Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Korozja tylnej części progów!

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie Korozja tylnej części progów!

    Panie i Panowie,
    Mam problem ... Moją Julkę dopadła ruda

    Przy wymianie oleju w weekend postanowiłem zrobić mały przegląd wraz z zaprzyjaźnionym mechanikiem.
    Nasz wzrok przykuł brak tylnej zaślepki w progu. Jak się później okazało, ta wypadła... Bo nie miała już się na czym trzymać! Został wyłącznie lakier, gdzie po włożeniu palca w próg, ten zaczyna się wykruszać

    W moim aucie nie ma dokładek progowych, więc nie jest to kwestia zbierania się brudu pod nimi, a siła rażenia rudzielca mną lekko wstrząsnęła.
    Kupiłem Alfę Romeo, by nie mieć problemów z korozją, a tu takie rozczarowanie.

    Co z tym zrobić? Jak najlepiej to ogarnąć? Pytałem kilku blacharzy w okolicy to na samą markę reagują alergicznie i kręcą nosem, że nie ma reparaturek.

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Chyba jesteś pierwszy z rudą .
    Który to rok bo moja 2011 i na razie czysto.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Mrseeba03
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB / Ibiza V 1.0 TSI
    Postów
    217

    Domyślnie

    Moja też jest z 2011 roku.

    Koleżanka z pracy również jeździ Giuliettą - 2012r. - schyliłem się dziś przy jej aucie i nie jest to tak dramatyczne jak u mnie, ale też pod palcem czuć jak "próg" lekko pracuje przy gumowym korku podwozia

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta 1.6 JTDM 105 KM
    Postów
    8

    Domyślnie Niestety potwierdzam problem z korozją progów

    Cytat Napisał Mrseeba03 Zobacz post
    Moja też jest z 2011 roku.

    Koleżanka z pracy również jeździ Giuliettą - 2012r. - schyliłem się dziś przy jej aucie i nie jest to tak dramatyczne jak u mnie, ale też pod palcem czuć jak "próg" lekko pracuje przy gumowym korku podwozia
    Mam podobną historię. W czerwcu zajrzałem pod Julkę (rocznik 2010) i przy łączeniu progu z błotnikiem zauważyłem rudy nalot (nie mam nakładek). Po wizycie u mechanika okazało się, że progi nie mają żadnego zabezpieczenia od wewnątrz. Cieniutka blacha, wszystko do spawania. Podobnie wygląda sytuacja pod osłoną tylnego nadkola... Dysponuję zdjęciami.
    Mam nadzieję, że młodsze roczniki Giulietty są lepiej zabezpieczone. A może jestem naiwny?

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2022-07-25 21.41.57.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	30.5 KB
ID:	284522
    Fotki zrobione "na gorąco". Ruda nie chciała się wynieść...

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrseeba03 Zobacz post
    Panie i Panowie,
    Mam problem ... Moją Julkę dopadła ruda

    Przy wymianie oleju w weekend postanowiłem zrobić mały przegląd wraz z zaprzyjaźnionym mechanikiem.
    Nasz wzrok przykuł brak tylnej zaślepki w progu. Jak się później okazało, ta wypadła... Bo nie miała już się na czym trzymać! Został wyłącznie lakier, gdzie po włożeniu palca w próg, ten zaczyna się wykruszać

    W moim aucie nie ma dokładek progowych, więc nie jest to kwestia zbierania się brudu pod nimi, a siła rażenia rudzielca mną lekko wstrząsnęła.
    Kupiłem Alfę Romeo, by nie mieć problemów z korozją, a tu takie rozczarowanie.

    Co z tym zrobić? Jak najlepiej to ogarnąć? Pytałem kilku blacharzy w okolicy to na samą markę reagują alergicznie i kręcą nosem, że nie ma reparaturek.
    W tym roku robiłem jeden próg w Alfie bo dziura była wielkości pięści + konserwacja progów. Każdy sobie z tym spokojnie poradzi. Mnie to kosztowało 1000zł. Podwozie lepiej jest zabezpieczone. Jak ktoś jeździ po mieście to powoli ruda te auta będzie brała (mój miał najechane 45k ale jazda tylko po mieście).

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    odświeżę temat, mam 2011 i z jednej strony mam rudy ślad na lewym progu z tyłu pod drzwiami, rok temu robiłem zaprawki samodzielnie i po roku temat powrócił - chcę oddać ją do lakiernika aby ogarnął temat raz, póki jeszcze nie jest za późno. Czyli mówicie w 1000 powinienem się zmieścić?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    To samo. Robiłem 2 lata temu prawy próg "przy okazji" kosmetycznej rysy (okazało się głównym frontem robót) - z zewnątrz były tylko mało rzucające się w oczy purchle (na dole progu), w środku masakra. Blacharz ogarnął i wstawił jakiś zamiennik, nie wnikałem co i jak - trzyma się kupy. Teraz widzę wychodzącą rdzę spod osłony nadkola po drugiej stronie i powtórka z rozrywki - mam nadzieję że wcześniejsza interwencja nie będzie wymagała wycinania.
    Wyszło mnie z lakierowaniem 1200.

    To miejsce jest jakieś pechowe konstrukcyjnie albo materiałowo - rdza we wszystkich wypadkach o jakich słyszałem jest tylko i wyłącznie tam.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Panowie a z ciekawości, macie plastikowe nakładki progów czy nie?
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    odświeżę temat, mam 2011 i z jednej strony mam rudy ślad na lewym progu z tyłu pod drzwiami, rok temu robiłem zaprawki samodzielnie i po roku temat powrócił - chcę oddać ją do lakiernika aby ogarnął temat raz, póki jeszcze nie jest za późno. Czyli mówicie w 1000 powinienem się zmieścić?
    Chyba do blacharza wpierw a potem do lakiernika. Chyba że chcesz lakierować co kilka miesięcy aż w końcu lakier nie będzie się miał już do czego trzymać... Naprawa blacharska i koniecznie natychmiastowe piaskowanie, na to od razu podkład epoksydowy i dopiero lakier a od spodu w tym miejscu konserwa - i masz temat załatwiony na zawsze. Jeśli pozostanie choćby pół mikrona rdzy pod farbą to i tak wyjdzie wcześniej czy później

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    jasna sprawa, mam niedaleko firmę blacharsko-lakierniczą więc temat będzie załatwiony w jednym pit stopie. Oprócz tego mam pojedyńcze punkciki na drzwiach od kamieni, które robią się pomalutku brązowe. Szerokie felgi i jazda po szutrowej drodze robią swoje niestety.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Korozja na części zawieszenia
    Utworzone przez Mito9924 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-06-2021, 20:15
  2. [159] Stuki w tylnej części.
    Utworzone przez Przemo8 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 02-08-2019, 03:29
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 00:09
  4. Korozja tylnej czesci progu
    Utworzone przez gcredhot18 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-07-2017, 17:18
  5. Alfa 156 - korozja progów i błotników?
    Utworzone przez jersey w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2014, 18:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory