Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Temat: Giulietta 1.4 120 szarpanie / stuki przy manipulacji pedalem gazu

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlw1996 Zobacz post
    - pierwszy bieg w tym aucie, to w ogóle porażka. Mogę go cisnąć do 5000 obrotów, a i tak na dwójce wpadam w turbodziurę - cięzko tym samym o brak choćby delikatnego szarpnięcia.
    Jeżeli to prawda to coś jest nie tak w sterowaniu silnikiem/turbiną, 1.4 TB 120 ma max. moment obrotowy przy 1750 RPM i powyżej tej wartości nie ma żadnej turbodziury. Przy zmianie z 1 na 2 obroty z 5000 RPM nie spadną nawet do 3000 RPM i auto powinno śmigać.
    Nawet w 1.4 MA 170, który ma znacznie wyżej moment obrotowy nie ma takiego problemu, a TB jedzie dołem jak diesel

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Volvo S80 2.5T
    Postów
    123

    Domyślnie

    Dokladnie. Mam mito 1.4 tjet, ale na skrzyni 5, idzie elegancko.
    Tak jak pisałem wczesniej tutaj jest kilka problemow.
    Skąd jesteś? Jakie miasto, trzeba szukać kogoś ogarnietego co sie tym przejedzie

    wysłane z poczty

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mlw1996
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    22

    Domyślnie

    Jeżdzę głównie po powiecie pruszkowskim i piaseczyńskim na Mazowszu. Kontaktowałem się z polecanym na forum mechanikiem, w połowie sierpnia mam jechać na diagnostykę.

    Przejrzałem dość dokładnie forum alfaholików, założylem również podobny temat na grupie facebookowej. Podobno niektóre egzemplarze mają podobne przypadłości do mojego, natomiast nigdzie nie udało mi się uzyskać informacji na temat rozwiązania problemu. Zamówiłem trochę w ciemno poduszkę lizak od skrzyni, spróbuję wymienić ją w tym tygodniu, a ponadto wymontuje pozostałe w celu ich dokładniejszego sprawdzenia.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mlw1996
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    22

    Domyślnie

    Wymieniłem poduszkę lizak oraz olejową od strony rozrządu (OEM obydwie). Moje auto przestało szarpać i komfort jazdy mocno się poprawił, natomiast stukanie przy zmianie biegu i przyspieszaniu nadal występuje. Zainwestuję jeszcze w trzecią poduchę tą od strony skrzyni, być może to ona jest przyczyną tych dźwięków...

  5. #25
    kamil.t
    Gość

    Domyślnie

    Krótki komentarz z mojej strony. U mnie w 1.4 MA 170 KM (250k km przebiegu) od momentu kiedy kupiłem auto (40k km przejechane) też występują jakieś odgłosy przy zmianie biegów, najbardziej są słyszalne w trybie D. Wydaję mi się, że głównie jak jest już rozgrzane, czyli powiedzmy w momencie kiedy płyny powinny mieć optymalną temperaturę roboczą. Ale może to tylko moje błędne odczucie. Z przyczyn ekspolatacyjnych wymieniłem sprzęgło/dwumas/wysprzęglik/uszczelniacze oraz wymieniłem olej w skrzyni, dodatkowo też poduszkę od strony rozrządu z uwagi na wibracje w kabinie. Odgłosy przy zmianie biegów nie ustały. Pozostałe poduszki były także sprawdzone, natomiast wymiana nie była konieczna, wszystko siedziało sztywno, nie było śladów uszkodzeń.

    Także podsumowując obstawiam, że problem jest bardziej związany ze skrzynią biegów albo przeniesieniem napędu. Widziałem wiele głosów, że ten typ tak ma, natomiast jak na razie ciężko mi to w 100% potwierdzić. Jak na razie planuje jeździć, nie jest to w sumie bardzo uciążliwe, dodatkowo objawy nie pogłebiają się.

    Daj znac czy wymiana poduszki skrzyni cokolwiek zmieniła
    Ostatnio edytowane przez kamil.t ; 03-09-2021 o 15:08

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mlw1996
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    22

    Domyślnie

    Aktualizacja: po przejechaniu 200 kilometrów stwierdzam, że autem dalej szarpie. Co prawda efekt jest zdecydowanie mniej odczuwalny na biegach od drugiego wzwyż. Wrzucając wsteczny dalej słyszę puknięcie, a przerzucając z jedynki na dwójkę ciągle następuje stukanie + szarpanie budą.

    Poducha lewa już zamówiona, jeśli jej wymiana nie przyniesie porządnych efektów, to będę szukał innego mechanika.

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kamil3193
    Dołączył
    12 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 tb
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam sąsiada. Też mam podobny problem w mojej alfie. Wspomniane stukanie podczas przełączania biegów (już podczas jazdy) przydarzyło mi się tylko raz i to w upalny dzień. Nie wiem, czy pogoda ma na to jakiś wpływ. Co ciekawe, po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów, na drugi dzień, problem ustąpił, ale mam go z tyłu głowy, żeby wspomnieć o tym u mechanika. Na pewno prawa poduszka silnika jest u mnie do roboty, dlatego zakładam że poduszka może być potencjalnym problemem. Dziwne, że w Twoim przypadku po wymianie problem dalej występuje. Raczej nie powinien być to problem ze skrzynią, bo C635 w Giuliettach nie jest szczególnie problematyczna.

    W tym miesiącu zaplanowałem wizytę w polecanym warsztacie, zwrócę na ten problem uwagę i poproszę o sprawdzenie poduszek. Dodatkowo poproszę o wymianę oleju + wlanie dodatku archoil ar9200 (alehandro w swoim temacie pisał o wymianie oleju). Dam Ci znać pod koniec września jak się sprawy mają. Moja alfa ma przejechane ~125 kkm.

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mlw1996
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    22

    Domyślnie

    Auto spędziło niecałe dwa tygodnie u Pablogarage. Fachowiec stwierdził, że problem powiązany jest z poduszkami silnika, które nieprawidłowo wykonują jego amortyzowanie podczas jazdy. Lizak skrzyni biegów został utwardzony bliżej nieznanym mi specyfikiem. Niestety stukanie jest nadal słyszalne, a przy ładniejszej pogodzie i wyższych temperaturach (szczególnie powyżej 15°C) oraz załączonej klimie i trybie dynamic szarpanie jak szarpało tak szarpie... Z racji iż auto jest mi niezbędne na codzień, to prawdopodobnie będę zmuszony dalej poruszać się z tą przypadłością. Pozostaje mieć nadzieje, że to coś spie*doli się na amen i będę wiedział w czym leży problem

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar karolkrns
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Giulietta Veloce 1.4TB 120km
    Postów
    19

    Domyślnie

    U mnie również jest delikatny stuk przy odpuszczeniu gazu, głownie na trybie D, również przy zmianie biegu czasami to słychać.
    Wymieniłem prawą poduszkę i dolną, auto pięknie się wyciszyło ale ten stuk pozostał.
    W internecie można znaleźć sporo wątków na ten temat i zgłaszali to użytkownicy praktycznie nowych samochodów (m.in Tipo), także chyba TTTM.

    Poza tym przynajmniej u mnie jest to na tyle dyskretne, że trzeba być upierdliwym, żeby w ogóle zwrócić na to uwagę.

    Może jest to po części kwestia samego trybu D, gaz jest zdecydowanie bardziej czuły i nawet delikatne odpuszczanie powoduje szarpnięcie.
    Idąc dalej może to właśnie tryb D, odpowiada za tak szybkie zużycie poduszek w Giuliettcie
    Ostatnio edytowane przez karolkrns ; 18-10-2021 o 23:07

  10. #30
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolkrns Zobacz post
    U mnie również jest delikatny stuk przy odpuszczeniu gazu, głownie na trybie D, również przy zmianie biegu czasami to słychać.
    Wymieniłem prawą poduszkę i dolną, auto pięknie się wyciszyło ale ten stuk pozostał.
    W internecie można znaleźć sporo wątków na ten temat i zgłaszali to użytkownicy praktycznie nowych samochodów (m.in Tipo), także chyba TTTM.

    Poza tym przynajmniej u mnie jest to na tyle dyskretne, że trzeba być upierdliwym, żeby w ogóle zwrócić na to uwagę.

    Może jest to po części kwestia samego trybu D, gaz jest zdecydowanie bardziej czuły i nawet delikatne odpuszczanie powoduje szarpnięcie.
    Idąc dalej może to właśnie tryb D, odpowiada za tak szybkie zużycie poduszek w Giuliettcie
    Dokładnie jest jak napisałeś.Tryb D średnio się nadaje do jazdy po mieście.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. [159] Szarpanie przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez Mateusz_159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-09-2017, 22:45
  2. [159] Szarpanie przy puszczaniu gazu
    Utworzone przez ekstranio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-06-2014, 22:16
  3. Szarpanie i stuki w zawieszeniu przy dodawaniu gazu 156 2.0
    Utworzone przez maciej88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:26
  4. Szarpanie przy puszczaniu gazu
    Utworzone przez aikwaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 15:17
  5. stuki pod pedalem gazu
    Utworzone przez turbo42 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 18:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory