Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Czy Giulietta tak ma?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    AR 159, AR Giulietta
    Postów
    1

    Domyślnie Czy Giulietta tak ma?

    Od niedawna jestem posiadaczem AR Giulietta 1,4 MulitAir 150 km. Na temat zalet samochodu nie będę się rozpisywał, są one bowiem dobrze znane wszystkim posiadaczom. Jest jednak parę spraw, które mnie intryguje i chciałbym poznać opinie innych użytkowników Giulietty aby dowiedzieć się czy… „ten typ tak ma” czy też kwestie te dotyczą wyłącznie mojego egzemplarza.

    1. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, iż Giulietta jest dość głośna, rzekłbym nawet zbyt głośna. Dotyczy to zarówno szumów przy większych prędkościach jak również dźwięków wydechu. Czasami wydaje mi się nawet, iż Giulietta jest głośniejsza od używanej przeze mnie dotychczas Alfy Romeo 159 1,9 JTD. Przypuszczałem że Giulietta z silnikiem benzynowym będzie o wiele cichsza od Diesla a tu daje mi się we znaki średniej jakości wyciszenie i głośny wydech. Wiem, wiem – rasowy sound, sportowa tradycja itd. ale głośny dźwięk wydechu zwłaszcza na wstecznym i niskich biegach jest dla mnie po prostu irytujący. Czy jest to wspólna cecha Giuliett, czy też jest coś nie tak z układem wydechowym mojego egzemplarza (dokładny przegląd w ASO nie wykazał żadnych nieprawidłowości)

    2. Dźwięk towarzyszący zamykaniu przednich drzwi kierowcy i pasażera przypomina trzask plastikowej chińskiej zabawki. Brzmi po prostu tandetnie w porównaniu do „soczystego pełnego” dźwięku zamykania drzwi w Alfie 159. Czy nie rzuciło wam się to w uszy. Być może jednak tylko mój egzemplarz został niedokładnie złożony (samochód bezwypadkowy).

    3. Po każdorazowym ustawieniu wskazania komputera pokładowego na podawanie spalania w postaci ilości litrów na 100 km po ponownym rozruchu wskazanie samoczynnie powraca to wskazywania ilości kilometrów przypadających na 1 litr paliwa. Nie mam pojęcia jak trwale ustawić komputer pokładowy tak aby pokazywał spalanie wyrażone w postaci litrów/100 km. Czy macie może jakieś sugestie?

    4. i last but not least …. spawy, dobrze widoczne np. obramowaniu tylnej klapy bagażnika są zdecydowanie gorzej i wykończone niż w modelu 159. Niby nic takiego ale Giulietta aspirowała w końcu do bycia kompaktem klasy premium wiec taka niedbałość nie licuje z aspiracjami modelu. Jak wygląda to u was koledzy i koleżanki? Być może jest również cecha mojego egzemplarza.

    Za wszelkie opinie będę bardzo wdzięczny.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar MrEngineer
    Dołączył
    02 2022
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 T jet 120KM
    Postów
    51

    Domyślnie

    1. Szum powietrza u mnie jest bardzo dobrze wyciszony. Aż byłem zdziwiony jak dobrze z tym jest. Wydech niestety już jest dosyć głośny. Nie pomaga też krótkie przełożenie skrzyni biegów.
    2. Ja tak nie mam u siebie. Dźwięk nie jest taki super wytłumiony ale jest dobrze moim zdaniem.
    3. U mnie jest cały czas l/100km.
    4. Nie wiem jak jest w 159 ale ogólnie Giulietta ma swoje bolączki jeśli chodzi o wykończnie wnętrza i detale. Tu coś zabrzęczy, tam zaskrzypi. Powiedziałbym, że Giulietta jest półpremium jednak.

    Za jakiś czas planuję zabrać się za wygłuszenie bagażnika. Dam znać w wątku swojego samochodu jaki dało to efekt.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM 140 KM
    Postów
    34

    Domyślnie

    1. Nie moge się wypowiedzieć mam JTDM 2.0 :
    2. Drzwi maja ładny soczysty dźwięk- byłem zdumiony
    3. Ustawienie można zmienić w komputerze->poszukaj . także mnie to irytowało
    4. Nie zwróciłem na to uawgi. Byc może dlatego że miałem wcześniej zafirę B , która była typowym mułem roboczym.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Peugeot 307,Alfa 147 1.9 JTD, Alfa Giulietta 1.4 TB 120 km
    Postów
    32

    Domyślnie

    Mamy w domu dwie Alfy (bo lubimy włoszki ).Pierwsza to 147 1.9 JTD 115 km (ponoć pancerny silnik,ma teraz 302000 km i śmiga aż miło) oraz od roku Giuliettę 1.4 TB fabryczne 120 km z Niemiec.Tyle że Niemiec mając ja od nowosci zainwestował w oryginalne obnizone zawieszenie Einbach,wydech Ragazzon i programowe podniesienie mocy.Tyle że nie wiemy na ile,komis twierdził że około 170 km ale musimy to sprawdzić na hamowni bo jakoś w to nie wierzę.Ale wszystko udokumentowane fakturami.Oba ata są syna,ja po zezlomowaniu nieodżalowanego Fiata Marea kombi " przejąłem 147.I jadąc kilka razy Julką stwierdzam że jest głośna jak dla mnie.Zapewne to wina sportowego wydechu co strzela i buczy.Ja wolę jednak 147 bo jest cichsza.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Giulietta ,jak powinno wyglądać połączenie blach?
    Utworzone przez Arfi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-07-2019, 19:49
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-05-2019, 11:02
  3. [Giulietta] [ giulietta ] sprzedam giulietta 1.4 170km tct salon polska
    Utworzone przez lukas w dziale Sprzedam auto
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2019, 16:27
  4. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  5. Giulietta SS i Giulietta G430 IMove Marangoni
    Utworzone przez eclipse w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory