Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Kilka technicznych pytań odnośnie Giulietty

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Mieszka w
    Warmińsko - Mazurskie
    Auto
    Giulietta 2010 Distinctive 120km
    Postów
    14

    Domyślnie Kilka technicznych pytań odnośnie Giulietty

    Witam, od tygodnia jestem posiadaczem Alfy Romeo Giulietty wersja distinctive 1,4 o mocy 120 km. Auto jest już po wymianie rozrządu, filtrów itd. ale mam parę pytań:

    1 Pierwsze i najważniejsze pytanie, czy w tej Alfie występują dwa różne termostaty? Pytam ponieważ chciałem wymienić i zamówiłem nowy firmy Gates ale mechanik go odesłał ponieważ powiedział że nie pasuje. Podobno ten miał jakąś rurkę mocowaną na zewnątrz a u mnie jest ona w środku, nie wiem dokładnie o co chodzi bo nie miał już tego termostatu żeby mi dokładnie pokazać co i jak.
    2 W Alfie nie mam blue and me ale mam gniazdo usb w schowku pasażera, port podświetla się jak odpalę silnik ale ani nie czyta pendrive ani nie ładuje telefonu. Może mi ktoś powiedzieć czy w ogóle to usb mi się do czegoś przyda?
    3 ostatnie Nie działa mi gniazdo zapalniczki z przodu, sprawdzałem bezpiecznik i jest ok. Gdybym chciał samemu próbować to naprawić od którego miejsca powinienem zacząć i czy to może być mocno skomplikowane (wówczas udam się do elektryka)?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar hekek
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde Competizione Red
    Postów
    17

    Domyślnie

    Co do pendrive, to sformatuj fat32, skopiuj mp3 jednorazowo, bez dodawania później plików. Na odpalonym silniku wybierz źródło dźwięku.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Mieszka w
    Warmińsko - Mazurskie
    Auto
    Giulietta 2010 Distinctive 120km
    Postów
    14

    Domyślnie

    Ok, jutro auto przyjedzie to zrobię jak napisałeś i dam znać co z tego wyszło.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    ad 1) na pewno jest więcej termostatów i idealnie dobierać wg kodu oryginału na podstawie VINa wbitego w ePer - o ile nie wiesz jak to zrobić to podeślij VIN tutaj albo na priv i ci zerknę
    aD 2) Tak jak pisał hekek, tylko uzupełnię, że mi działa nawet po późniejszym dodawaniu plików, najważniejsze jest chyba to formatowanie na FAT32 i nie przesadzić z pojemnością pendrive (celował bym w 8GB, to jest taka bezpieczna pojemność co powinna zawsze działać)
    ad 3) o ile bezpiecznik jest OK to zaczął bym od wyciągnięcia gniazdka i zmierzenia voltomierzem czy dochodzi do niego prąd, sprawdzenia jego masy no i o ile trzeba to sprawdzić wiązkę ewentualnie zamienić gniazdko
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    50

    Domyślnie

    Dzięki skorzystam z podpowiedzi.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Mieszka w
    Warmińsko - Mazurskie
    Auto
    Giulietta 2010 Distinctive 120km
    Postów
    14

    Domyślnie

    Sprawdziłem usb, pendrive 4gb sformatowany fat32 ale okazuje się że w ogóle w źródło dźwięku nie mogę wybrać usb, jest tylko radio i cd które na dodatek nie chce wyrzucić płyty która jest w środku. Co może być z tym usb w schowku że go w ogóle system nie widzi? I jeszcze jedno jak odpalam samochód pokazuje mi się animacja blue and mi na czerwonym wyświetlaczu, tak jest w każdej giulietta czy u mnie jest ten moduł tylko nie działa bo na kierownicy ten przycisk nie powoduje żadnej reakcji?

    Gniazdo zapalniczki już działa, okazało się że zapalniczka wypięła się jakimś cudem pod spodem z przewodu zasilającego.
    Ostatnio edytowane przez Roobus ; 22-03-2021 o 17:23

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    O ile pokazuje ci animację B&M to powinieneś mieć działające gniazdko. Tylko pytanie - masz go w tym miejscu jak tutaj na zdjęciu i zaraz obok niego AUX (na zdjęciu jest schowane za wpiętym kabelkiem)?
    https://www.alfaowner.com/attachment...ed-jpg.362385/
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Mieszka w
    Warmińsko - Mazurskie
    Auto
    Giulietta 2010 Distinctive 120km
    Postów
    14

    Domyślnie

    U mnie jest tylko usb, bez aux i bez naklejki windows, zdjęcie w załączniku. Chyba najprościej będzie kupić transmiter żeby z pendrive coś posłuchać. Jak kupię drugie takie samo radio używane to wymienię je bez problemów, bez żadnych kodów itd, tylko przepiąć kable?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0347.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	80.9 KB
ID:	276907

    mam nadzieję że widać zdjęcie bo pierwszy raz wklejam.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta 1.6 JTDM 105 KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roobus Zobacz post
    U mnie jest tylko usb, bez aux i bez naklejki windows, zdjęcie w załączniku. Chyba najprościej będzie kupić transmiter żeby z pendrive coś posłuchać. Jak kupię drugie takie samo radio używane to wymienię je bez problemów, bez żadnych kodów itd, tylko przepiąć kable?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0347.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	80.9 KB
ID:	276907

    mam nadzieję że widać zdjęcie bo pierwszy raz wklejam.
    Tak, widać zdjęcie. Nie poddawaj się. Jeśli pojawia się Blue and Me to znaczy, że powinieneś zainstalować/aktualizować Blue and Me. Też mam w Julce tylko gniazdo USB i udało się wgrać aktualizację poprzez USB, nawet wersję polską. Jakby co, to posiadam odpowiednie pliki.
    Attached Files Attached Files

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Mieszka w
    Warmińsko - Mazurskie
    Auto
    Giulietta 2010 Distinctive 120km
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chemek Zobacz post
    Nie poddawaj się. Jeśli pojawia się Blue and Me to znaczy, że powinieneś zainstalować/aktualizować Blue and Me. Też mam w Julce tylko gniazdo USB i udało się wgrać aktualizację poprzez USB, nawet wersję polską. Jakby co, to posiadam odpowiednie pliki.
    Chemek a mógłbyś podesłać te pliki na prv, mam teraz urlop to bym się z tym pobawił.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Kilka pytań odnośnie nowo zakupionej Giulietty
    Utworzone przez ShogunNH w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-07-2018, 17:40
  2. [159] Kilka pytań technicznych Ar 159
    Utworzone przez Laki w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-05-2017, 23:57
  3. [159] Kilka pytań technicznych
    Utworzone przez vojtas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-04-2015, 15:32
  4. [159] Kupuję 159, kilka technicznych pytań
    Utworzone przez duomox w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-09-2014, 22:23
  5. Kilka pytań odnośnie AR 166 2.0 TB
    Utworzone przez dzida84 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 22:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory