Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: Brak reakcji na przekrecenie kluczyka

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Giulietta 2017 2.0JTDM 150KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Jeżeli problem jest w stacyjce, to winę ponosi kostka stacyjki. Jest zamontowana po przeciwnej stronie otworu na kluczyk. Jeżeli można ją rozebrać to można sprawdzić blaszki w jakim są stanie. Chyba że to rzeczywiście rozrusznik. A kontrolka alfa code (czerwonym kluczyk) gasnie chwilę po włączeniu zapłonu gdy problem występuje?

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    18

    Domyślnie

    U mnie rzeczywiście kluczyk w stacyjce ma luzy i można nim ruszać na boki lekko, powinno być na sztywno?? Co do kluczyka to zabij mnie ale nie kojarzę takiej kontrolki podczas przekręcenia kluczyka.
    Jutro rano mechanik ma sprawdzić czy mu odpali, jeśli tak to trudno zabieram auto od niego sprawdzę to z kluczykiem a jak nie to będę szukał innego mechanika, który w końcu ustali co jest przyczynna, bo tak się nie da jeździć niestety...

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Giulietta 2017 2.0JTDM 150KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Przepraszam w giuliettie kontrolka od alfa code zapala się tylko jak jest problem, nie tak jak w starszych alfach zawsze po uruchomieniu zapłonu. Tak więc gdy będzie problem z rozruchem to zobacz cz świeci pomarańczowa kontrolka samochodu i kłódki.

  4. #24
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek1160 Zobacz post
    U mnie rzeczywiście kluczyk w stacyjce ma luzy i można nim ruszać na boki lekko, powinno być na sztywno?? Co do kluczyka to zabij mnie ale nie kojarzę takiej kontrolki podczas przekręcenia kluczyka.
    Jutro rano mechanik ma sprawdzić czy mu odpali, jeśli tak to trudno zabieram auto od niego sprawdzę to z kluczykiem a jak nie to będę szukał innego mechanika, który w końcu ustali co jest przyczynna, bo tak się nie da jeździć niestety...
    Czujnik sprzęgła i hamulca masz sprawny?
    Powiæzany z tym czujnik lewarka?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    18

    Domyślnie

    Alfa była podłączana pod komputer, mechanik nic mi nie wspominał na temat błędów związanych z w/w czujnikami, chyba ze one nie wygenerują błędów.
    Zabrałem auto od mechanika, bo zawsze mu odpalała. I fakt jeździłem trochę i nie było problemów. Dziś powtórka z rozrywki , chce odpalić samochód i tu nic się nie dzieje. Po ponownej próbie odpalił, zauważyłem dziwne zjawisko, i nie wiem czy to wogole ma się cos do tej usterki, ale jak przekręcę kluczyk i wyświetlacz od nawigacji, który otwiera się w środkowej konsoli gdy jeszcze dobrze się nie uruchomi - (brak loga Alfy tylko od razu widać ekran radia) a zacznie grać już radio to wiem ze samochód nie odpali. Gdy np czasem odpalam, wyświetlacz się otwiera, jest logo Alfy, panel radia i wtedy radio zaczyna grać to samochód odpala. Wiem, ze brzmi to bez sensu, ale serio nie wiem co może być przyczyna i kombinuje na wszystkie strony.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Giulietta 2017 2.0JTDM 150KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Może brak połączenia z BCM. Zdiagnozuj gdzieś wszystkie systemy, może jest oczywisty błąd.
    Patrząc na schemat rozruchu, to sprawdziłbym jeszcze masę, która znajduje się według opisu w okolicach tunelu środkowego. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	adsa.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	93.6 KB
ID:	280388
    Ostatnio edytowane przez tomkolp ; 30-08-2021 o 12:12

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    18

    Domyślnie

    Hmm nawet kiedyś pamiętam miałem raz sytuacje jakby przeskakiwał prąd w konsoli środowej, wiec może jest to dobry trop. Tylko jak się tam dostać? od boku konsoli środkowej da rade to zobaczyć?

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Giulietta 2017 2.0JTDM 150KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek1160 Zobacz post
    Hmm nawet kiedyś pamiętam miałem raz sytuacje jakby przeskakiwał prąd w konsoli środowej, wiec może jest to dobry trop. Tylko jak się tam dostać? od boku konsoli środkowej da rade to zobaczyć?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	47.1 KB
ID:	280389C038 nie mam pojecia gdzie to bedzie. Wygląda ze nie jest na środku tylko gdzieś za kierownicą. Dodatkowo widać że będą tam też trzy inne masy.
    Ostatnio edytowane przez tomkolp ; 30-08-2021 o 12:41

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    18

    Domyślnie

    Wiec najlepiej jak wyciągnę akumulator i tam posprawdzam polaczenia masowe, może cos uda mi się znaleźć.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Giulietta 2017 2.0JTDM 150KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek1160 Zobacz post
    Wiec najlepiej jak wyciągnę akumulator i tam posprawdzam polaczenia masowe, może cos uda mi się znaleźć.
    Ale jak w kabinie nie bedzie laczyc masa to nic nie da sprawdzanie przy akumulatorze (Oczywiscie nie zaszkodzi)

Podobne wątki

  1. Po przekręceniu kluczyka brak reakcji
    Utworzone przez PLASTICZ w dziale 166
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 06-10-2021, 16:34
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2021, 13:43
  3. [159] Brak reakcji na włożenie kluczyka do stacyjki.
    Utworzone przez Chris92 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-02-2021, 16:18
  4. Brak reakcji na przekręcanie kluczyka
    Utworzone przez gregy w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 18:36
  5. Po przekręceniu kluczyka brak reakcji
    Utworzone przez Tfaruk w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 13:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory