Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Temat: Giulietta 1.4 120 szarpanie / stuki przy manipulacji pedalem gazu

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlw1996 Zobacz post
    Postaram się dziś nagrać ten dźwięk stuknięcia.

    Dźwięk ten pojawia się zawsze kiedy w trakcie jazdy z wciśniętym sprzęgłem poruszam lewarkiem zmiany biegów (podczas akcji zmiany biegów, kiedy jestem mniej więcej w połowie zmiany przełożenia). Przy wyższych obrotach dźwięk stuknięcia jest mniejszy (ewentualnie bardziej zagłuszany) zaś szarpnięcie mocniejsze. Z każdym wyższym biegiem szarpnięcia są coraz mniejsze - ruszając dynamicznie na jedynce potrafi naprawdę nieźle szarpnąć. Jadąc na trybie dynamic / przy włączonej klimie (powyżej 2000 obrotów, gdzie turbina jest załączona) i rytmicznie operując pedałem gazu (bez zmiany biegów) autem również szarpie.

    Nawiasem mówiąc od pewnego czasu borykam się z takim problemem, że po odpuszczaniu pedału sprzęgła słyszalne jest skrzypienie (delikatnie w środku auta oraz mocniej pod maską) - efekt do wywołania nawet na zgaszonym silniku. forum[.]alfaholicy[.]org/mito_giulietta/170075-niezidentyfikowane_brzeczenie_1_4_jet-5.html?highlight=#post2285836 takie brzęczenie również ma miejsce, dochodzi ono z okolic pedałów.

    Zdaje sobie sprawę, że nikt na forum nie potrafi wróżyć z fusów, ale liczę, że może ktoś borykał się z podobnym problemem i zna rozwiązanie
    Tak drobna uwaga, postaraj się na przyszłość nie dozować informacji partiami. Wcześniej nic nie pisałeć o stukch przy ruchu lewarkiem czy przy wyłączonym silniku.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mlw1996
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czaro Zobacz post
    Tak drobna uwaga, postaraj się na przyszłość nie dozować informacji partiami. Wcześniej nic nie pisałeć o stukch przy ruchu lewarkiem czy przy wyłączonym silniku.
    Jasna sprawa, co prawda pisałem: "Przy zmianie biegów wydawany jest specyficzny dźwięk stuknięcia (dla każdego biegu nieco inny)." natomiast faktycznie stuk wywoływany jest tak jakby tuż przed wrzuceniem biegu.
    Co do kwestii skrzypienia (podobne do zamykania starej szafy) po delikatnym odjęciu pedału sprzęgła na włączonym / wyłączonym silniku + forum[.]alfaholicy[.]org/mito_giulietta/170075-niezidentyfikowane_brzeczenie_1_4_jet-5.html?highlight=#post2285836 - faktycznie o tym nie wspomniałem, jakoś nie uważałem, że ta kwestia może mieć powiązanie z głównym problemem opisanym w temacie dyskusji.


    Ten model posiada dwumasę. Pytanie czy przy przebiegu 11 500km faktycznie może istnieć problem z tym podzespołem. Poza tym nie istnieje żaden inny objaw prócz szarpania i stukania, który by mógł wskazywać na taką przypadłośc.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlw1996 Zobacz post
    Jasna sprawa, co prawda pisałem: "Przy zmianie biegów wydawany jest specyficzny dźwięk stuknięcia (dla każdego biegu nieco inny)." natomiast faktycznie stuk wywoływany jest tak jakby tuż przed wrzuceniem biegu.
    Co do kwestii skrzypienia (podobne do zamykania starej szafy) po delikatnym odjęciu pedału sprzęgła na włączonym / wyłączonym silniku + forum[.]alfaholicy[.]org/mito_giulietta/170075-niezidentyfikowane_brzeczenie_1_4_jet-5.html?highlight=#post2285836 - faktycznie o tym nie wspomniałem, jakoś nie uważałem, że ta kwestia może mieć powiązanie z głównym problemem opisanym w temacie dyskusji.


    Ten model posiada dwumasę. Pytanie czy przy przebiegu 11 500km faktycznie może istnieć problem z tym podzespołem. Poza tym nie istnieje żaden inny objaw prócz szarpania i stukania, który by mógł wskazywać na taką przypadłośc.
    No tak, ale jak się zmienia biegi, to się też zwalnia pedał gazu i w tym czasie pracują też różne układy samego silnika. Dlatego, jeśli by powiedzieć, że przy zmianie biegów coś szarpie/stuka, to ciągle jest to informacja dość ogólna.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Volvo S80 2.5T
    Postów
    123

    Domyślnie

    Myślę że na odległość to nie wywrozymy, trzeba się tym przejechać.
    Może to być problem złożony, że przez uszkodzenie np docisku sprzegla, poleciala dwumasa i poduszki....
    Czy jesteś w stanie plynnie ruszyć, czy jest szarpniecie samochodem?

    wysłane z poczty

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlw1996 Zobacz post
    - Auto szarpie po odpuszczeniu / przyciśnięciu pedału gazu. W trybie dynamic / przy włączonej klimie te zachowanie jest spotęgowane.
    - Na ssaniu (zimny silnik) problem niewidoczny.
    - Przy zmianie biegów wydawany jest specyficzny dźwięk stuknięcia (dla każdego biegu nieco inny)
    Możesz napisać coś więcej o tym kiedy dokładnie występuję ten dzwięk i co ten dzwięk przypomina.

    PS moja Alfka też " sazrpie" przy zmianie biegów i przy dodawaniu, odpuszczaniu gazu od około 100kkm, a ma już ca. 242kkm na liczniku.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Czaro
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    181

    Domyślnie

    Czyli że niby co, na ssaniu poduszka/skrzynia są ok, na potem już nie ok?
    Ostatnio edytowane przez Czaro ; 24-07-2021 o 15:42

  7. #17
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Moja też lekko stuka od nowości i 150 tys dalej podobnie.
    Na D się potęguje, jest bardziej czuły pedał gazu i trudniej jest delikatnie operować .
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mlw1996
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    22

    Domyślnie

    files.fm/u/b8kq4j3ve#/ Tutaj przesyłam dwa pliki dźwiękowe (zamień [.] na .) - jeden na którym dynamicznie puszczam i przyciskam delikatnie pedał gazu, na drugim zaś włączam się do ruchu i w drugiej połowie nagrania pojawiają się dźwięki: brzęczenia po wrzuceniu biegu i zdjęciu nogi z gazu oraz stuknięcia.

    Oczywiście każdemu stuknięciu towarzyszy szarpnięcie.


    Cytat Napisał JaGrab3 Zobacz post
    Czy jesteś w stanie plynnie ruszyć, czy jest szarpniecie samochodem?
    - pierwszy bieg w tym aucie, to w ogóle porażka. Mogę go cisnąć do 5000 obrotów, a i tak na dwójce wpadam w turbodziurę - cięzko tym samym o brak choćby delikatnego szarpnięcia.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 25-07-2021 o 20:56

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    dlatego ja jeżdżę na pół gazie przy zmianie biegów i wtedy nie ma dziury ,szarpnięć i innych anomalii trybu D.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Turbo dziura? Ten silnik nie zna takiego pojęcia.

Podobne wątki

  1. [159] Szarpanie przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez Mateusz_159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-09-2017, 22:45
  2. [159] Szarpanie przy puszczaniu gazu
    Utworzone przez ekstranio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-06-2014, 22:16
  3. Szarpanie i stuki w zawieszeniu przy dodawaniu gazu 156 2.0
    Utworzone przez maciej88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:26
  4. Szarpanie przy puszczaniu gazu
    Utworzone przez aikwaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 15:17
  5. stuki pod pedalem gazu
    Utworzone przez turbo42 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 18:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory