Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: Dławiąca się Giulietta QV TCT

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał tzebrowski Zobacz post
    Masz na myśli aktualizacje softu w ecu, right ?
    Tak, aktualizacja ecu ale od silnika. Do ECU skrzyni nie było dostępnych aktualizacji w mojej GQV. Mam wrażenie, że to właśnie ECU od TCT w Giullietcie 241km. Kilka osób boryka się z tym problemem, na zagranicznych forach też są podobne wątki.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    Jakieś postępy w temacie?

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar nahnah
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Julka Veleleleoce
    Postów
    93

    Domyślnie

    Panowie, ma ktoś jakieś info co z tematem?
    Giulietta V 240KM TCT 105.000
    Mam podobne dławienia ale tylko na zimnym:
    1. Odpalam po nocy
    2. podjeżdżam do skrzyżowania (tryb skrzyni na auto na drugim biegu) hamuje, samochód zwalnia, obroty spadają i zaczyna się dławić, jak nie puszcze hamulca to gaśnie. Jak puszcze hamulec i nacisnę go ponownie delikatnie to wysprzęgli bieg i jest ok.

    Coś jak by trzeba było robić na zimnym "przed hamowanie"
    po jednym takim "przed hamowaniu" jest ok.
    Przy jeździe na sekwencji to samo - tylko ze da rade zrzucić bieg na 1 i skrzynia nie zdąży zdławić silnika
    w 95% przypadków, po przejechaniu 5-7 km zgaszeniu silnika odpaleniu jeszcze raz np. na światłach problem nie pojawia się.

    Przy scenariuszu:
    1. odpalam po nocy
    2. dojeżdżam do skrzyżowania na automacie, jest 3 bieg - wszystko jest ok
    Tak jak by tylko przy 2 biegu był problem i w automacie i sekwencji

    Kalibracje w ASO dają spokój na tydzień max dwa (co ciekawe MES podłączony zaraz po kalibracji twierdzi że kalibracja nie jest zrobiona)
    Zmieniana była przepustnica (gwarancyjnie)
    Zmieniany był czujnik pedału hamulca (gwarancyjnie)
    Akumulator świeży
    Skrzynia miała zmieniany olej i filtr *przy 70.000 - filtr był czysty)
    płyn hamulcowy zmieniany regularnie co 2 lata.
    Punkty masy najbliżej skrzyni sprawdzone, wyczyszczone i przesmarowane (włączenie z tą plecionką pod skrzynią) - zero zmian
    W MESie zero błędów.
    Kalibracja z Mesa nic nie daje
    Skasowanie parametrów adaptacyjnych nic nie daje (po nim nie mogłem zrobić końcowej kalibracji i wylądowałem w ASO)
    Ciekawostka MES nie jest w stanie odczytać numeru seryjnego ECU skrzyni - podaje same zera.

    edit:
    Aso twierdzi że nie może się tym zająć - nie ma błędu nie wiedzą co robić
    Na alfaownerze pisali o updacie softu skrzyni ale w PL nikt o tym nie słyszał i twierdzą ze jest wszystko aktualne

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    Cytat Napisał nahnah Zobacz post
    Panowie, ma ktoś jakieś info co z tematem?
    Giulietta V 240KM TCT 105.000
    Mam podobne dławienia ale tylko na zimnym:
    1. Odpalam po nocy
    2. podjeżdżam do skrzyżowania (tryb skrzyni na auto na drugim biegu) hamuje, samochód zwalnia, obroty spadają i zaczyna się dławić, jak nie puszcze hamulca to gaśnie. Jak puszcze hamulec i nacisnę go ponownie delikatnie to wysprzęgli bieg i jest ok.

    Coś jak by trzeba było robić na zimnym "przed hamowanie"
    po jednym takim "przed hamowaniu" jest ok.
    Przy jeździe na sekwencji to samo - tylko ze da rade zrzucić bieg na 1 i skrzynia nie zdąży zdławić silnika
    w 95% przypadków, po przejechaniu 5-7 km zgaszeniu silnika odpaleniu jeszcze raz np. na światłach problem nie pojawia się.

    Przy scenariuszu:
    1. odpalam po nocy
    2. dojeżdżam do skrzyżowania na automacie, jest 3 bieg - wszystko jest ok
    Tak jak by tylko przy 2 biegu był problem i w automacie i sekwencji

    Kalibracje w ASO dają spokój na tydzień max dwa (co ciekawe MES podłączony zaraz po kalibracji twierdzi że kalibracja nie jest zrobiona)
    Zmieniana była przepustnica (gwarancyjnie)
    Zmieniany był czujnik pedału hamulca (gwarancyjnie)
    Akumulator świeży
    Skrzynia miała zmieniany olej i filtr *przy 70.000 - filtr był czysty)
    płyn hamulcowy zmieniany regularnie co 2 lata.
    Punkty masy najbliżej skrzyni sprawdzone, wyczyszczone i przesmarowane (włączenie z tą plecionką pod skrzynią) - zero zmian
    W MESie zero błędów.
    Kalibracja z Mesa nic nie daje
    Skasowanie parametrów adaptacyjnych nic nie daje (po nim nie mogłem zrobić końcowej kalibracji i wylądowałem w ASO)
    Ciekawostka MES nie jest w stanie odczytać numeru seryjnego ECU skrzyni - podaje same zera.

    edit:
    Aso twierdzi że nie może się tym zająć - nie ma błędu nie wiedzą co robić
    Na alfaownerze pisali o updacie softu skrzyni ale w PL nikt o tym nie słyszał i twierdzą ze jest wszystko aktualne
    Nie wiem czy Cię pocieszę ale mam podobnie. Efekt taki jakby skrzynia zapomniała wysprzeglic jadąc wolno na drugim biegu. Dodam tylko że jak jadę i zwalniam np do skrzyżowania wysprzegli super, bez problemu. Natomiast jadąc po parkingu, tocząc się gdzie automat wbije juz drugi bieg, przy próbie zahamowania "zapomina" wysprzeglic. Próbowałem kalibracji w mesie, ale są z tym problemy. Parametr odnośnie kalibracji pokazuje jako "niewykonany". Muszę spróbować poprzez alfaobd.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar nahnah
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Julka Veleleleoce
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał DieselJTD Zobacz post
    Nie wiem czy Cię pocieszę ale mam podobnie. Efekt taki jakby skrzynia zapomniała wysprzeglic jadąc wolno na drugim biegu. Dodam tylko że jak jadę i zwalniam np do skrzyżowania wysprzegli super, bez problemu. Natomiast jadąc po parkingu, tocząc się gdzie automat wbije juz drugi bieg, przy próbie zahamowania "zapomina" wysprzeglic. Próbowałem kalibracji w mesie, ale są z tym problemy. Parametr odnośnie kalibracji pokazuje jako "niewykonany". Muszę spróbować poprzez alfaobd.
    Jeżeli masz możliwość sprawdzenia czy kalibracja w AlfaOdb przechodzi i coś zmienia- będę wdzięczny. Chce kupić - ale tylko w przypadku ze przejdzie. Nawet jak by trzeba było robić często kalibrację skrzyni.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar nahnah
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Julka Veleleleoce
    Postów
    93

    Domyślnie

    Mały update z ostatnich dni / odpalania po nocnym postoju:
    1. Odpalenie po nocnym postoju
    2. Dojeżdżam do skrzyżowania operując gazem - bez toczenia się.
    3. Bieg wskakuje na 2ke (chwila przyśpieszenia na 2ce)
    3. Hamulec - nie do podłogi ale wyraźnie wciśnięty.
    4. Bez dławienia, ładne delikatne wysprzęglenie.

    WTF? Więc o pedał gazu chodzi?

    jest jakieś "zerowanie" / ponowne programowanie gazu? W MESsie nie widzę nic takiego.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    W końcu znalazłem chwilę żeby pójść z kompem do auta i niestety lipa. Nawet przez alfaobd nie można przeprowadzić kalibracji. Procedura niby się uruchamia ale kompletnie nic się nie dzieje. Status kalibracji nadal niewykonany... ręce opadaja

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    Podbijam temat, ktoś coś ugrał w temacie? Problem odbiera przyjemność z jazdy...

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Veloce
    Postów
    56

    Domyślnie

    To ja mam chyba podobny problem. Co prawda wystąpił dopiero trzy razy w ciągu 2 lat, ale przestaje to być zabawne bo nie mam pewności, czy przejadę przez skrzyżowanie. U mnie co prawda nie gaśnie ale dławi się mocno (może nie gaśnie bo zatrzymuje pojazd i zmieniam tryb jazdy na Neutral oraz bieg na P). Przy ostatnim razie był odczuwalny mocny zapach paliwa w środku.
    U mnie do tej pory problem wystąpił tylko na Dynamic (może to być zbieg okoliczności).
    Jak jedziecie ze stałą prędkością i puścicie gaz to jak zachowuje się auto? Dziś zauważyłem, że za każdym razem są dwa delikatne szarpnięcia po puszczeniu gazu.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar nahnah
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Julka Veleleleoce
    Postów
    93

    Domyślnie Dławiąca się Giulietta QV TCT

    Na swoim przykładzie - wymieniony główny przewód masowy skrzynia podłużnica i od 2 dni jest ok. Pierwsze odpalenie po nocy, pełzanie na 2min biegu żeby wyjechać z parkingu i zero dławienia. Po rozgrzaniu silnika jazda po osiedlowych drogach tylko na drugim biegu - raz na jakiś czas potrafią spaść obroty do około 500 ale nie zaczyna się dławić - zdąży wysprzęglić bieg.

    U mnie skorodowane było połączenie plecionka - konektor od strony skrzyni (utleniona miedź). Wymienione na przewód miedziany 35mm2 (10mm żyła) i lutowane konektory rurkowe na śrubę M8. Jak by ktoś chciał samemu robić/ kupić gotowca to długość przewodu około 50cm. Dojście od dołu albo po zdjęciu lewego koła i osłony, śruba 13, nakrętka na podłużnice też 13. Miejsca mało więc płaski z grzechotką lub grzechotką z małym skokiem.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-05-2019, 11:02
  2. [Giulietta] [ giulietta ] sprzedam giulietta 1.4 170km tct salon polska
    Utworzone przez lukas w dziale Sprzedam auto
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2019, 16:27
  3. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  4. Falująca i dławiąca Alfa 156
    Utworzone przez Luk1989 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 17:57
  5. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory