Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Wypadanie zapłonu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2011 120KM Benzin
    Postów
    11

    Domyślnie Wypadanie zapłonu

    Pacjentka Giulietta 2011 1.4 T-Jet
    Nagminne wypadanie zapłonu na cylindrze nr 4.
    Wymienione świece, cewki.
    Po wymianie świec problem się powtórzył, więc zamieniłem wtryskiwacze między cylindrami 4 i 2... zapłon wypadł na cylindrze nr 1. Po sprawdzeniu okazało się że poszła świeca.
    Kupiłem ponownie komplet nowych świec oraz cewek przejechałem bezobjawowo 4 tyś km.
    Następnie alfa puściła białego bąka, ale to było coś innego niż wypadnie zapłonu. Po sprawdzeniu turbo, wymieniono odmę, która po rozebraniu okazała się być uszkodzona. Pojeździłem i znowu wypadł zapłon na 4 cylindrze. Błąd skasowany cewki zamienione miejscami auto pali i jeździ. Czy ktoś coś ma pomysl? Moduł sterowania, rozrzad przeskoczy, czujnik polozenia walul? Nie widzi mi się zrzucanie głowicy co sugeruje mechanik. Ps auto nie jest zagazowane i ma 100 tyś przebiegu.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Sprawdź czy świece nie stoją w oleju. Często wypadanie zapłonu było z tym związane, puszcza uszczelka pod odmą.
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Giulietta 1.4 120 KM, 2010 r
    Postów
    5

    Domyślnie Wypadanie zapłonu

    Witam. Mam ten sam problem czy udało się ustalić przyczynę wypadania zapłonu na 4 cylindrze? Walczę z tym już pół roku.
    Artur
    Cytat Napisał Czakan007 Zobacz post
    Pacjentka Giulietta 2011 1.4 T-Jet
    Nagminne wypadanie zapłonu na cylindrze nr 4.
    Wymienione świece, cewki.
    Po wymianie świec problem się powtórzył, więc zamieniłem wtryskiwacze między cylindrami 4 i 2... zapłon wypadł na cylindrze nr 1. Po sprawdzeniu okazało się że poszła świeca.
    Kupiłem ponownie komplet nowych świec oraz cewek przejechałem bezobjawowo 4 tyś km.
    Następnie alfa puściła białego bąka, ale to było coś innego niż wypadnie zapłonu. Po sprawdzeniu turbo, wymieniono odmę, która po rozebraniu okazała się być uszkodzona. Pojeździłem i znowu wypadł zapłon na 4 cylindrze. Błąd skasowany cewki zamienione miejscami auto pali i jeździ. Czy ktoś coś ma pomysl? Moduł sterowania, rozrzad przeskoczy, czujnik polozenia walul? Nie widzi mi się zrzucanie głowicy co sugeruje mechanik. Ps auto nie jest zagazowane i ma 100 tyś przebiegu.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2011 120KM Benzin
    Postów
    11

    Domyślnie

    Tak, kup ten środek allegro pl/ oferta/dodatek-do-paliwa-benzyna-unik-300ml-oe-psa-11898290942.
    Zalej go na niemal pusty bak i benzynę 98.
    Pałuj auto na 4 tyś obrotów przez 15 min. Następnie znajdź długa drogę zatrzymaj auto i rusz z 6 biegu wciskając gaz w podłogę. Procedurę ruszania powtórz kilka razy. Po wszystkim wymień olej. Można cała procedurę powtarzać co 7.5 tyś km

Podobne wątki

  1. Wypadanie zapłonu 1.8 ts
    Utworzone przez Trochim w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-02-2020, 20:12
  2. Wypadanie zapłonu V6
    Utworzone przez piotren w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-07-2018, 21:41
  3. Wypadanie zapłonu JTS
    Utworzone przez dawid0924 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 20:29
  4. [166] Wypadanie zapłonu
    Utworzone przez zgrad w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 19:54
  5. wypadanie zapłonu V6
    Utworzone przez gajowy w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 21:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory