Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Odcięty zapłon, choinka na desce rozdzielczej

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    2

    Domyślnie Odcięty zapłon, choinka na desce rozdzielczej

    Witam,
    Posiadam Giuliettę z 2016 roku, mam ją ok. 1,5 roku, od początku kiedy ją mam (a pewnie i wcześniej też) ma taką przypadłość, że jeśli np. wsiadając uderzy się kolanami w plastiki znajdujące się nad pedałami, to wszystkie systemy po kolei się wyłączały (kontrola trakcji, czujnik ciśnienia opon itd.), odcinany też był zapłon. Wiem, dziwne, ale nie było to uciążliwe bo- raz, że nie zdarzało się to często, a dwa- zazwyczaj wystarczyło tylko że wysiadłam z auta, poczekałam jakieś 3-5 minut, wsiadłam i auto odpalało już bez problemu. Gdzieś kiedyś wyczytałam, że może być za to odpowiedzialny zbyt czuły czujnik uderzeniowy.
    Teraz natomiast mam taki problem, że siedząc w samochodzie przez dłuższy czas (samochód stał, kluczyk był przekręcony, ale silnik nie pracował) miałam kolana oparta o te plastiki (był wywarty na nie nacisk) i w pewnym momencie wszystkie systemy znowu po kolei zaczęły się wyłączać, z tym, że tym razem było ich więcej niż zwykle (m.in. czujniki od poduszek), zapłon jest odcięty (w momencie kiedy przekręcam kluczyk komputer się resetuje, wskazówki liczników potrafią się zatrzymać np. pod kątem 90 stopni). Podejrzewam, że zadziałał tutaj ten czujnik zderzeniowy (ale oczywiście mogę się mylić). Na forum widziałam, że starsze Alfy posiadają coś takiego jak czujnik bezwładnościowy, niestety, nie znalazłam nic na jego temat w mojej instrukcji. Zaglądałam pod fotel kierowcy (w tym miejscu był ten czujnik w tych starszych alfach), pod plastikiem jest tam jakieś coś, ale nie widziałam tam stricte guzika, który można by przycisnąć (ale może też nie patrzyłam wystarczająco dobrze). Akumulator mam w miarę nowy, kupiony na początku 2021 roku.
    Czy jest to jakaś w miarę typowa usterka, którą faktycznie mogłabym sama usunąć, czy jednak nie obejdzie się bez lawety i elektryka?

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Dobra rada, jedż do elektryka i nie snuj takich bzdurnych teorii o czujnikach ,które aktywuje stukniecie kolanem.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    2

    Domyślnie

    Tak zrobię.

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana zestawu startowego i choinka na desce
    Utworzone przez BARTEZIQ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-01-2022, 09:45
  2. Choinka na desce rozdzielczej alfa 159 1.9 JTDM 16V 150km
    Utworzone przez Bartosz 31 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-06-2016, 08:09
  3. Radio na desce rozdzielczej
    Utworzone przez jakubGTV w dziale 166
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2012, 15:41
  4. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-06-2011, 20:56
  5. [147] żarówki w desce rozdzielczej
    Utworzone przez Majka w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-06-2008, 13:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory