Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Brak reakcji na przekrecenie kluczyka

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    18

    Domyślnie Brak reakcji na przekrecenie kluczyka

    Witam Wszystkich Alfoholikow,

    Jestem tu nowy oraz nowoscia jest dla mnie obcowanie z wloska motoryzacja.
    Kilka tygodni temu kupilem moje oczko w glowie: Alfa Romeo Giulietta 1.4TB 2011r. Przy zakupie ten problem nie wystepowal, ani sprzedajacy nic nie mowil byc moze nie chcial... nie istotne. Wracajac do meritum, problem mam nastepujacy:
    Dzis chcac pojechac do pracy przekrecilem kluczyk na zaplon, wszystkie lampki + radio + ekran z nawigacja zadzialaly, po czym gdy chcialem zakrecic rozrusznikiem, kluczyk w pozycji odpalenia a rozrusznik wcale sie nie kreci...
    Wyciagalem kluczyk, przekrecilem i nadal nic, zrobilem tak kilka razy i za jakims 20-stym razem odpalil. Pierwsze co pomyslalem, ze prad nie dochodzi, wiec sprawdzilem czy klemy sa luzne, niestety byly dobrze skrecone. Nastepny moj pomysl padl na akumulator, bo zauwazylem ze sytem START-STOP nie dziala za czesto, z reguly wywala komunikat "START-STOP unavailable" i z tego co czytalem tak sie dzieje gdy akumulator jest za slaby. Wracajac jeszcze do S&S to gdy robie dluzsze trasy 100+, system ten czasami dziala za kazdym razem gdy sie zatrzymam.
    Czy myslicie ze problem moze lezec po stronie slabego akumulatora? Dzis po pracy sprawdze jeszcze go miernikiem i zobaczymy co pokaze. Prosil bym Was o jakies sugestie? moze cos takiego Was kiedys spotkalo.
    Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziekuje.

    Pozdrawiam BT

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Na początek naładuj akumulator, może też podjedź do mechanika, który posiada tester do akumulatorów, niech go sprawdzi.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Volvo S80 2.5T
    Postów
    123

    Domyślnie

    Wg mnie rozrusznik do sprawdzenia, może automat nie łapie, wymaga regeneracji lub czyszczenia

    wysłane z poczty

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Tak, jeśli przy włączaniu rozrusznika słychać charakterystyczne cykanie to automat. Sprawdzić też przewody elektryczne rozrusznika, może gdzieś masy nie ma.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Volvo S80 2.5T
    Postów
    123

    Domyślnie

    Jak problem ze stykami nie bedzie cykac

    wysłane z poczty

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Jeśli często start&stop unavailable to bym poszedł w kierunku sprawdzenia akumulatora tak jak to opisał w krokach kolega powyżej, potem bym sprawdził rozrusznik i wszystkie przewody oraz klemy.
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Po jakim czasie samochód odpala sam na systemie S&S jeśli już zgaśnie? U mnie przy słabym akumulatorze potrafił wyłączyć silnik i odpalić po 10 sekundach. Normalnie powinien chyba stać wyłączony ze 3-4 minuty. Jeśli będzie to dość szybko, to prawdopodobnie masz odpowiedź i to akumulator. On jest fabryczny? Mój wytrzymał 8 lat.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    18

    Domyślnie

    Bardzo Was przepraszam że nie odnosiłem się do Waszych podpowiedzi ani nie dawałem znaku życia, ale musiałem jechać w nagła delegacje.
    Wczoraj miałem dzień wolny więc skoczyłem do mechanika aby zmierzył mi parametry akumulatora oraz jego stan. Co się okazało, akumulator jest w stanie dobrym, ładowanie jest prawidłowe, wyszło tylko ze trzeba go doładować prostownikiem. Co się jeszcze okazało akumulator który posiadam jest nieodpowiedni do tego auta z systemem S&S. Mechanik zrobił mi również test rozrusznika tym ustrojstwem od akumulatora bo chyba też się da, i wyszło że rozrusznik sprawny. Ucieszony z myślą że podładuje akumulator i problem zniknie bo w ostatnich dniach prawie wogole nie nawalał, zostawiłem prostownik na noc, rano wchodzę do auta i znów, przekręcam kluczyk słyszę taki dźwięk nie wiem czy to cyknięcie, ale słychać jakiś charakterystyczny dźwięk i auto nie kręci... Popróbowałem z 10 razy i w końcu załapał. Pochodził chwilę, zgaislrm go i później już za każdym razem odpalał.
    Czy napewno jest to wina rozrusznika? W którym miejscu się znajduje i czy łatwo go zdemontować aby pojechac z nim na regenerację? A może to jest problem ze stacyjka?
    Nie zniechęcam się ani nie poddaje, bo Julka jest zdecydowanie tego warta!
    Dzięki Wszystkim za podpowiedzi.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Automat (elektrowlacznik) rozrusznika do wymiany.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dobra, a podpowiedz mi czy lepiej zregenerować? czy kupić nowy? Dzwoniłem do gościa, który regeneruje u mnie w okolicy to krzyknął sobie od 250-300 zł, gdzie patrzę po allegro to nowy kosztuje 200-300. Raczej nie będę się bawił w używane, bo to loteria.
    Podobno samemu musze go wymontować, czy ktoś mi podpowie w którym dokładnie miejscu się znajduje rozrusznik oraz czy jest problem z jego demontażem?

Podobne wątki

  1. Po przekręceniu kluczyka brak reakcji
    Utworzone przez PLASTICZ w dziale 166
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 06-10-2021, 16:34
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2021, 13:43
  3. [159] Brak reakcji na włożenie kluczyka do stacyjki.
    Utworzone przez Chris92 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-02-2021, 16:18
  4. Brak reakcji na przekręcanie kluczyka
    Utworzone przez gregy w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 18:36
  5. Po przekręceniu kluczyka brak reakcji
    Utworzone przez Tfaruk w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 13:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory