Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Problem z EGR błąd P0490

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    7

    Domyślnie Problem z EGR błąd P0490

    Cześć,
    Zdaję sobie sprawę że tematów odnośnie EGR w silniku 2.0jtdm już trochę było ale w żadnym nie znalazłem rozwiązania mojego jak widać specyficznego problemu. Swoją alfą zrobiłem już ponad 20tyś kilometrów i praktycznie od początku były jakieś problemy z egr. Po jakimś czasie od zakupu błąd p0490 i dosyć szybko doszedł kolejny którego kodu nie pamiętam. Kupiłem wtedy nowy zamiennik i liczyłem że problemy miną ale nie do końca, auto mimo że nie generowało błędów nie potrafiło pozytywnie przejść testu egr w aplikacji Car Scanner (tak wiem, to może nie być najlepszy wyznacznik) jak i w interfejsie diagnostycznym mechanika również widniało że komponent nie działa poprawie. Po nieco ponad 10tyś km/4miesiącach błąd p0490 wrócił i postanowiłem wyprogramować tym razem zawór. Dziś przy okazji wyprogramowania wleciał chiptuning ale to akurat dla sedna tematu myślę że nie jest istotne bo akurat on został wykonany pod moje preferencje i nie ma do czego się przyczepić. Co może być powodem sypania błędem egr po wyprogramowaniu egr? Wydaje mi się że po wyprogramowaniu nie powinno być żadnego błędu z nim związanego. Dodam że jeszcze fizycznie nie został on zaślepiony i chciałem zrobić to w niedalekiej przyszłości po radach Pana tunera. Myślę że kolejną ważną sprawą są sytuacje w jakich wyskakuje błąd co za tym idzie check. Mogę samochodem nie jeździć tylko np. po nocy odpalać go i gasić i za którymś razem wyskoczy błąd p0490. Sam nie znika tylko kasuje go aplikacją SDprog i po kilku odpaleniach znów check sie świeci. Czytałem że w tych silnikach wymazanie egr jest bardzo trudne. Czy to mogło być przeoczenie Pana modyfikującego program mojej alfy czy konkretnie ten błąd jest wywołany czymś innym? Reszta parametrów samochodu podobno jest idealna a podzespoły są w dobrym stanie, staram się dbać o olej co 10tyś i paliwo leje tylko bp Ultimate. Seryjnie auto dało 145km i 365nm (wersja 140km) więc myślę że problem nie może być generowany przez inne podzespoły. Dpf aktualnie na około 30% zapełniony więc to raczej też nie on. Przepraszam za długą wiadomość ale chciałem jak najlepiej opisać problem bo może ktoś miał identyczny i znał by jego rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez Warrior1060 ; 30-05-2021 o 09:26

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Podejrzewam, że masz na myśli "wyprogramowanie" z komputera EGR ( tak by ten element nie był dłuzej widoczny do samochodu) i jego zaślepienie, a nie jego "wprogramowanie"?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    7

    Domyślnie

    Przepraszam mój błąd, chodziło o "wyprogramowanie" już poprawione. No właśnie miał być nie widoczny dla samochodu a błąd dalej wyskakuje

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Zdaje się, że musisz podjechać do Pana aby sprawdzil czy wyprogramował to co powinien. Jesli tak czeka Cię dalsza diagnoza. Konkretny błąd może leżeć w kilku przyczynach. Np w moim VAGu błąd spowodowany byl w przypadku przepustnicy wydechu nie jej błednym dzialaniem, a uszkodzona wiązką - oczywiśce tu jeśli nie mas egr to sygnał ze sterownika tez na niego nie idzie, ale mam tu na myśli wywyoływanie danego błedu przez kilka różnych przyczyn.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    w przypadku tego silnika miałem podobnie jak ty ale po fizycznym zaślepieniu czyli wszystko wróciło do normy. Robiłeś chipa w Krakowie?
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    7

    Domyślnie

    Wróciłem do Pana który to wyprogramowywał i udało się pozbyć błędu. Zostało mi jeszcze fizyczne zaślepienie zaworu. Program robiłem w Katowicach

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alehandro
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giuelietta 1.6 jtdm
    Postów
    258

    Domyślnie

    Pięknie.
    Najwidoczniej jakieś przeoczenie diagnosty(?)

Podobne wątki

  1. [159] Check Engine - błędy P0487 oraz P0490
    Utworzone przez St.LeMoN w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-03-2017, 15:20
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 21:48
  3. [Giulietta] check engine P0487 i P0490?
    Utworzone przez mirpheus w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 01:20
  4. Problem z DPF w GT, błąd P1206
    Utworzone przez dsocha w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-06-2014, 11:13
  5. Problem błąd p0091
    Utworzone przez maciek75 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 19:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory