Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Brak reakcji na przekrecenie kluczyka

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Jedź do mechanika, każdy przeciętny mechanik to ogarnie. Niech sam kupi i zamontuje. Nie będziesz się później bujał, że ewentualnie kupiłeś niewłaściwy.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    18

    Domyślnie

    Aktualizacja: Witam ponownie, wybaczcie ze nie dawałem znaku życia, ale miałem dłuższy urlop (w końcu). Kupiłem nowy akumulator, niestety problem nadal istnieje. Dziś jakby Julka nie chciała mnie puścić do pracy bo akurat zawsze mi się to dzieje jak jadę do pracy , znów nie chciała odpalić. Dziś tez zauważyłem nowy objaw, jak przekręciłem kluczyk na zapłon, to w pewnym momencie zaczęło cos przeskakiwać w przedniej konsoli, jakby były kierunki odpalone, był to dźwięk przeskakującego prądu - napięcia, po czym odpalił.
    Zastanawiam się czy to może być objaw rozrusznika, bo jeśli auto ma dobry dzień to naprawdę pali od strzała, po wymianie akumulatory system S&S działa super i tez za każdym razem po odpaleniu rozrusznik działa prawidłowo, chociaż nie wiem czy to ma na to wpływ rozrusznik.
    A w którym miejscu znajduje się rozrusznik ? I chyba w końcu będę musiał odwiedzić mechanika bo pomysły oraz chęci się kończą.

  3. #13
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Ta a może naładuj ten akumulator.
    Bo nowy nie oznacza naładowany.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Jak mu S&S działa za każdym razem, to ma naładowany. Jest problem albo z automatem albo z kabelkami.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Giulietta
    Postów
    36

    Domyślnie

    U mnie też zdarza się czasem taki problem, ale stosunkowo rzadko. To tak jakby było coś nie tak ze stacyjką.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek1160 Zobacz post
    Dziś tez zauważyłem nowy objaw, jak przekręciłem kluczyk na zapłon, to w pewnym momencie zaczęło cos przeskakiwać w przedniej konsoli, jakby były kierunki odpalone, był to dźwięk przeskakującego prądu - napięcia, po czym odpalił.
    Może o to chodzi? https://www.forum.alfaholicy.org/mit...jet_2012_.html

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    18

    Domyślnie

    Nie nie, to zupełnie był inny odgłos. A czy ktoś mi podpowie gdzie znajdę rozrusznik? Uda mi się go samemu wyciągnąć w domowych warunkach?

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Giulietta 2017 2.0JTDM 150KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Zajrzyj od spodu silnika, a dokładnie w jego tylnej części gdzieś w połowie wysokości jest zamocowany do skrzyni. Jedna śruba może być od tej strony, a reszta od strony akumulatora dostępna. Pewnie trzeba będzie w takim przypadku wymontować podstawę akumulatora. Nie zapomnij odłączyć akumulatora.
    Ostatnio edytowane przez tomkolp ; 06-08-2021 o 11:10

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    18

    Domyślnie

    Witam ponownie.

    Alfa odwiedziła mechanika. Sprawdził rozrusznik, coś przy nim robił, wymienił 2 cewki i komplet świec. Jak odebrałem auto wszystko było w porządku, paliła za każdym razem i nie było problemu. Po ponad tygodniu raz podczas porannego odpalenia znów mi się to przydarzyło, ale po ponownej probie auto odpaliło i było okej. Az do wczoraj, po pracy wsiadam w samochód, przekręcam kluczyk i nic, ten sam problem. Za 40 razem w końcu odpaliła, dojechałem do domu, zgasiłem i znów nie chciała odpalić . Rano przed praca, zapaliła za pierwszym razem, później po przyjeździe na stacje kolejowa, chciałem sprawdzić ponownie i to samo brak reakcji na przekręcenie kluczyka :/. Wiem ze może to co teraz powiem zabrzmi śmieszne i nie ma kompletnie nic związanego z usterka ale jak wrzuciłem pierwszy bieg, poruszałem autem do przodu i tylu, po przekręceniu kluczyka odrazu odpalała . Zadzwoniłem do tego mechanika który mi to robił i w dniu dzisiejszym ja oddałem, żeby sprawdził znów. Zadzwonił do mnie przed chwila ze slowami ze "Za każdym razem samochód mu odpala i on nie wiem jak ma szukać usterki skoro wszystko działa i auto odpala". Powiedziałem żeby sprawdził to rano i dopytałem go czy napewno zaglądał do rozrusznika za pierwszym razem, na co on ze tak, sprawdzał i z nim nic złego się nie dzieje, jest sprawny. I teraz nie wiem czy gość mówi prawdę na temat tego rozrusznika, czy problem leży w czymś innym . Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, rade... . Może mieszka ktoś niedaleko Warszawy/Mińska Mazowieckiego/Siedlec kto mógłby mi w tym pomoc? Bede bardzo wdzięczny za wszystkie rady.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Szczerze przyznam ze sam mialem 2 razy taki przypadek i wg mnie to cos ze stacyjka i moze to dziwne, ale wydaje sie jakby to byla kwestia tego w jakis sposob ukladam kluczyk w stacyjce do przekrecenia, bo po wsadzeniu kluczyka jest jakby luz na boki. I jak zrobie to na odpierdziel co by sie moglo wydawac dziwne to potrafilo mi nie zalapac. A jak docisnalem kluczyk do konca i dopychalem go jakby do krawedzi to lapie za kazdym razem. Moze na to zwroc uwage, skoro mechanikowi dziala, a tobie nie?

Podobne wątki

  1. Po przekręceniu kluczyka brak reakcji
    Utworzone przez PLASTICZ w dziale 166
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 06-10-2021, 16:34
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2021, 13:43
  3. [159] Brak reakcji na włożenie kluczyka do stacyjki.
    Utworzone przez Chris92 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-02-2021, 16:18
  4. Brak reakcji na przekręcanie kluczyka
    Utworzone przez gregy w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 18:36
  5. Po przekręceniu kluczyka brak reakcji
    Utworzone przez Tfaruk w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 13:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory