Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Czy to normalne zachowanie skrzyni TCT e MiTo 1.4 135BHP????

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 135BHP TCT
    Postów
    1

    Domyślnie Czy to normalne zachowanie skrzyni TCT e MiTo 1.4 135BHP????

    Witam wszystkich.

    Nie miałem już więcej nerwów, żeby być szoferem żony więc kupiłem jej MiTo z 2010 roku jak w opisie. Po kilku dniach użytkowania (pod moim nadzorem) namierzyliśmy kilka wg. Mnie problemów i chciałbym się was koledzy i koleżanki spytać o porady i opinie czy to są normalne zachowania?
    Pierwszy raz jeździłem autem że skrzynia TCT, wcześniej E klasa V6 w Dieslu i Dieselowskie Infiniti Q50 w sportach także nigdy nie miałem takich ekscesów.

    Do sedna:
    1. Czy te skrzynie mają tzw pełzanie? U niej wrzucamy D, puszczamy hamulec, obroty podchodzą pod 1500 i auto samo nie rusza...
    2. Dodatkowo do pkt 1go aby ruszyć autkiem czy to z D czy to z R pedal gazu musi bec mocno wciśnięty, auto rusza dopiero w okolicach 1800 a czasem i więcej obrotów.
    3. Kilka razy w czasie jazdy po mieście mi osobiście przydarzyło się takie jakby zawieszenie skrzyni, w czasie przejazdu przez skrzyżowanie nagle zaczęło piszczeć w kabinie i przysięgam na Boga, że bieg samoistnie przestawił się na N. Przyznam że trochę stresująca sytuacja i jedynym sposobem na powrót do normalności była zmiana na P i spowrotem na D. Autko pojechało normalnie.
    -kolejna rzeczą jaka zauważyłem (stało się to mi i mojej żonie) jest zawieszenie skrzyni na postoju na światłach... Nagle mamy piszczenie w kabinie i ikonka/światełko przy zmianie biegów D miga, auto nie jedzie, wchodzi na obroty ale stoi. Jak wyżej, zmiana na P i spowrotem na D działa i można odjechać.
    -ostatnim mankamentem jaki mnie zastanawia jest ta ekstramalnie szybką zmiana biegów w czasie jazdy po mieście... W ciągu kilku sekund wolniejszej jazdy (Żona prowadzi) skrzynia jest już na 6tym biegu (wiem bo jako pasażer wrzucam jej szybko na manualna zmianę biegu i widzę na kokpicie 6) i właśnie na tym 6tym biegu przy wolnych prędkościach (mowa o 35/50 mil na godz) zaczyna się buczący dźwięk (odrazu mi coś podpowiada łożysko 6tego biegu) hałas znika po zwolnieniu lub orzyszpieszeniu ale podejrzewam że po przyspieszeniu jest on normalni tłumiony praca silnika.


    Autko znajduje się w UK aktualnie przebieg 88 tys mil czyli jakieś 144 tys km i przed zakupem miało podobno wymieniany pedał gazu bo był błąd Throtle Position Sensor Incorrect, miało podobno również wymieniany olej w skrzyni ale w to nie wierzę bo papierów żadnych nie ma. Odnoszę wrażenie że problemy z zawieszaniem się skrzyni pojawiają się tylko przy bardzo wolnych prędkościach. Martwi mnie ta samoistna zmiana biegu z D na N w czasie pokonywania skrzyżowania. Czy ktoś spotkał się kiedyś z takim czymś?

    Bede wdzięczny za wskazówki i odpowiedzi na moje pytanka. Nie ufam tutejszym specom a mechanik zaufany jest aktualnie na wakacjach i wraca za jakiś miesiąc.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartas UK Zobacz post
    to są normalne zachowania?
    Nie
    Cytat Napisał Bartas UK Zobacz post
    Czy te skrzynie mają tzw pełzanie?
    Nie ma, to nie ASB hydrauliczna.
    Co do pozostałych pytań.
    Możesz zrobić reset nastawień skrzyni i przyuczyć ja od nowa ,ale nie wiem czy to pomoże.
    Generalnie przydała by się diagnostyka .
    Szukaj tematów z TCT i znajdziesz tam podpowiedzi.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulietta 1.4 170 KM
    Postów
    107

    Domyślnie

    Przychodzą mi do głowy dwie rzeczy. Pierwsza to akumulator słaby. Większość kłopotów CTC pochodzi od niego. Jeśli nie ma odpowiedniego napięcia na regulatorze pompy to łapie błędy i cyrk. Druga to sprawdź poziom oleju (zbiornik nad skrzynią. Poziom oleju lub mokro wokół niego. A co do pełzania to tok moja pełza. Piszczenie to pompa. Przechodziłem wszystkie te przypadki. U mnie jeszcze poszła grucha akumulator ciśnienia. Wtedy wywali olej i widać na skrzyni.
    Ostatnio edytowane przez wiesgaj ; 27-04-2022 o 18:48

Podobne wątki

  1. [MiTo] Dziwne zachowanie rozrusznika Mito 1.4MA
    Utworzone przez denzz w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-04-2021, 17:51
  2. [GTV] Dziwne zachowanie skrzyni biegów.
    Utworzone przez Keniq w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-06-2015, 20:04
  3. Dziwne zachowanie skrzyni biegów.
    Utworzone przez b0rn20wn w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 23:21
  4. [166] dziwne zachowanie skrzyni automatycznej
    Utworzone przez blackalfa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 21:54
  5. [145] dziwne zachowanie skrzyni biegów
    Utworzone przez nietyx w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-09-2008, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory