Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Hałas i głośny tłumik

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie Hałas i głośny tłumik

    Po przesiadce z 2.0 jtdm do 1.4MA liczyłem na ciszę ale dźwięk podczas jazdy nie daje mi spokoju.
    Na początku okazało się, że tylna piasta jest w słabym stanie, wymieniłem obie bo akurat miałem w garażu nowe, których nie zdążyłem założyć ostatnio. Poprawa lekko odczuwalna ale cały czas problem się utrzymuje, samochód jest głośny i wygląda na to, że jest to kwestia wydechu. Przy 130 jazda jest już dla mnie męcząca, w dieslu była idealna cisza. Tłumik wygląda jak nowy, wymieniłem łącznik elastyczny bo był lekko uszkodzony od zewnątrz i liczyłem, że to może to ale niestety nie. Przy schodzeniu z obrotów hałas / warkot jest mocno słyszalny, dodatkowo co mnie zaskoczyło w wersji benzynowej po puszczeniu gazu samochód nie hamuje od razu silnikiem tylko obroty spadają bardzo powoli, coś jak tryb żeglowania w automatycznych skrzyniach biegów - to normalne? Dodam tylko, że w momencie gdy podczas jazdy 130 nagle wrzucę luz samochód toczy się już po cichu, więc piasty, łożyska i opony można wykluczyć. Czy macie jakieś podejrzenia co to może być? Założyłem, że to tłumik ale nie widać po nim żadnych uszkodzeń ani przepaleń, jest w bardzo dobrym stanie. Czy ten typ tak po prostu ma?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar MrEngineer
    Dołączył
    02 2022
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 T jet 120KM
    Postów
    51

    Domyślnie

    Niestety wydech w wersji benzynowej jest dosyć głośny. Fajnie brzmi jak się przyspiesza ale na autostradzie w połączeniu z krótką skrzynią biegów przeszkadza. Podobno pomaga wygłuszenie bagażnika. Miałem się za to zabrać w tym roku ale się chyba już nie wyrobię.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Poza tym, że jest głośno to samochód jakby cały czas delikatnie drży i rezonuje, przy 140 jest to już bardzo męczące, a przy 160 praktycznie nie da się jechać. Siedziałem ostatnio chwilę na fotelu pasażera i poczułem, że fotel normalnie drży podczas jazdy, prawe lusterko delikatnie też, więc wygląda na klasyczne objawy poduszki przy rozrządzie ale czy buczenie i hałas nawet przy niskich prędkościach tez może być tym spowodowany?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar MrEngineer
    Dołączył
    02 2022
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 T jet 120KM
    Postów
    51

    Domyślnie

    Ja objawów drżenia nie mam. Być może faktycznie są to poduszki silnika.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Ilość podejrzanych się zwiększa bo teraz podczas maksymalnego skrętu kierownicą słychać bardzo donośnie przegub i od tego zacznę

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Na ten moment sprawdzone jest już wszystko i jedyne co może powodować ten hałas to tłumik końcowy, chociaż nie wygląda zewnętrznie na uszkodzony. Czy to możliwe, że po 180k km jest w środku przepalony lub zużyty?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    455

    Domyślnie

    może umów się z kimś i porównaj jak jest u niego? Jestem z Turku, nie wiem skąd ty jesteś, jak blisko możesz dojechać i sobie porównasz hałas bo może TTTM a ty wydajesz niepotrzebnie kase

Podobne wątki

  1. [166] Tłumik końcowy + tłumik środkowy + katalizator wszystko NOWE dla Alfa 166
    Utworzone przez ozman w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2020, 14:24
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-07-2016, 20:11
  3. Głośny wydech 2.0 TS
    Utworzone przez popi w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 18:37
  4. Głośny wydech
    Utworzone przez szamacz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 13:14
  5. Głośny wydech !?
    Utworzone przez emzet156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 13:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory