Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Wyciek płynu chłodniczego

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Giullieta 1.4 TB 120KM
    Postów
    2

    Domyślnie Wyciek płynu chłodniczego

    Witam, w dniu wczorajszym w mojej Giulietta 1.4 TB 120KM 2010 r. wydarzyła się awaria, którą postaram się opisać w skrócie poniżej. Otóż podczas wczorajszej jazdy przez miasto (pokonywałem trasę z punktu A do B - długość ok. 3km), zauważyłem w połowie drogi, że wskazówka temperatury już zaczyna rosnąć z 50 stopni, w kierunku 90 stopni, a pomimo ustawionego nawiewu na ciepła temperaturę to z nawiewu nie leciało ciepłe powietrze, co od razu wzbudziło u mnie podejrzenia, że coś jest nie tak. Dodam również, że w dniu wczorajszym trochę mroziło w okolicach 5-7 stopni na minusie. Gdy dojechałem do celu było już 90 stopni. Zgasiłem silnik i wyszedłem z samochodu, gdzie usłyszałem, że załączył się wentylator i pracował chwilę po zgaszeniu silnika, co również mnie bardzo zdziwiło. W tym czasie poszedłem załatwić sprawy, w których przyjechałem, po szybkim powrocie rozpaliłem samochód i zauważyłem, że nadal jest temperatura 90 stopni i brak nawiewu - samochód zgasiłem po 15 sekundach. Otworzyłem maskę i od razu zauważyłem, że w zbiorniku płynu chłodniczego jest pusto. Poszukiwałem wycieku i okazało się, że dolny wąż od chłodnicy jest odłączony od chłodnicy, a pod chłodnicą mokro i plamy z czerwonego płynu chłodniczego. Zadzwoniłem do znajomego, z którym uzupełniliśmy płyn chłodniczy i zakręciliśmy wąż do chłodnicy. Poczekaliśmy na postoju, aż samochód się zagrzeje i sprawdziliśmy czy wieje ciepłe powietrze z nawiewu. Udało się wrócić ta samą trasą, jednak podczas parkowania usłyszałem pisk paska i już wiedziałem, że wąż znowu spadł. Od razu zgasiłem samochód podniosłem maskę i zobaczyłem wiszący wąż i parujący płyn chłodniczy, który się rozlał pod samochód.

    Co może powodować spadanie tego węża? Czy w trakcie tego przejazdu mogło dojść do uszkodzenia jakichś elementów?


    Zauważyłem, że dolny wąż nie jest zakończony króćcem jak ten w załączniku 1, tylko tak jak ten z załącznika 2.
    Natomiast końcówka na chłodnicy jest stożkowa tak jakby miałby być zapięty do niej wąż poprzez króciec. Czy takie połączenie może być powodem, tego, że teraz nagle zaczął spadać ten wąż? Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?
    Pomyślałem, że może kupię wąż z króćcem i zobaczę czy rozwiąże to problem jednak nigdzie nie mogę go znaleźć. Szukałem i raczej ciężko z dostępnością tego elementu. Numer OE 50509783
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50509783-500x500.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	13.2 KB
ID:	281863   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	3.5 KB
ID:	281864  

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 11-12-2021 o 00:31
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Giullieta 1.4 TB 120KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    Niestety ciężko znaleźć na allegro czy stronie, której podałeś - brak dostępności. Zamówiłem w ASO za 99 zł.

    Pytanie czy to wina tego kiepskiego połączenia węża z chłodnicą, czy to z jakiegoś innego powodu wywaliło tego węża? Do tej pory nie było takiego problemu, więc bardzo mnie to niepokoi, że nagle teraz wąż się "odpiął".

Podobne wątki

  1. [Brera] Wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez hakum w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-07-2020, 21:11
  2. [159] 159 1.8 MPI Wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez Iron9003 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2020, 14:46
  3. wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez tom202 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-02-2017, 22:58
  4. [MiTo] Wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 22:32
  5. wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 21:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory