Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Temat: [Giulietta] Uconnect 6.5" wejście video

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR 147 Selespeed
    Postów
    64

    Domyślnie [Giulietta] Uconnect 6.5" wejście video

    Jak się okazuje Uconnect 6.5" ma (może mieć) działające wejście video, które można wykorzystać do podłączenia kamery cofania. Żeby pokazać obraz z wejścia trzeba posłużyć się skryptem, który uruchamiany jest podobnie jak te do instalacji map. Przygotowałem dwa skrypty: jeden do przetestowania czy na danym radiu/sofcie działa wykrywanie biegu wstecznego i samo wejście wideo oraz drugi, który na stałe instaluje skrypt w radiu i pokazuje obraz z wejścia video po wrzuceniu biegu wstecznego.
    Wejście znajduje się na dużej kostce z tyłu radia, piny 31 i 32 wg https://pinoutguide.com/Car-Stereo-C...H_pinout.shtml sygnał composite https://pl.wikipedia.org/wiki/Composite_video, system PAL, do podpięcia można użyć przewodów z żeńskim złączem typu goldpin.

    UWAGA!! poniższe operacje mogą doprowadzić do trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia radia, kontynuujesz na własną odpowiedzialność!

    Instrukcja przetestowania wejścia:
    1. Z https://mega.nz/#F!kURhTCbJ!uJhKPMyGiESbvQSDb33CvQ pobrać `1 Magic Files`->`1 Magic - Alfa pre UPD (17.07.55).zip`, rozpakować i na pendrive (co najmniej 4GB i format FAT32) wrzucić swdl.iso
    2. Z https://github.com/gallus37/uconnect...ain/TestScript pobrać pliki i dorzucić do pendrive, obok swdl.iso
    3. W Alfie: włączyć radio, poczekać minutę-dwie aż się załaduje (dobrym wskaźnikiem jest podłączenie bluetooth) i podłączyć pendrive, po chwili wyskoczy pytanie czy kontynuować instalację aktualizacji softu- WYBRAĆ NIE, wyjąć pendrive
    4. Do momentu wyłączenia radia, a przy włączonym zapłonie radio będzie wyświetlać obraz z wejścia wideo po wrzuceniu biegu wstecznego, w przypadku braku sygnału pokazuje się niebieskie tło. Na spróbowanie czy aby na pewno wejście działa można podpiąć dowolne źródło sygnału composite w systemie PAL (stary aparat/kamera/smartfon).


    Instrukcja instalacji na stałe:
    1. Jak powyżej
    2. Do pendrive dorzucić pliki z https://github.com/gallus37/uconnect...allationScript (te z TestScript usunąć/nadpisać- nie są potrzebne)
    3. Jak powyżej
    4. Wyłączyć radio przyciskiem, odczekać minutę, włączyć zapłon- przy wrzuconym wstecznym radio pokaże obraz z wejścia wideo.


    Na https://github.com/gallus37/uconnect65ReversingCamera dokładniejszy opis, z czasem uzupełnię o technikalia.
    Podziękowania dla [MENTION=83258]krapio[/MENTION] za udostępnienie Alfy do eksperymentów
    Do tej pory przetestowane na (wersja softu/radia):
    17.07.55/przycisk MORE: działa, obraz z kamery
    16.11.41/przycisk APPS: działa wykrywanie wstecznego, wejście wideo do zweryfikowania
    Jak widać lista bardzo krótka, bardzo proszę o info na priv jak ktoś się zdecydował na testy żeby móc tę listę uzupełnić.
    Zapraszam do dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 11-01-2022 o 13:58

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    205

    Domyślnie

    Jak to zadziała to masz u mnie flaszkę [emoji16]

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR 147 Selespeed
    Postów
    64

    Domyślnie

    [MENTION=5740]DieselJTD[/MENTION]:
    Jak juz jestesmy w temacie to czy aktualizacja softu lub mapy ma wplyw na skrypt do kamerki?
    Nie sprawdzane, sądzę że po aktualizacji softu sie straci, po aktualizacji map nie powinno. Tak czy inaczej wystarczy puścić instalator raz jeszcze.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał gallus37 Zobacz post
    Jak się okazuje Uconnect 6.5" ma (może mieć) działające wejście video, które można wykorzystać do podłączenia kamery cofania. Żeby pokazać obraz z wejścia trzeba posłużyć się skryptem, który uruchamiany jest podobnie jak te do instalacji map. Przygotowałem dwa skrypty: jeden do przetestowania czy na danym radiu/sofcie działa wykrywanie biegu wstecznego i samo wejście wideo oraz drugi, który na stałe instaluje skrypt w radiu i pokazuje obraz z wejścia video po wrzuceniu biegu wstecznego.
    Wejście znajduje się na dużej kostce z tyłu radia, piny 31 i 32 wg https://pinoutguide.com/Car-Stereo-C...H_pinout.shtml sygnał composite https://pl.wikipedia.org/wiki/Composite_video, system PAL, do podpięcia można użyć przewodów z żeńskim złączem typu goldpin.

    UWAGA!! poniższe operacje mogą doprowadzić do trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia radia, kontynuujesz na własną odpowiedzialność!

    Instrukcja przetestowania wejścia:
    1. Z https://mega.nz/#F!kURhTCbJ!uJhKPMyGiESbvQSDb33CvQ pobrać `1 Magic Files`->`1 Magic - Alfa pre UPD (17.07.55).zip`, rozpakować i na pendrive (co najmniej 4GB i format FAT32) wrzucić swdl.iso
    2. Z https://github.com/gallus37/uconnect...ain/TestScript pobrać pliki i dorzucić do pendrive, obok swdl.iso
    3. W Alfie: włączyć radio, poczekać minutę-dwie aż się załaduje (dobrym wskaźnikiem jest podłączenie bluetooth) i podłączyć pendrive, po chwili wyskoczy pytanie czy kontynuować instalację aktualizacji softu- WYBRAĆ NIE, wyjąć pendrive
    4. Do momentu wyłączenia radia, a przy włączonym zapłonie radio będzie wyświetlać obraz z wejścia wideo po wrzuceniu biegu wstecznego, w przypadku braku sygnału pokazuje się niebieskie tło. Na spróbowanie czy aby na pewno wejście działa można podpiąć dowolne źródło sygnału composite w systemie PAL (stary aparat/kamera/smartfon).


    Instrukcja instalacji na stałe:
    1. Jak powyżej
    2. Do pendrive dorzucić pliki z https://github.com/gallus37/uconnect...allationScript (te z TestScript usunąć/nadpisać- nie są potrzebne)
    3. Jak powyżej
    4. Wyłączyć radio przyciskiem, odczekać minutę, włączyć zapłon- przy wrzuconym wstecznym radio pokaże obraz z wejścia wideo.


    Na https://github.com/gallus37/uconnect65ReversingCamera dokładniejszy opis, z czasem uzupełnię o technikalia.
    Podziękowania dla [MENTION=83258]krapio[/MENTION] za udostępnienie Alfy do eksperymentów
    Do tej pory przetestowane na (wersja softu/radia):
    17.07.55/przycisk MORE: działa, obraz z kamery
    16.11.41/przycisk APPS: działa wykrywanie wstecznego, wejście wideo do zweryfikowania
    Jak widać lista bardzo krótka, bardzo proszę o info na priv jak ktoś się zdecydował na testy żeby móc tę listę uzupełnić.
    Zapraszam do dyskusji.
    Świetna wiadomość dla posiadaczy poliftowych wersji i fatalna dla przedliftowych z radiami typu Radionav ;(
    Pytanie z mojej strony o to jaki tam system siedzi w tym uconnect? to jakiś android windows ce czy może jakaś okrojona wersja linuksa jak w przedlifcie.
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR 147 Selespeed
    Postów
    64

    Domyślnie

    QNX, czyli unix RT od Blackberry, albo coś bardzo podobnego, korzystałem z dokumentacji od BB i zwykle się sprawdzała. Nie wykluczone że to coś podobnego, nie miałem przyjemności z przedliftową wersją.
    EDIT: To jednak zupełnie inne oprogramowanie. Jak co to 5" to też jeszcze inny sprzęt/soft więc ta metoda nie zadziała ani nie będzie się dało jej przeportować.
    Ostatnio edytowane przez gallus37 ; 11-01-2022 o 21:23

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    Od czerwca 2021 jeżdżę z kamerą cofania zainstalowaną po modyfikacji softu opisanej pzez [MENTION=64283]gallus37[/MENTION]. Zamontowałem ją w miejsce jednej z lampek oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Użyłem do tego kamery od Chińczyka, bez dodatkowego oświetlenia led lub podczerwieni. Oświetlenie od świateł cofania jest wystarczające do działania kamery w nocy. Kamera z sygnałem w systemie PAL, gdyż ta rozdzielczość wg mojego uznania jest lepsza od NTSC.
    Kamerę zainstalowałem bez zdejmowania zderzaka, jest to możliwe prowadząc kable od miejsca zamontowania oświetlenia tablicy, po drodze wyjmując światło odblaskowe aby przejąć kable a następnie skierować je przez otwór technologiczny do komory bagażnika. Następnie to już podpięcie pod zasilanie świateł cofania i przeprowadzenie kabla sygnałowego pod wykładziną podłogi przez schowek do konektora radia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210626_163807.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	46.8 KB
ID:	282194Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210626_163837.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	102.7 KB
ID:	282195Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210626_163947.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	77.0 KB
ID:	282196Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210626_171803.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	58.4 KB
ID:	282197
    Na rynku dostępne są różne kamery z różnymi sposobami montowania z tyłu samochodu, tu jest pełna dowolność.
    Pomocnicze linie cofania widoczne na zdjęciu są statycznie wygenerowane przez kamerkę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20220111_083211.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	83.6 KB
ID:	282198Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20220111_170818.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	53.1 KB
ID:	282199

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    205

    Domyślnie

    Sprawdziłem i u mnie działa!

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez PingNoMore ; 11-01-2022 o 22:32

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar zbigniew-777
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170 KM exclusive, TCT, Bose, panorama, LPG,
    Postów
    200

    Domyślnie

    Cytat Napisał krapio Zobacz post
    Od czerwca 2021 jeżdżę z kamerą cofania zainstalowaną po modyfikacji softu opisanej pzez [MENTION=64283]gallus37[/MENTION]. Zamontowałem ją w miejsce jednej z lampek oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Użyłem do tego kamery od Chińczyka, bez dodatkowego oświetlenia led lub podczerwieni. Oświetlenie od świateł cofania jest wystarczające do działania kamery w nocy. Kamera z sygnałem w systemie PAL, gdyż ta rozdzielczość wg mojego uznania jest lepsza od NTSC.
    Kamerę zainstalowałem bez zdejmowania zderzaka, jest to możliwe prowadząc kable od miejsca zamontowania oświetlenia tablicy, po drodze wyjmując światło odblaskowe aby przejąć kable a następnie skierować je przez otwór technologiczny do komory bagażnika. Następnie to już podpięcie pod zasilanie świateł cofania i przeprowadzenie kabla sygnałowego pod wykładziną podłogi przez schowek do konektora radia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210626_163807.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	46.8 KB
ID:	282194Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210626_163837.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	102.7 KB
ID:	282195Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210626_163947.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	77.0 KB
ID:	282196Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210626_171803.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	58.4 KB
ID:	282197
    Na rynku dostępne są różne kamery z różnymi sposobami montowania z tyłu samochodu, tu jest pełna dowolność.
    Pomocnicze linie cofania widoczne na zdjęciu są statycznie wygenerowane przez kamerkę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20220111_083211.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	83.6 KB
ID:	282198Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20220111_170818.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	53.1 KB
ID:	282199
    czy po wbiciu wstecznego oprócz pojawienia się obrazu z tylnej kamery jest np przyciszenie muzyki lub inne ?
    obraz szybko wchodzi po wbiciu wstecznego ?
    była - Alfa Romeo 147 1.6 105 KM FL Distinctive + BOSE

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    205

    Domyślnie

    Obraz pojawia się po około w sekundach.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR 147 Selespeed
    Postów
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigniew-777 Zobacz post
    czy po wbiciu wstecznego oprócz pojawienia się obrazu z tylnej kamery jest np przyciszenie muzyki lub inne ?
    obraz szybko wchodzi po wbiciu wstecznego ?
    Póki co tylko pokazuje obraz z kamery, zerknę czy da się sterować głośnością/wyciszeniem.
    Skrypt chodzi z cyklem 100ms, ale mam wrażenie, że zmienna, którą obserwuję nie ustawia się tak szybko, sumarycznie opóźnienie to około sekundy. Niebieski ekran pojawia się po jakimś czasie bez sygnału wideo, zatem z podłączoną kamerą (zakładając zasilanie ze światła cofania) obraz pojawi się tak szybko jak pojawia się czarne tło w przypadku testowania bez źródła sygnału wideo.

    Tak dla jasności, ten niebieski ekran to jeszcze nie jest gwarancja sukcesu- do tej pory tylko na jednym egzemplarzu mamy potwierdzone działające wejście, więc niewykluczone, że inne rewizje radia nie mają podłączonego wejścia na kostce do chipsetu, albo brakuje czegoś jeszcze, także spokojnie Dlatego też zbieram info na jakim sofcie/radiu udało się uruchomić.
    [MENTION=83586]PingNoMore[/MENTION], daj znać jaki masz soft, radio widzę "MORE"
    Ostatnio edytowane przez gallus37 ; 12-01-2022 o 22:21

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Nawigacja Alfa Giulietta Uconnect Harmann 6.5
    Utworzone przez Dareek w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2019, 12:37
  2. "Krzywa" praca silnika - prośba o ocenę video.
    Utworzone przez grabsoon w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-06-2016, 14:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory