Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: Giulietta h7 led osram legalność w Polsce

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 t jet 77 KW 2012r
    Postów
    3

    Domyślnie Giulietta h7 led osram legalność w Polsce

    Witam szanownych forumowiczów, mam taką propozycję odnośnie legalności oświetlenia led w naszych giuliettach, w Polsce, jakość świecenia soczewek na zwykłych żarówkach h7 jest marna, od niedawna w Niemczech zostały dopuszczone do ruchu przez niemiecki instytut transportu drogowego (czy jakoś tak :p) i firmę osram żarówki h7 led nightbreaker, nie są to tanie rzeczy, taki komplet żarówek kosztuje 640 zł, można by było napisać wspólnie petycję do ministerstwa transportu o dopuszczenie tych żarówek do użytku w naszym kraju na podstawie niemieckich badań dla giulietty i kilku innych modeli aut, które pozytywnie przeszły badania niemieckie, prośbę można motywować poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez użytkowników tych aut, moglibyśmy wspólnie napisać taką petycję, jeszcze nikt takich rzeczy nie robił a spróbować nic nie kosztuje, co o tym myślicie ?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Coca76
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.3 jtdm 2009
    Postów
    14

    Domyślnie

    Jeżeli mają homologacje w Niemczech to mogą być stosowane w każdym kraju Unii Europejskiej czyli też w Polsce. Tak to prawnie jest.
    Pozdrawiam Piotr

    Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Niestety

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał nbrt86 Zobacz post
    Witam szanownych forumowiczów, mam taką propozycję odnośnie legalności oświetlenia led w naszych giuliettach, w Polsce, jakość świecenia soczewek na zwykłych żarówkach h7 jest marna, od niedawna w Niemczech zostały dopuszczone do ruchu przez niemiecki instytut transportu drogowego (czy jakoś tak :p) i firmę osram żarówki h7 led nightbreaker, nie są to tanie rzeczy, taki komplet żarówek kosztuje 640 zł, można by było napisać wspólnie petycję do ministerstwa transportu o dopuszczenie tych żarówek do użytku w naszym kraju na podstawie niemieckich badań dla giulietty i kilku innych modeli aut, które pozytywnie przeszły badania niemieckie, prośbę można motywować poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez użytkowników tych aut, moglibyśmy wspólnie napisać taką petycję, jeszcze nikt takich rzeczy nie robił a spróbować nic nie kosztuje, co o tym myślicie ?
    Ty wiesz ile kosztuje uzyskanie świadectwa homologacji i jakie to są procedury. W skrócie napiszę, że to bez szans i bez sensu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Coca76 Zobacz post
    Jeżeli mają homologacje w Niemczech to mogą być stosowane w każdym kraju Unii Europejskiej czyli też w Polsce. Tak to prawnie jest.
    Pozdrawiam Piotr

    Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
    To tak nie działa z automatu. Procedura jest inna.
    Ale tak czy siak H7 LED OSRAM nie mają żadnej homologacji i w sumie dobrze bo barwa ich światła jest nieakceptowalna podczas jazdy po ciemku na mokrej drodze.
    Jako, że zapewne zaraz będą pytania skąd to wiem to wyjaśnię, że miałem zarówno Philipsy LED H7 2gen oraz Osram H7 LED.
    Testowałem w 159 i 147. Dla swojego komfortu i bezpieczeństwa zdemontowałem najszybciej, jak się dało.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Coca76 Zobacz post
    Jeżeli mają homologacje w Niemczech to mogą być stosowane w każdym kraju Unii Europejskiej czyli też w Polsce. Tak to prawnie jest.
    Pozdrawiam Piotr

    Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
    Te LEDy nie otrzymały typowej homologacji zgodnej z warunkami EU, bo takich warunków technicznych dla takich żarówek nie ma, a zostały dopuszczone jedynie w Niemczech przez ich instytucje wewnetrzne.
    Sam Osram podkreśla, że ich produkt został dopuszczony tylko na terenie Niemiec.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 170 KM
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cóż z tego, niech mają i 10 homologacji, jak w duecie z lampami do oświetlenia halogenowego już nie. Trochę dziwie się użytkownikom którzy zmieniają na HID lub led. Konsekwencje takiej zmiany są ogromne. Mandat 500 zł. i zabrany dowód to pikuś. Wyobraźmy sobie wypadek czy kolizję. Jeśli policja dopatrzy się niehomologowanego oświetlenia to macie po ubezpieczeniu. Poczytajcie na forach są przypadki gdzie gościu nie był sprawcą a musiał zapłacić za obie szkody. Jeśli macie jakąś część niehomologowaną w pojeździe, automatycznie sąd może orzec że cały pojazd jest bez homologacji i nie może poruszać się po drogach publicznych.
    Mój przypadek Citroen C4 gościu skasował mnie i cytryna na żyletki. Policja zauważyła ledy do jazdy dziennej . Mnustwo stresu . Błaganiami udobruchałem by w raporcie nie było notki o ledach.
    Ostatnio edytowane przez wiesgaj ; 07-03-2021 o 13:27

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Hornet15re
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM 175KM
    Postów
    170

    Talking

    Cytat Napisał wiesgaj Zobacz post
    Cóż z tego, niech mają i 10 homologacji, jak w duecie z lampami do oświetlenia halogenowego już nie. Trochę dziwie się użytkownikom którzy zmieniają na HID lub led. Konsekwencje takiej zmiany są ogromne. Mandat 500 zł. i zabrany dowód to pikuś. Wyobraźmy sobie wypadek czy kolizję. Jeśli policja dopatrzy się niehomologowanego oświetlenia to macie po ubezpieczeniu. Poczytajcie na forach są przypadki gdzie gościu nie był sprawcą a musiał zapłacić za obie szkody. Jeśli macie jakąś część niehomologowaną w pojeździe, automatycznie sąd może orzec że cały pojazd jest bez homologacji i nie może poruszać się po drogach publicznych.
    Mój przypadek Citroen C4 gościu skasował mnie i cytryna na żyletki. Policja zauważyła ledy do jazdy dziennej . Mnustwo stresu . Błaganiami udobruchałem by w raporcie nie było notki o ledach.
    jeszcze nigdy sie tak nie uśmiałem czytając takie głupoty...chłopie wg Twojego myślenia to uważaj jak będziesz zmieniał radio w aucie...po policja sie dopatrzy ze za głośno będzie grac i stracisz ubezpieczenie,bo przecież tylko ori radio ma homologacje z Twoim autem

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 170 KM
    Postów
    107

    Domyślnie

    Za radio nie dostaniesz mandatu, za lampy tak.
    Za radio nie zabiorą dowód, za lampy tak.
    Za radio towarzystwo ubezpieczeniowe nie odmówi odszkodowania, za lampy tak. Zwłaszcza AC.
    Za radio sądy nie zmienią klasyfikacji czynu, za lampy tak.
    Ten artykuł jest o oświetleniu.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Rozróżniamy wyposażenie zewnętrzne i wewnętrzne. Zewnętrzne tylko homologowane, nawet lampka nad tablicą rejestracyjną. Homologowane oczywiście nie konieczne producenta auta. W środku jakbyś wiózł worek niehomologowanych ziemniaków - nic to albo używał perfum typu biały bez.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,544

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiesgaj Zobacz post
    Jeśli policja dopatrzy się niehomologowanego oświetlenia to macie po ubezpieczeniu.
    Bzdura. Podaj proszę podstawę prawną tego twierdzenia.

    Cytat Napisał wiesgaj Zobacz post
    Poczytajcie na forach są przypadki gdzie gościu nie był sprawcą a musiał zapłacić za obie szkody.
    Kolejna bzdura i urban legend. Proszę podaj podstawę prawną wg której ten poszkodowany miałby pokrywać jakiekolwiek koszty nie spowodowanego przez niego zdarzenia.

    Cytat Napisał wiesgaj Zobacz post
    Jeśli macie jakąś część niehomologowaną w pojeździe, automatycznie sąd może orzec że cały pojazd jest bez homologacji i nie może poruszać się po drogach publicznych.
    No i? W przypadku, gdy policja/sąd ustali, że jesteś poszkodowanym nadal to nie zmienia faktu, że należy Ci się odszkodowanie.
    Równie dobrze możesz nie mieć przeglądu technicznego i nadal OC działa.

Podobne wątki

  1. w5w | Osram vs Philips
    Utworzone przez alcapone154 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-02-2018, 21:36
  2. żarówki h7 osram hyper 5000k
    Utworzone przez Kamil Śliwiński w dziale 156
    Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 23:42
  3. [147] Jakie żarówki ? Osram ?
    Utworzone przez Cziken w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 03:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory