Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Klimatyzacja (brak sterowania z panelu głównego)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 120km T-Jet 2011r
    Postów
    6

    Domyślnie Klimatyzacja (brak sterowania z panelu głównego)

    Witam. Od niedawna jestem posiadaczem samochodu Alfa Romeo Giulietta 1.4 120KM T-Jet 2011r. po zakupie wykonałem mały serwis w samochodzie, miedzy innymi oleje, filtry, rozrząd, czyli wszystko co się po zakupie powinno zrobić. Przyszedł czas na klimatyzacje. Pojechałem do miejscowego serwisu nabić klimę, pan od razu stwierdził że chłodnica jest do wymiany. Po wymianie chłodnicy i uzupełnieniu czynnika klimatyzacja załączyła się, a po chwili sprężarka stanęła. Dzieje się tak za każdym razem po uruchomieniu samochodu. Podmienialiśmy czujnik ciśnienia i nic to nie pomogło. Pan w serwisie podłączył sprężarkę na krótko wyjmując przekaźnik i wkładając kawałek drutu (teraz wiem że tak nie można) Mimo to sprężarka załącza się i pompuje zimne powietrze. Gdzie może leżeć problem gdy przekaźniki i czujniki działają? Byłem ostatnio na komputerze i pokazało dwa błędy, być może od kombinowania z tymi przekaźnikami bo po wykasowaniu już nie wróciły gdy silnik pracował :

    B1906 - Silnik mieszania powietrza, lewy
    - Zwarcie obwodu do masy
    - Nieciągły

    U0019 - Błąd linii CAN
    - Szyna wyłączona
    - nieciągły


    Jeździłem z tym po serwisach i każdy mi odmawia naprawy tłumacząc się że albo nie mają czasu albo nie widzą przyczyny i nie wiedza od czego zacząć szukać lub co najgorsze nie podejmują się naprawy alfy romeo. Jestem już bezradny w tym temacie więc liczę na Waszą pomoc. Napisałem to trochę Chaotycznie, ale mam nadzieje ze dobrze przedstawiłem temat. Dziękuje i pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    spróbuj podmienić panel klimatyzacji na aukcjach nie są drogie a zawsze można zwrócić.
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 136KM była
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 140KM była
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDM 175KM była
    Lancia Delta 2.0JTDM 165KM była

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 120km T-Jet 2011r
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał spoker Zobacz post
    spróbuj podmienić panel klimatyzacji na aukcjach nie są drogie a zawsze można zwrócić.
    Zamówiłem panel ma być na wtorek. Zobaczymy czy to jest to.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 120km T-Jet 2011r
    Postów
    6

    Domyślnie

    Wymiana panelu nie pomogła problem jest ten sam.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    A czy byłeś w ASO?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    A ja bym zaczął od tego wątka:
    https://www.forum.alfaholicy.org/mit...owietrzem.html
    Ewentualnie także i inne:
    https://www.forum.alfaholicy.org/mit...grzewanie.html
    Wali ci błędem B1906, który jest powiązany z klapą sterowania powietrzem i ten temat przewijał się tu już sporo razy. Poczytaj. Ja bym zaczął od sprawdzenia/podmiany tego silnika sterowania. Jak się przycioł/jest na nim zwarcie to może dlatego cała klima się wiesza...?
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    Test aktywatorów klap mieszalnika był robiony? Bo ja bym od tego zaczął zamiast błądzić jak dziecko we mgle

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulietta 2012 1,4TB Distinctive; Frontera Sport 1994 2,0i
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farosz93 Zobacz post
    Witam. Od niedawna jestem posiadaczem samochodu Alfa Romeo Giulietta 1.4 120KM T-Jet 2011r. po zakupie wykonałem mały serwis w samochodzie, miedzy innymi oleje, filtry, rozrząd, czyli wszystko co się po zakupie powinno zrobić. Przyszedł czas na klimatyzacje. Pojechałem do miejscowego serwisu nabić klimę, pan od razu stwierdził że chłodnica jest do wymiany. Po wymianie chłodnicy i uzupełnieniu czynnika klimatyzacja załączyła się, a po chwili sprężarka stanęła. Dzieje się tak za każdym razem po uruchomieniu samochodu. Podmienialiśmy czujnik ciśnienia i nic to nie pomogło. Pan w serwisie podłączył sprężarkę na krótko wyjmując przekaźnik i wkładając kawałek drutu (teraz wiem że tak nie można) Mimo to sprężarka załącza się i pompuje zimne powietrze. Gdzie może leżeć problem gdy przekaźniki i czujniki działają? Byłem ostatnio na komputerze i pokazało dwa błędy, być może od kombinowania z tymi przekaźnikami bo po wykasowaniu już nie wróciły gdy silnik pracował :
    Zdarza mi się podobne zjawisko, pod komputer nie podłączałem, serwis nie widział problemu z klimą - ale u mnie raczej klima działa. Problem pojawia się przy wyższych temperaturach, gdzie sprężarka włącza się na pół minuty, po czym ma ze trzy minuty przerwy. Gdy samochód wyjeżdża z zimnego garażu sprężarka zawsze działa i mrozi. Gdy samochód postoi na słońcu niestety już nie.

Podobne wątki

  1. Adaptacja panelu sterowania szybami z 147 do GT
    Utworzone przez Navit w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-05-2022, 22:51
  2. [Giulietta] Bezpiecznik panelu sterowania klimatyzacją
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-05-2016, 18:36
  3. Panel sterowania klimatyzacja brak pradu
    Utworzone przez Skibeks w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-01-2016, 22:26
  4. Zmiana panelu sterowania nawiewem AR 156 FL
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 21:01
  5. [164] Brak głównego zasilania.
    Utworzone przez andrzej1980 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-02-2015, 13:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory