Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Problem z nagłośnieniem BOSE i wyłączaniem dźwięku

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 156, Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM TCT QV-Line
    Postów
    39

    Domyślnie Problem z nagłośnieniem BOSE i wyłączaniem dźwięku

    Witam
    Od tego tygodnia jestem posiadaczem Giulietty (2014 rok polift, Uconnect 5 cali i system BOSE z subwooferem w bagażniku).
    Podczas słuchania muzyki podawanej poprzez Bluetooth z telefonu lub podczas rozmów na zestawie głośnomówiącym (nie wiem jeszcze jak sytuacja podczas słuchania radia czy CD) od czasu do czasu słychać głośne jebnięcie z głośnika/głośników/subwoofera. Powoduje to przerwanie odtwarzania dźwięku na 1-2 sekundy po czym dźwięk wraca. Natomiast raz na ileś takich jebnięć dźwięk zanika na dobre, wyłączenie radia nie pomaga, dopiero odpalenie silnika na nowo powoduje że dźwięk wraca.
    Ktoś miał podobnie? Jakieś sugestie?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał martini33 Zobacz post
    Witam
    Od tego tygodnia jestem posiadaczem Giulietty (2014 rok polift, Uconnect 5 cali i system BOSE z subwooferem w bagażniku).
    Podczas słuchania muzyki podawanej poprzez Bluetooth z telefonu lub podczas rozmów na zestawie głośnomówiącym (nie wiem jeszcze jak sytuacja podczas słuchania radia czy CD) od czasu do czasu słychać głośne jebnięcie z głośnika/głośników/subwoofera. Powoduje to przerwanie odtwarzania dźwięku na 1-2 sekundy po czym dźwięk wraca. Natomiast raz na ileś takich jebnięć dźwięk zanika na dobre, wyłączenie radia nie pomaga, dopiero odpalenie silnika na nowo powoduje że dźwięk wraca.
    Ktoś miał podobnie? Jakieś sugestie?
    Wygląda to na problem z modułem bluetooth, ja bym zaczął od poprawy danych na koncie i wpisanie posiadanego samochodu a potem bym wrzucił najnowsze oprogramowanie na radio. To tak na szybko.
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 156, Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM TCT QV-Line
    Postów
    39

    Domyślnie

    Jakaś wskazówka jak to zrobić? Mam auto od kilku dni i dopiero się uczę
    Na czym polega poprawa danych na koncie? Jakiś reset ustawień czy jak?
    Aktualizacja oprogramowania radia - można samemu czy może ASO? Jeśli samemu to skąd pobierać tego typu dane?

    Edit: niestety problem na odtwarzaniu muzyki z USB również się pojawia. Ponoć może to być problem z centralką Blue&Me, z którą z czasem mogą pojawiać się problemy. Prawda to?
    Ostatnio edytowane przez martini33 ; 12-03-2021 o 14:42

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał martini33 Zobacz post
    Jakaś wskazówka jak to zrobić? Mam auto od kilku dni i dopiero się uczę
    Na czym polega poprawa danych na koncie? Jakiś reset ustawień czy jak?
    Aktualizacja oprogramowania radia - można samemu czy może ASO? Jeśli samemu to skąd pobierać tego typu dane?

    Edit: niestety problem na odtwarzaniu muzyki z USB również się pojawia. Ponoć może to być problem z centralką Blue&Me, z którą z czasem mogą pojawiać się problemy. Prawda to?
    Poprawa danych na koncie polega na wejściu na swoje na forum i uzupełnienie np miejscowości, poprawa posiadanego auta (masz wpisane AR 156) jeśli chodzi o moduł blue&me to zgadza się że może szwankować, proces wgrywania oprogramowania do radia po lifcie jest tutaj szeroko opisywany - wystarczy zadać sobie trochę trudu i użyć wyszukiwarki, druga sprawa to zmiana oprogramowania w samym module blue&me - też szeroko opisywana. To tyle
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 156, Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM TCT QV-Line
    Postów
    39

    Domyślnie

    Odświeżenie tematu.
    Dzisiaj problemy z audio okazały się na tyle poważne, że przez kilkadziesiąt minut nie byłem w stanie korzystać z tego, wielokrotne uruchamianie silnika i restart uconnecta nie pomagały. Wybrałem się do ASO, była dostępna aktualizacja oprogramowania Uconnecta. Wgrali za free, za co olbrzymie podziękowania. Niestety problemy jak były tak dalej są. Zostawianie auta w ASO na tydzień czasu i płacenie za roboczogodziny w poszukiwaniu wad średnio mi się widzi więc próbuję szukać przyczyny na własną rękę, póki zdecyduję się na ostateczność.

    Udało mi się zarejestrować to co dokładnie się dzieje, więc może to pomoże z jakąś diagnozą (z dobrym nagłośnieniem najlepiej)


    Pierwsze jebnięcie 0:48 (muzyka po tym powraca), drugie jebnięcie 0:52 (muzyka również powraca), trzecie jebnięcie 1:23 i po tym już muzyka nie powraca, w takiej sytuacji pomaga jedynie wyciągnięcie kluczyka, wyłączenie Uconnecta i ponowne włożenie i przekręcenie kluczyka. Niestety nawet i ten sposób ostatnimi czasy przestaje działać.
    Ktoś ma jakiś pomysł w czym może tkwić problem?

Podobne wątki

  1. [159] System BOSE - poprawa jakości dźwięku
    Utworzone przez Tomek_KRK w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 06-10-2023, 02:15
  2. Problem z nagłośnieniem Bose
    Utworzone przez grzesiek15624 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2017, 20:31
  3. AR 159 Bose,GMS 6315 BRAK DŹWIĘKU
    Utworzone przez Adi18m w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-03-2017, 17:45
  4. Problem z oryginalnym nagłośnieniem w 156
    Utworzone przez adkaduk w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-06-2014, 09:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory