Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 46

Temat: Giulietta 1.4 120 szarpanie / stuki przy manipulacji pedalem gazu

  1. #31
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mlw1996
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    22

    Domyślnie

    Gdyby rozchodziło się tylko o stukanie, to pewnie bym olał temat po takim czasie. Problemem jest szarpanie auta - podczas zmiany biegu / dodania gazu szczególnie na niższych biegach szarpnie tak mocno, że rozchodzi się dźwięk trzeszczenia analogiczny jak podczas jazdy po progach zwalniających.

  2. #32
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlw1996 Zobacz post
    Gdyby rozchodziło się tylko o stukanie, to pewnie bym olał temat po takim czasie. Problemem jest szarpanie auta - podczas zmiany biegu / dodania gazu szczególnie na niższych biegach szarpnie tak mocno, że rozchodzi się dźwięk trzeszczenia analogiczny jak podczas jazdy po progach zwalniających.
    No to tak nie powinno być.
    Skupiłbym się na przepustnicy-pedał gazu ,rozrząd.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kamil3193
    Dołączył
    12 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 tb
    Postów
    7

    Domyślnie

    Możliwe, że problem leży po stronie przepustnicy, albo jej sterowania. Jeśli auto pracuje w trybie neutral to nie powinno być szarpania. Fakt, w trybie D reakcja na gaz jest szybsza, ja to rozumiem, że silnik krokowy sterujący otwarciem przepustnicy reaguje bardziej gwałtownie. Skoro większość użytkowników skarży się na szarpanie w trybie D, natomiast w N jest to akceptowalne to może w tym jest rzecz? Mlw, wiesz może czy poprzedni właściciel nie zmieniał mapy silnika?

  4. #34
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Giulietta w planach
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlw1996 Zobacz post
    files.fm/u/b8kq4j3ve#/ Tutaj przesyłam dwa pliki dźwiękowe (zamień [.] na .) - jeden na którym dynamicznie puszczam i przyciskam delikatnie pedał gazu, na drugim zaś włączam się do ruchu i w drugiej połowie nagrania pojawiają się dźwięki: brzęczenia po wrzuceniu biegu i zdjęciu nogi z gazu oraz stuknięcia.

    Oczywiście każdemu stuknięciu towarzyszy szarpnięcie.


    - pierwszy bieg w tym aucie, to w ogóle porażka. Mogę go cisnąć do 5000 obrotów, a i tak na dwójce wpadam w turbodziurę - cięzko tym samym o brak choćby delikatnego szarpnięcia.
    Mam dokładnie takie samo stukanie w różnych momentach jazdy, przy zmianie biegów, czy przy manipulowaniu wybierakiem skrzyni biegów. Dwie z trzech poduszek mam wymienione: prawą na pozmianową oraz dolny lizak. Trzecia, od strony skrzyni, była podobno "w bardzo dobrym stanie i nie było śladów uszkodzenia", więc mechanik jej nie wymienił. Jeden mechanik zwalił na uwalony dwumas, co nie ma totalnie sensu, bo stukanie pojawia się również na wciśniętym sprzęgle, a wtedy to choćby nie wiem jakie ruchy wybierakiem nie mają prawa oddziaływać na dwumas.

    Czy udało Ci się z tym zrobić coś jeszcze? Nieziemsko denerwują mnie te dźwięki. Załączam link do filmu, na którym udało mi się to uchwycić:

    www[.]youtube[.]com/watch?v=SGyucrKEzpk - trzeba usunąć nawiasy kwadratowe, najbardziej słyszalne 0:02 - 0:04, 0:32-0:36, 1:16-1:22.
    Ostatnio edytowane przez Klisu ; 04-11-2021 o 10:49

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    451

    Domyślnie

    Dwumas odpada, Tez mam te stuki, po wymianie dwumasy i kompletu sprzegla nie ustały. Nie jest to czasem minimalny luz w gniezdzie skrzyni gdzie wchodzi półos?

  6. #36
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mlw1996
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    22

    Domyślnie

    Rozrząd faktycznie był wymieniany. Osprzęt nieoryginalny, przez co jest m.in. problem z mało kulturalną pracą pompy wody. Postaram się w weekend zajrzeć do przepustnicy i do odmy, może ich przeczyszczenie coś poprawi.

    Poprzedni właściciel raczej nie zmieniał nic w mapie silnika.

    Czy poza stukaniem (które jest zdecydowanie mniej uciążliwym objawem problemu) towarzyszy Wam również szarpanie auta? Czy na wyłączonym silniku przy zmianie biegów również rozchodzą się u Was te stuki? Czy poza stukaniem podczas zmiany biegów analogiczny dźwięk rozchodzi się również przy dodaniu / odjęciu gazu?

  7. #37
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Giulietta w planach
    Postów
    8

    Domyślnie

    Z jęczeniem rozrządu również miałem problem, który został mocno ograniczony po wymianie paska i rolki napinacza na OEM.

    Co do stuków na wyłączonym silniku - nie jestem pewien, wydaję mi się, że to sprawdzałem i też występowały, ale muszę to jeszcze skontrolować.

    Szarpania przesadnego u siebie nie zauważam, ale może nie zwracam na to większej uwagi, bo jeżdżę dość "dynamicznie", więc ewentualnie szarpnięcia zrzucam właśnie na poczet szybkiego operowania skrzynią.

    Przy dodawaniu/odejmowaniu gazu (zarówno gwałtownym jak i delikatnym) również stukanie występuje, przy nierównościach na drodze także czasami się zdarza.

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Mito 1.4 t-jet 155
    Postów
    79

    Domyślnie

    Dodam coś od siebie.. Co prawda mito ale z 1.4 t jet, miałem stuknięcia przy dodawaniu lub odpuszczaniu gazu na trybie D, na N było raczej ok ale przy ostrej relacji przepustnicy na D mocno wkurzało mnie szarpanie i stuki, jak miałem auto na kanale i sobie sprawdzałem dolną poduszkę na skrzyni (lizak) to naciągając ją pracowała bardzo miękko, zamówiłem wkładkę powerfelxa poliuretanową i po problemie. Zrobiło się dużo sztywniej, całkiem inna jazda.

  9. #39
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 120km LPG
    Postów
    7

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat bo powoli się poddaję

    Koledzy może jeszcze jakieś sugestie

    Auto przy wciskaniu pedału gazu szarpie.Nie jest to regułą bo są dni kiedy szarpie cały czas zaczyna migać check i gaśnie ( wywala błąd wypadanie zapłonu na pierwszym cylindrze) a są dni kiedy pracuje normalnie.
    Były już wymieniane świece na zwykłe i irydowe i temat zawsze po kilku dniach powraca. Przełożyłem cewki ( co prawda używki) ale objawy po kilku dniach były podobne.
    Dziwne, że zawsze po grzebaniu czyli zdejmowaniu cewek czy wymianie świec, przez 2-3 dni auto śmiga , aż miło ale potem problem wraca.
    Z silnika ubywa olej, ubywa też płyn ze zbiorniczka płynu chłodniczego
    Jeden z mechaników zasugerował remont silnika, gdyż według niego jeśli silnik pracuje 200 tys km na LPG to w cylindrach porobiły się wżery, tłoki latają i to może być przyczyną. Ale czy w przypadku takiej dolegliwości efekt szarpania nie powinien utrzymywać się stale? dodam tylko, że samochód ma podobne objawy przy jeździe na LPG jak i PB z tym, że przy pracy na LPG objawy są zdecydowanie intensywniejsze.
    Wykluczam więc wady instalacji LPG. Oglądał ja gazownik i twierdzi , że wszystkie parametry instalacji są ok. Podmienił centralkę sterowania i objawy występowały dalej. W zeszłym roku w kwietniu wymieniłem instalację LandiRenzo na Staga.
    Na forum pojawiały się przyczyny szarpania jak walnięta pompa paliwa, czujnik położenia przepustnicy ewentualnie któraś z sond tylko jeśli nie pokazuje błędu sondy jest sens ich wymiany.
    Auto to Gulietta z 2012 1.4 TB 120KM jeżdżąca od początku na instalacji gazowej Landi a od 2020 r, na STAGu

    Pozdr.

  10. #40
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Ja bym zrobił tak.
    Zakręcił butle od lpg i pojeżdził trochę na pb./tak 50 -100km/
    Zrobił logi mesem lub innym programem dał to na forum.
    W międzyczasie zrobił test na obecność spalin w układzie chłodzenia.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. [159] Szarpanie przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez Mateusz_159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-09-2017, 22:45
  2. [159] Szarpanie przy puszczaniu gazu
    Utworzone przez ekstranio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-06-2014, 22:16
  3. Szarpanie i stuki w zawieszeniu przy dodawaniu gazu 156 2.0
    Utworzone przez maciej88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:26
  4. Szarpanie przy puszczaniu gazu
    Utworzone przez aikwaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 15:17
  5. stuki pod pedalem gazu
    Utworzone przez turbo42 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 18:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory