Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: podciśnienie, geometria turbo?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Giulietta 2.0 JTDm 140KM
    Postów
    30

    Domyślnie podciśnienie, geometria turbo?

    Witam,
    Giulietta 2.0 JTD 140km

    Cały czas mam problem z skaczącymi obrotami przy przyspieszaniu/hamowaniu silnikiem i szukam rozwiązania od wieków, mechanicy rozkładają ręce. Błędów brak.

    1. Udało mi się ustalić że podczas hamowania silnikiem w momentach nagłego samoistnego przyhamowywania samochodu zmienia się położenie sztangi turbiny z wartości zadanej na wartość 0.00. Overboost nowy poprawy brak, wszystkie wężyki podciśnienia nowe. Czy to jest efekt braku podciśnienia czy może wadliwego sterowania? Inaczej mówiąc czy pozycja 0.00 jest spowodowana zanikiem podciśnienia? Pompa vacum daje -0.9. Jakie powinno być podciśnienie idące na gruszkę na wolnych obrotach?


    2. Następnie dodam log z doładowaniem, coś mi się wydaje, że jest przeładowanie. Wszystkie podzespoły wymienione do tej pory: koło dwumasowe, sprzęgło, EGR podmieniony i zaślepiony na próbę, przepływomierz, czujnik ciśnienia doładowania, IC, Klapa gasząca też podmieniana, ostatnio wymieniony rozrząd. Turbina sama w sobie jest po regeneracji, minęło od niej jakieś dwa lata - może kończy swój żywot?

    3. Jeszcze mam jeden trop, klapa gasząca według MES'a na wolnych obrotach ma otwarcie na poziomie 85% natomiast podczas jazdy 5%, to są dobre parametry? Może ona dusi silnik.

    Próbę przelewową na wtryskach robiłem, są w normie lecz je chyba można wykluczyć bo one nie biorą udziału w hamowaniu silnikiem. Przyspieszanie odbywa się skokowo jak i hamowanie silnikiem, wskazówka obrotomierza pracuje skokowo co 1-2 mm. Ma ktoś jakiś pomysł? Mi już brak, każdy mechanik rozkłada ręce.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	doładowanie.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	101.1 KB
ID:	283255   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	91.4 KB
ID:	283256  
    Ostatnio edytowane przez mały181 ; 30-03-2022 o 19:44

Podobne wątki

  1. podciśnienie
    Utworzone przez kozak w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-12-2019, 13:49
  2. [146] Podciśnienie
    Utworzone przez Gaba w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 15:24
  3. Podciśnienie 2.4 jtd
    Utworzone przez trojo w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-11-2013, 12:28
  4. podciśnienie
    Utworzone przez yeye w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 09:37
  5. (164)podciśnienie MAP
    Utworzone przez NOE w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-08-2009, 12:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory