Cześć, MiTo 1.4TB z automatem TCT 2010, postukuje/łomocze przy jeździe na wprost, szczególnie przy hamowaniu/przyspieszaniu, najgłośniej słychać przy 50 i 70km/h (pewnie wpada w rezonans)
ASO Alfy "zdiagnozowało" wyciek w tylnym amortyzatorze (w rzeczywistości oba amortyzatory suche) i zużyte łączniki stabilizatora (nie były zużyte, zaśpiewali 160zł za sztukę, kupiłem nowe od TRW za 35zł sztuka). Na pytanie co ma piernik do wiatraka padła odpowiedź "no bo to zawieszenie no i stuka no :/"

Do ASO Alfy nie zamierzam się już wybierać, ale zanim oddam na warsztat i zabulę więcej kasy, to może coś doktor google i alfaholicy podpowiedzą.
Sam problem mi mocno śmierdzi jak przeguby wewnętrzne albo łożyska (chociaż te powinny cały czas hałasować).
Widzę, że oryginalne półosie idzie kupić za 130-150zł:

1: czy w przypadku skrzyń TCT półosie z przegubami różnią się od manualów?
2: czy półosie są symetryczne? (reklamowane są półosie lewe i prawe, przy czym prawa ma "przedłużkę", która wchodzi w skrzynię i której nie chcę wymieniać.) Da radę rozmontować półoś prawą i dodać do niej "lewą"?
3.czy ktoś już kiedyś bawił się w wymianę półosi w Giulietta/MiTo z TCT? Tyle samo roboty co zwykły manual? Łatwiej/ciężej z lewej lub prawej strony?