieniałeś na czuja?
    Ja w swojej, na przestrzeni roku wymieniałem obydwa na tylnej osi. Obydwa trafnie zdiagnozowane za pierwszym razem. W tym sezonie po zmianie na zimówki też coś wyło/szumiało. Podjechałem znowu do tego samego zakładu, sprawdzili wszystkie cztery koła i stwierdzili, że opony.
    Sprawdzają taką maszyną, którą przykładają do koła i rozpędzają koło.

    Sorry za ten wywód ale dziwi mnie wymiana trzech łożysk na chybił trafił...
    A co ciekawe, moje odczucia dźwiękowe za kierownicy sugerowały łożyska na innej osi i po drugiej stronie. Tak że warto sprawdzać a nie robić na "słuch", bo ten dźwięk się tak niesie po budzie, że ciężko ocenić.
    Ostatnio edytowane przez FerraEnzo ; 15-03-2021 o 10:28

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    alfa romeo giulietta QV
    Postów
    4

    Domyślnie

    no niestety brak czasu aby zająć się samemu:-( Przyczynę podawał mój już teraz były mechanik. A jak on stwierdzał że to akurat to koło nie wiem, i już nie będę pytał.
    to ostatnie wymieniłem już sam i cholera okazało się że to ono. Ale muszę przyznać że dźwięk tak się przenosi że na słuch raczej się nie trafi

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrekjur Zobacz post
    no niestety brak czasu aby zająć się samemu:-( Przyczynę podawał mój już teraz były mechanik. A jak on stwierdzał że to akurat to koło nie wiem, i już nie będę pytał.
    to ostatnie wymieniłem już sam i cholera okazało się że to ono. Ale muszę przyznać że dźwięk tak się przenosi że na słuch raczej się nie trafi
    Rozumiem, dobrze że to już "były" mechanik.
    Na przyszłość takim czymś sprawdzaj łożyska, rozpędzarka to się nazywa.


  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    50

    Domyślnie

    To głośniej chodzi niż łożysko sprawdź opony może być któraś wyząbkowana to będzie taki hałas jak łożysko

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wycie/świst podczas jazdy Giulietta 1,4 MA 170 KM
    Utworzone przez tomkoziolek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2019, 10:44
  2. [Giulietta] Wycie podczas jazdy - skrzynia C635?
    Utworzone przez Mrseeba03 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-12-2018, 21:15
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-09-2017, 18:08
  4. [159] buczenie podczas jazdy - łożysko
    Utworzone przez rorobert w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-08-2013, 22:00
  5. [159] Uciążliwy dźwięk poranny
    Utworzone przez arturo132 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2012, 22:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory