Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: P010F - Przepływomierz Giulietta 2.0JTDm

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ryuuku
    Dołączył
    07 2021
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD TCT 170HP (STAGE1 206HP/435Nm)
    Postów
    14

    Post P010F - Przepływomierz Giulietta 2.0JTDm

    Witam od około miesiąca posiadam problem z Giuliettą mianowicie odcina mi moc w sytuacjach (ale nie zawsze) gdy mocno przyspieszam i odpuszczę gaz już się alfa nie zbiera a w komputerze widnieje błąd P010F - niezgodność masy/przepływu powietrza.

    Padło na przepływkę, szukam na allegro i widzę ze pasuje zamiennie z Fiata Fiorino 1.3 diesel wiec akurat posiadając taką pod ręką z sprawnego samochodu podmieniłem lecz efekt ten sam.

    Kolejnym etapem mówię może nieszczelny dolot zrzuciłem zderzak i wyczyściłem wszystkie rury i filtr. Sprawdzając cały dolot, filtr i rezonator na nim aż do turbiny.
    Wszystko wydaje się spoko dla pewności dołożyłem po oringu pod wejście i wyjście przepływki. Lecz sytuacja nadal ta sama.

    Kolejnym krokiem było sprawdzenie jak tam się ma czujnik doładowania. Wyciągnąłem syfu bylo sporawo. Wiec go wyczyściłem ale również bez zmian.
    Co mnie zdziwiło to ze nie wywaliło od niego błędu gdy go odpinałem ale wytłumaczyłem sobie to ze Giulietta jest po ReMapie, która była robiona w Francji więc może żeby nie wyrzucało przeładowania był on w jakiś sposób wyłączony programowo.

    Ogólnie patrząc na wykresy różnica jest w granicach 20-50mg/w
    po dodaniu gazu na max oczekiwana masa powietrza jest na max 1500mg/w co mnie tez zastanawiało lecz wcześniej jeździłem i było ok wiec tak musiało być dobrze.

    Teraz nie wiem co mógłbym jeszcze zrobić w tym kierunku więc zwracam się do was z prośbą o podpowiedzi.

    Teraz trochę grafiki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alfa Romeo Giulietta przepływka.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	70.8 KB
ID:	283963
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pomiary.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	92.3 KB
ID:	283961
    Ostatnio edytowane przez Ryuuku ; 20-05-2022 o 13:46 Powód: zle zlinkowane obrazki

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm 140hp
    Postów
    20

    Domyślnie

    Wlacze z tym samym problem w tym samym silniku już od ponad 2 miesiecy i nadal nic

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ryuuku
    Dołączył
    07 2021
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD TCT 170HP (STAGE1 206HP/435Nm)
    Postów
    14

    Domyślnie

    Witam,
    Przychodzę z aktualizacja auto po czyszczeniach czujnika MAF i wymianie przepływki z czasem jak robię co kilka dni trasy po ponad 100km auto wyrzuca rzadziej błędy ale nadal występuje po mocniejszym przyspieszeniu i błąd wywala po odpuszczeniu gazu. Rzadko się oświeca na desce ale od razu widać go w MES. Niżej link do fotki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przepływka 29.06.2022.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	56.5 KB
ID:	284298
    Po wywaleniu błędu zgaszę i odpalę samochód i auto jedzie dalej raz na jakiś czas jak rzuci błędem na deskę zgaszenie i odpalenie nie pomaga wiec musze skasować błąd.
    Zastanawiam się czy dać do jakiegoś Tunera, żeby zmniejszył zapotrzebowanie na powietrze bo przy puszczeniu gazu jest ona po prostu za mała ale boje się ze przy przyspieszaniu będzie wtedy nie wystarczająca wartość i tez wywali.

    Ktoś już może rozwiązał ten problem?

    Widzę ze temat został niedawno powielony w tym temacie pod linkiem
    forum.alfaholicy.org/mito_giulietta/177789-giulietta_blad_p010f.html
    Także też polecam śledzić może ktoś wkrótce przyjdzie z rozwiązaniem i miał taką sytuacje

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryuuku Zobacz post
    Witam,
    Przychodzę z aktualizacja auto po czyszczeniach czujnika MAF i wymianie przepływki z czasem jak robię co kilka dni trasy po ponad 100km auto wyrzuca rzadziej błędy ale nadal występuje po mocniejszym przyspieszeniu i błąd wywala po odpuszczeniu gazu. Rzadko się oświeca na desce ale od razu widać go w MES. Niżej link do fotki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przepływka 29.06.2022.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	56.5 KB
ID:	284298
    Po wywaleniu błędu zgaszę i odpalę samochód i auto jedzie dalej raz na jakiś czas jak rzuci błędem na deskę zgaszenie i odpalenie nie pomaga wiec musze skasować błąd.
    Zastanawiam się czy dać do jakiegoś Tunera, żeby zmniejszył zapotrzebowanie na powietrze bo przy puszczeniu gazu jest ona po prostu za mała ale boje się ze przy przyspieszaniu będzie wtedy nie wystarczająca wartość i tez wywali.

    Ktoś już może rozwiązał ten problem?

    Widzę ze temat został niedawno powielony w tym temacie pod linkiem
    forum.alfaholicy.org/mito_giulietta/177789-giulietta_blad_p010f.html
    Także też polecam śledzić może ktoś wkrótce przyjdzie z rozwiązaniem i miał taką sytuacje

    Pozdrawiam
    Czy jesteś pewny że twoje auto to seria? może ktoś robił program wcześniej i stąd problemy? Czy na pewno przepływka z 1.3 jest zamienna?
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ryuuku
    Dołączył
    07 2021
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD TCT 170HP (STAGE1 206HP/435Nm)
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał spoker Zobacz post
    Czy jesteś pewny że twoje auto to seria? może ktoś robił program wcześniej i stąd problemy? Czy na pewno przepływka z 1.3 jest zamienna?
    Auto jest po mapie, która była robiona w Francji przez poprzedniego właściciela.
    Przeplywka pisze na kilku aukcjach ze jest zamienna. Osobiście wróciłem do starej ale wyczyszczonej i jest git do póki jej nie wymiatam mocno i większymi prędkościami. Błąd pojawia się przy większych prędkościach w momencie odpuszczenia gazu po ponownym dodaniu już się nie zbiera. Co do mapy to nie mam namiaru na tunera z Francji w Polsce mial auto do wglądu jeden specjalista od map bo auto kopciło na czarno bo ktoś to lipnie zrobił była poprawiona i auto śmigało z 4 miesiące bez problemu i rzadko mialem okazje jeździć większymi prędkościami ale gdy się to zdarzało było ok.

    Rozmawiałem z jednym garażowym grzebkiem na ten temat i mówił mi, że może to też być wina zatartej geometrii turbiny ale jest ciężki dostęp żeby to na szybko sprawdzić i teraz pytanie czy waszym zdaniem to może być rzeczywiście przyczyną?
    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm 140hp
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryuuku Zobacz post
    Witam,
    Przychodzę z aktualizacja auto po czyszczeniach czujnika MAF i wymianie przepływki z czasem jak robię co kilka dni trasy po ponad 100km auto wyrzuca rzadziej błędy ale nadal występuje po mocniejszym przyspieszeniu i błąd wywala po odpuszczeniu gazu. Rzadko się oświeca na desce ale od razu widać go w MES. Niżej link do fotki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przepływka 29.06.2022.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	56.5 KB
ID:	284298
    Po wywaleniu błędu zgaszę i odpalę samochód i auto jedzie dalej raz na jakiś czas jak rzuci błędem na deskę zgaszenie i odpalenie nie pomaga wiec musze skasować błąd.
    Zastanawiam się czy dać do jakiegoś Tunera, żeby zmniejszył zapotrzebowanie na powietrze bo przy puszczeniu gazu jest ona po prostu za mała ale boje się ze przy przyspieszaniu będzie wtedy nie wystarczająca wartość i tez wywali.

    Ktoś już może rozwiązał ten problem?

    Widzę ze temat został niedawno powielony w tym temacie pod linkiem
    forum.alfaholicy.org/mito_giulietta/177789-giulietta_blad_p010f.html
    Także też polecam śledzić może ktoś wkrótce przyjdzie z rozwiązaniem i miał taką sytuacje

    Pozdrawiam

    Niestety u mnie problem nadal jest obecny jak pisalem w temacie ktory tu zalinkowales i chyba raczej nie bedzie happy endu w moim przypadku. Silnik w mojej G bierze olej jak szalon, po 3 miesiacach od wymiany 75% olej "wyparowalo". Auto prawdopodobnie wroci do dealera od ktorego je zakupilem i watpie zeby bawil sie w naprawy silnika wiec pewnie poprostu dostane zwrot kasy, ale nie poddaje sie i ide ogladac kolejna G w przyszlym tygodniu.

    Wracajac do owego bledu. Przez ostatnie 3 miesiace przeczytalem chyba wszystkie tematy na innych forach dotyczacych G i tego wlasnie bledu. Sa osoby ktorym udalo sie znalezc przyczyne i moge ci to tu skrocic a nuz ci to pomoze.

    Raz jeszcze tylko zaznacze. Ta sa rozwiazania osob z roznych for ktorym udalo sie zlokalizowac i narawic ten blad, nie MOJE!!

    -Wiec co do mozliwych przyczyn sa wymieniane, te ktore wspomniales juz czyli MAP i MAF

    - uszkodzone turbo: tutaj facet pisal, ze jego turbo bylo w agonalnym wrecz stanie i wymiana momentalnie usunela blad

    - zawor EGR: zapchany zawor, warto sprawdzic

    - przewod sensora cisnienia DPF: u kogos ten uszkodzony przewod/wezyk powodowal blad

    - rura od intercoolera: zdaje sie ze na tym forum, ktos po wielu miesiacach wizyt u roznych mechanikow i ASO sam w koncu znalazl. Kilku centymetrowe pekniecie w tej zdaje sie gumowej rurze. Ale tam o ile pamietam auto mialo krakse/czolowke i to chyba to bylo powodem pekniecia tej rury ktora zostala przeoczona przez mechnikow ktorzy naprawiali auto po wypadku.

    - srebrna metlowa rurka ponizej EGR coolera: tutaj ktos uporal sie z tym bledem juz kilka lat temu i nie pamietal dokladnie wiec ta informacja jest nie zbyt dokladna. Jedyne co mi powiedzial, ze w ktoryms juz z rzedu podejsciu do naprawy tego bladu jego mechanik sciagal EGR cooler i wtedy przez przypadek zauwazyl, ze ta rurka ma pekniecie. Po wymianie blad znikl. Ale on tez wspominal, ze bylo podejrzenie iz poprzedni wlasciciel jego G mial wypadek i to moglo byc przyczyna pekniecia.


    Na jednej z grup na FB na ktorej jestem ktos wlasnie wlasnie walczy z tym bledem. Dam ci znac co on znajdzie.

    Jak jeszcze cos mi sie przypomni to oczywiscie napisze.

    Niestety nie wiem czy to, ze twoje auto jest mapowane ma jakies znaczenie czy nie.


    Tak czy inaczej zycze powodznie i mam nadzie ze uda ci sie znalezc przyczyne.
    Ostatnio edytowane przez mobi11 ; 10-07-2022 o 11:49

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ryuuku
    Dołączył
    07 2021
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD TCT 170HP (STAGE1 206HP/435Nm)
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dzięki za bardzo rozwiniętą odpowiedź. Na ten moment dałeś najwięcej wskazówek gdzie mogę jeszcze szukać przyczyny. Dziękuje Ci za to
    W wolnej chwili musze zacząć po kolei przeglądać te rzeczy może akurat coś znajdę. Myślę zacząć od EGR bo od kupna nie był czyszczony to raz a dwa zajrzę do niego i do tej rurki od EGR/Coolera.

    Jeżdżąc raz/dwa w tygodniu po traske 100km z pkt.1 do pkt.2 zamiast tankować w pkt.1 zacząłem tankować w pkt.2 bo jest taniej przez 1,5 miesiąca błąd wyskoczył mi raz ale jadąc nie zawsze jeździłem większymi prędkościami czyt. 160-180 z reguł bywało to max 140 ale do tych prędkości jak ruszałem z świateł lub wlatywałem na obwodnice starałem się cisnąć i odpuszczać żeby zobaczyć czy wywali błąd. Może dziwna zbieżność czasu ale do póki nie znajdę chwili żeby się tym zająć to obserwuje temat.

    Życzcie powodzenia, pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ryuuku
    Dołączył
    07 2021
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD TCT 170HP (STAGE1 206HP/435Nm)
    Postów
    14

    Domyślnie Giulietta P010F

    AKTUALIZACJA na dzień 17.02.2023r:

    Na obecną chwile mojemu zaufanemu Mechanikowi skończyły się pomysły. Auto było oddane z seryjną mapą silnika na 170HP/350Nm jak z fabryki.
    Na ten z jego i moimi pomysłami + te z internetu polegały na sprawdzeniu:
    -Przewody od silnika do samego filtra powietrza sprawdzone dymiarką na szczelność.
    -Przepływomierz 3x był wymieniany na nowy + podmiana z Fiorino 1.3 JTDm
    -tryby przepustnicy klapy gaszącej
    -wymieniony MAP sensor (manifold pressure sensor) na oryginał Bosch'a
    -Dla testu zaślepiłem, wprogramowałem (EGR OFF)
    -Zdemontowanie filtru powietrza poprawiło trochę parametry, dlatego też kupiłem stożek pod 400KM wraz z całym sylikonowym dolotem
    ale jak potem się okazało ze stożek nic nie zmienił a zdemontowanie filtra poprawiało jazdę ale w trybie Dynamic i tak szło wywołać błąd przy ostrzejszej jeździe.

    Na obecną chwile przywróciłem EGR w ECU i zdemontowałem blokadę, włożyłem seryjny filtr powietrza.
    Przerobiona została mapa silnika tak aby nie wyrzucała tego błędu.
    Odbyłem ostatnio trasę w Góry 265km w dwie strony na tej przeróbce Auto zachowywało się super.
    Nie zauważyłem niepokojących zmian. Raport Spalania wyglądał następująco:
    Trasa:265km. 6.2/100km. Średnia prędkość 50km/h. Czas 5:16
    Myślę ze jak na podjazdy pod wzniesienia, korki pod stokiem i z, krajówki 90 km/h za tirem i obwodnica 140km/h.
    Wynik nawet lepszy niż zazwyczaj biorąc pod uwagę duże 18calowe felgi i automat.
    (Średnio wcześniej dojeżdżając do pracy 20km z czego 15km obwodnicą, średnie spalanie 7,2-7,8 litra)

    Temat w wolnej chwili będę drążył bo nie lubię jak coś jest nie zgodnie z sztuką.
    Ale najbardziej liczę na wasze wsparcie bo sam na obecną chwile nie mam już pomysłów.

    Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Bolewice
    Auto
    Była Gtv, 159 2.4 JTDm Q4 jest Giulietta 2.0 JTDm 170 TCT
    Postów
    75

    Domyślnie

    A czy ktos zrobił jedną z podstawowych rzeczy czyli zlogował dane w czasie wystąpienia błędu? Bo wygląda to na przeładowanie, ale dobrze by było mieć pewność.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ryuuku
    Dołączył
    07 2021
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTD TCT 170HP (STAGE1 206HP/435Nm)
    Postów
    14

    Domyślnie

    Po rozmowie z mORGAN na priv i podesłaniu filmiku z testu EGR, czy przepływki miałem tez zaznaczone wartosci od doładowania te zmierzone i te oczekiwane przez ECU.
    mORGAN ma hipotezę o zatartej geometrii turbiny. Dał mi nadzieje i tym samym kolejną rzecz, która być może rozwiąże problem.
    W wolnym czasie mam zamiar podziałać z tematem.
    Zobaczymy czy uda mi się coś zdziałać

Podobne wątki

  1. [Giulietta] 2.0JTDM-2 chiptuning
    Utworzone przez rataj w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-11-2023, 09:57
  2. [Giulietta] Giulietta - blad P010F
    Utworzone przez mobi11 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-06-2022, 20:01
  3. Giulietta 2.0jtdm lub 159
    Utworzone przez krosser w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-09-2017, 14:20
  4. [Giulietta] giulietta 2.0jtdm tct
    Utworzone przez robert13-09 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-04-2014, 23:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory