Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: problemy z przyśpieszaniem, ASO nie umie zdiagnozować

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie problemy z przyśpieszaniem, ASO nie umie zdiagnozować

    Cześć, wracam z moim problemem, kiedyś chyba o tym pisałem ale od tamtego czasu nic się nie rozwiązało:
    - Giulietta 1.4 MA TCT 170ps 2011
    - z gazem Vialle LiquidSi
    - przebiegu 153 tysiące

    Mam taki problem, że przy jeździe ze stałą prędkością w zakresie obrotów do 2500-3000 auto się zmula, przestaje reagować na dodawanie gazu. Do tego stopnia że pedał gazu może być w podłodze, a auto zamiast przyśpieszać będzie minimalnie zwalniać. Redukcja 1-2 biegów i wkręcenie na obroty powoduje, że auto się "odtyka" i zaczyna przyśpieszać, później przy jeździe ze stała prędkością od razu znowu się "zmula"
    - problem występuje na benzynie i LPG
    - mój mechanik nie-ASO nie ma pojęcia, wymienił mi olej na rzadszy (Castrol Magnatec ACEA C2 - można w ogóle bezpiecznie na takim jeździć? wcześniej selenia ACEA C3 zawsze) bo innemu klientowi to pomogło, u mnie zero różnicy
    - świece nowe, cewki fabryczne ale nie ma wypadania zapłonów więc to nie to
    - w ASO Automobile Torino pojeździli z podpiętym komputerem i stwierdzili, że wszystkie parametry są w normie w tym kompresja
    - dodatkowo auto ma jakby mniej mocy, na oko 20-30 KM mniej niż oryginalnie
    - w ASO stwierdzili, że to raczej nie aktywator MA ani nie turbina, bo objawy byłyby inne
    - zresetowali mi korekty benzynowe, kazali pojeździć na samej benzynie i sprawdzić - nic się nie poprawiło
    - załączam wydruki jakie dostałem z ASO, zaproponowali tam pogłębioną, bardzo kosztowną diagnostykę, na desce rozdzielczej nie ma żadnych błędów
    - dodatkowa sprawa to, ze auto ciężko pali, czasem od razu po odpaleniu gaśnie i poprawnie odpala dopiero za drugim razem
    - olej i wszystkie filtry są świeże, filtr multiair był czyszczony też
    - multiair od nowości, turbina od nowości, skrzynia i sprzęgła od nowości te same

    Będę wdzięczny za pomoc, bo problem jest na tyle złożony i trudny w diagnostyce, że zaczynam rozważać rozstanie z tym autem. Jestem z Łodzi, będę wdzięczny za pomoc w zakresie tego co i w jakiej kolejności tu sprawdzić/wymienić jak również może polecenia fachowców, którzy by sobie z tym poradzili.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	290814113_3215031972044339_131706095909691167_n.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	71.9 KB
ID:	284310
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	290974251_560829988922094_1687282118448863935_n.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	70.2 KB
ID:	284311

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    wrzuciłem temat na facebooka Giulietty i dostałem 2 porady:
    - czujnik podciśnienia turbo
    - źle ustawiony rozrząd

    rozrząd wymieniłem, czujnik również, nic się nie poprawiło.

    kolejną sprawą jest dziwne wycie auta, gdzie myślałem że to pompa wody ale po wymianie rozrządu nic się nie poprawiło, tak to brzmi: https://www.dropbox.com/s/quupw9m0qd..._6615.MOV?dl=0

    może tym razem ktoś coś zasugeruje?
    z wyciem miałem na facebooku sugestie, że albo łożysko na wałku skrzyni albo może łożysko alternatora?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    a jak cisnienie paliwa ,regulator ,pompa ,tą droga pójść.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    ASO brało auto na testy z komputerem i wszystkie parametry były w normie. auto normalnie przyśpiesza, tylko przestaje przyśpieszać po dłuższej jeździe ze stałą prędkością

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2022
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    11

    Domyślnie

    coraz większe problemy w tym Aso :////

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Nie bardzo jestem w stanie zrozumieć,skoro ASO brało auto na testy drogowe ,to co jest w parametrach ,w zakresie prędkości obrotowej silnika którą wskazałeś i tym momencie zamulenia z jednoczesnym zwalnianiem ,też parametry w normie ?????

    Nie wiem jak coś może być w normie ,w momencie pedału w podłodze i braku reakcji silnika. No chyba że to cudowne ASO w ogóle tego nie testowało ,albo zrobili pięć metrów i powiedzieli "u nas działa".
    Ostatnio edytowane przez DmX ; 11-08-2022 o 14:22

  7. #7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał śnieżix Zobacz post
    kolejną sprawą jest dziwne wycie auta, gdzie myślałem że to pompa wody ale po wymianie rozrządu nic się nie poprawiło, tak to brzmi: https://www.dropbox.com/s/quupw9m0qd..._6615.MOV?dl=0
    To wycie skrzyni /sprzęgła/
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Julka TCT
    Postów
    139

    Domyślnie

    podbijam temat. potrzebuję pomocy bo nadal auto nie jeździ jak powinno. jak do tej pory:
    - wymieniłem skrzynię na nową, auto już nie wyje
    - wymieniłem zawór podciśnienia turbo
    - wymieniłem rozrząd + pasek akcesoriów
    - diagnostyka w ASO i u 2 mechaników, nikt nie ma pomysłu za bardzo
    - świece nowe NGK irydowe
    - problem jest zarówno na Selenii StAR PE jak i rzadszym oleju 0W30, była robiona płukanka silnika, czyszczony filtr MA
    - auto ma LPG, problem jest identyczny zarówno na LPG i Pb

    o problemie:
    - po jeździe ze stałą prędkością przez jakiś czas (relatywnie krótki, kilka minut) auto się zmula i przestaje przyśpieszać
    - zredukowanie biegu lub o dwa biegi "odmula" auto, przyśpiesza normalnie, ale sytuacja się powtarza
    - dodatkowo ciężko pali na zimnym silniku - to jest od dawna, ale ostatnio mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej
    - na zimnym silniku na biegu jałowym silnik wydaje dziwny metaliczny dźwięk w okolicy głowicy, w kabinie go za bardzo nie słychać
    - brak błędów komputera, parametry pracy silnika w normie, nigdy nie było żadnego check engine, błędów MA etc.

    zastanawiam się czy to może być spowodowane aktywatorem MA? majster od wymiany skrzyni zasugerował żeby aktywator i głowicę wymienić bo w okolicy tego elementu auto hałasuje na zimnym silnik, że niby zawory od LPG wypalone, ale LPG jest V gen i rzekomo miało nie wypalać

    poleci ktoś jakiegoś magika od silników MA z Łodzi lub w ostateczności w Warszawie? czy mam z tym iść do ASO na jak to ujęli "rozszerzoną diagnostykę" ale średnio mi się widzi bo na to wycie skrzyni, gdzie majster od skrzyń od razu powiedział co jest rozwalone ASO chciało mi wymieniać sprzęgła

    generalnie od pół roku się z tym bujam, nikt nic nie wie. nie wiem czy ładować się w wymianę aktywatora bo już tyle kasy w to auto poszło, że jak to nie rozwiąże problemu to sprzedawanie będzie już z super utopieniem kasy. czy aktywatory używane typu 2017 rok i poniżej 50k przebiegu mają sens czy raczej tylko nówka? ma ktoś dojście do jakichś lepszych cen niż 4,5k z fakturą lub 3,8k bez faktury?

    będę wdzięczny za wszelką pomoc, żadne auto nigdy mnie tak nie przetyrało mentalnie i finansowo jak Alfa
    Ostatnio edytowane przez śnieżix ; 09-01-2023 o 01:08

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Croma JTDm 150 Emotion, Doblo 1,6 MJ Emotion
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał śnieżix Zobacz post
    będę wdzięczny za wszelką pomoc, żadne auto nigdy mnie tak nie przetyrało mentalnie i finansowo jak Alfa
    Kolego przestań jeździć po ASO i innych nierozgarniętych mechanikach i wymieniać drogie części na chybił trafił. Kup sobie interfejs i zainstaluj w aucie, do tego weź kolegę i laptopa z MES. Na początek obserwuj ciśnienie paliwa, wydatek paliwa, ilość powietrza i ciśnienie doładowania, wartości spodziewane obliczone przez komputer i rzeczywiste mierzone przez czujniki. Jak nie czujesz się na siłach to podjedź to jakiejś firmy specjalizującej się w naprawach i/lub chiptuningu AR, powinni sprawnie ogarnąć temat.

    PS. Zlej to ścierwo, który Ci wlał przygłupi mechanik i zalej olej zgodny z instrukcją obsługi.

  10. #10
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał śnieżix Zobacz post
    LPG jest V gen
    Tak dla testu aby wykluczyć lpg jako winowajcę proponuje jazdę tylko na pb tak ze 100 do 200 km ale warunek silnik musi być w pełni nagrzany .
    Najlepiej gdybyś butlę zakręcił.
    Moim zdaniem problem z rozruchem ustąpi a kto wie może i reszta.
    Logi z podpiętego mesa bardzo by pomogły.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. [159] [2.2] Problemy z przyśpieszaniem
    Utworzone przez markiesa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-06-2016, 14:04
  2. Kody błędów - ktoś umie rozszyfrować?
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 21:03
  3. 156 - JTD 1.9 - problemy z przyśpieszaniem
    Utworzone przez nfear w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 14:41
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-10-2008, 14:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory