Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Problem z automatem gulietta 1.4 2013 rok

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Gulietta
    Postów
    5

    Domyślnie P 2931 72 błąd gulietta 1.4 2013 półautomat problem

    Po odczycie w aso ledu kod p2931 72 1i3 bieg. zablokowany siłownik po otwarciu. Raz biegi wchodzą normalnie można jeździć i nic dodać nic ująć magia a raz stan zgasze silnik na 2 min i problem wraca ruszam jak by z 2 potem 4 i reszta biegów stanę znowu i zgasz silnik zapale problem znknie lub pojawi się znowu i taka zabawa. W servisie powiedziano mi że albo skrzynia albo sterownik. Z czego jak włączy się ok to skrzynia chodzi perfekcyjnie więc bardziej stawiają na jakąś skrzyneczkę na skrzyni co jest montowana. Kod skrzyni c635+DDCT CZY KTOŚ Z PANÓW MOŻE ROZWIĄZYWAŁ PODOBNY PROBLEM
    Ostatnio edytowane przez Yellowxjs1 ; 09-05-2021 o 09:54

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Strasznie nieskładnie to wszystko napisałeś i trudno się rozczytać o co dokładnie ci chodzi i co się dzieje. Jeśli chodzi o magika to można by ci coś poradzić ale najpierw byś musiał w profilu uzupełnić skąd jesteś bo my niestety wróżkami tutaj nie jesteśmy. Z tego co udało mi się zrozumieć to masz problem z automatem, z objawów ciężko coś wywnioskować. Jeśli możesz to sprawdź akumulator w samochodzie czy jest dobry. Jeśli auto stało na placu to mógł się aku zepsuć a niestety w 100% sprawny aku przy tej skrzyni to podstawa. Sprawdź czy po otwarciu drzwi kierowcy słyszysz jak działa pompa ciśnienia w skrzyni - napewno jej nie przeoczysz, po otwarciu drzwi powinna pompować przez sekundę lub dwie po postoju auta. Jeśli mruga skrzynia na liczniku to są zapisane błędy. Trzeba zacząć od ich odczytu.
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Gulietta
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam dziękuję za odpowiedź wiem że napisałem to chaotycznie dziś poprawie.. Mieszkam po za pl ale często bywam w pl więc jakoś wolę zapytac na polskim forum i znalesc dobrego mechanika. Po sprawdzeniu w alfie na ich kompie wyszedł błąd p2931 72 problem z 1i3 biegiem samochód raz je wczytuje raz nie. Pompka działa jest bzy żenię po otwarciu drzwi bzzzzzzz takie ciche. Aku jest ok. Problem jest z przekładnia skrzynia kod c635+ddct sterowana jakimś sterownikiem który ponoć często ulega awariom. Raz łapie wszystkie biegi i jedzie ślicznie a po zgaszeniu czasami bo może to być np cały dzień lub 5 min przy następnym odpaleniu już rusza 2 biegu najpierw informując że jest problem przez miganie d i próba wrzucenia biegu słychać przekładanie biegów w skrzyni i miganie skrzyni na czewono na desce rozdzielczej autka. W servisie powiedziano że to ten sterownik skrzyni koszty 2350 ale moz też być skrzynia.
    Ostatnio edytowane przez Yellowxjs1 ; 07-05-2021 o 21:19

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Bolewice
    Auto
    Była Gtv, 159 2.4 JTDm Q4 jest Giulietta 2.0 JTDm 170 TCT
    Postów
    75

    Domyślnie

    Akumulator jest sprawdzony i naładowany czy piszesz że ok bo nie było problemów z odpaleniem zimą?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Gulietta
    Postów
    5

    Domyślnie

    Powiem tak 3000 km temu wymieniali sprzęgło. Rozrząd i pompę ale ojeje słabo zmie iali z tego co widzę po ksiezce a niby co 8 - 10tys max powinno się zmieniać w tym modelu. Co do akumulatora niewiem co robił właściciel poprzedni ale teraz pali ok i ma dobre ładowanie. Dżin np 400 km zrobiłem po trasach i górach biegi zmieniały się jak cacuś glancus perfekcyjnie zero błedu poprostu idealnie. Myślałem że w górach coś będzie miała problem bo często 2 i 3 musiały pracować do tego często stawałem na parkingach ibylo super zero problemu

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Gulietta
    Postów
    5

    Domyślnie

    Patrzyłem dziś na aku mam varte n60 z 2019 roku więc powinno być ok

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yellowxjs1 Zobacz post
    Patrzyłem dziś na aku mam varte n60 z 2019 roku więc powinno być ok
    Patrzeć a pojechać do warsztatu i sprawdzić na przyrządzie to dwie różne rzeczy, 90% problemów przy tej skrzyni wynika z zepsutego akumulatora. Skoro auto kupiłeś niedawno to być może stało jakiś czas i akumulator się zepsuł. Pisałeś że napięcie ładowania jest w porządku, skąd wiesz mierzyłeś? Sprawdzałeś ile volt ma akumulator po postoju nocnym? Wszystko co piszesz to takie za przeproszeniem "wróżenie z fusów" nawet nie napisałeś w którym rejonie Polski byś mógł podjechać do warsztatu żeby sprawdzić co się dzieje.
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Gulietta
    Postów
    5

    Domyślnie

    Aku zmienione dziś i problem jest dalej taki sam

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yellowxjs1 Zobacz post
    Aku zmienione dziś i problem jest dalej taki sam
    sprawdzałeś stan oleju w zbiorniczku wyrównawczym pod maską?
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

Podobne wątki

  1. [159] Problem z automatem
    Utworzone przez kikoks w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-11-2019, 10:08
  2. [159] problem z Turbo i automatem
    Utworzone przez miszikk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2019, 18:30
  3. [159] problem z automatem
    Utworzone przez bezel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 10:59
  4. Temat rzeka-problem z automatem 3.0
    Utworzone przez zgrad w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 09:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory