Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Kalibracja po wymianie oleju 1.4TB 170KM AlfaOBD

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2022
    Auto
    Giulietta 1.4 MultiAir 170KM
    Postów
    1

    Domyślnie Kalibracja po wymianie oleju 1.4TB 170KM AlfaOBD

    Cześć,
    Czy Giulietta 1.4TB 170KM z 2011 roku potrzebuje mieć przez AlfaOBD wbitą opcję wymiana oleju w celu kalibracji modułu MultiAir po wymianie czy jest to jednak zbędne albo nie ma wcale takiej możliwości dla tego silnika? Z góry dzięki za odpowiedź bo nie wiem czy zabierać się za to samemu czy i tak będę musiał oddać to do kogoś kto posiada takie oprogramowanie i będzie mógł to uaktualnić.
    Na zdjęciu dodaję to co znalazłem tutaj na forum i chciałbym się dowiedzieć czy jest to konieczne w mojej Julce.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20220926-154251_Messenger.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	49.1 KB
ID:	285019  

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 150 KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Rozważam zakup Mito 1.4 MA 170km (polift) i też właśnie szukam informacji jak to jest z tą wymianą oleju i ewentualnie kalibracją modułu MA.

    Przewertowałem wiele tematów tutaj na forum oraz innych, zagranicznych i mam takie wnioski:
    - Reset inspekcji olejowej oraz kalibracja MA to dwie różne rzeczy. Czasami, po skasowaniu samej inspekcji olejowej za pomocą MES'a, pojawia się problem z niedziałającym system start/stop oraz check engine. Należy wtedy dodatkowo wykonać procedurę kalibracji MA. w MES nazywa się to "UniAir actuator dispersion corrector"
    - Sama wymiana oleju zazwyczaj nie powoduje potrzeby wykonywania żadnych czynności za pomocą interfejsu diagnostycznego. Oczywiście warto to zrobić w celu resetu degradacji oleju itd.
    - Przy wymianie oleju skontrolować/wyczyścić/wymienić filtr aktywatora MA (numer 55238665) oraz "śrubę numer 7" przy zasilaniu turbo?
    - Niektórzy piszą, że po każdej wymianie oleju najlepiej robić reset inspekcji olejowej + kalibracja MA (wtedy niby silnik będzie pracować optymalnie?, ciekawe czy w ASO też to robią?)

    ###Procedura kasowania inspekcji olejowej bez interfejsu. Podobno działa (nie sprawdzałem)
    Turn on ignition.
    Press throttle pedal to floor and keep it there.
    Press brake pedal 7 times.
    Hold throttle to floor for further 60 seconds
    Release throttle pedal
    Turn off ignition
    Wait 60 seconds
    Turn on ignition and light is now off.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Wymiana oleju w MultiAir 1.4 / 105 KM - kalibracja, reset itd. - czy tylko serwis?
    Utworzone przez abuse w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 20-04-2022, 18:30
  2. [159] Prośba o pomoc - kalibracja ksenonów za pomocą MESa lub AlfaOBD
    Utworzone przez saminho7 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-03-2022, 20:32
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2019, 10:20
  4. [Giulietta] 1.4 TB 170KM - Kod bledu P1062 po wymianie oleju
    Utworzone przez steve_vega w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 07-05-2018, 18:51
  5. [MiTo] wymiana oleju a kalibracja
    Utworzone przez adekt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2015, 10:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory