Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Uszczelniacz wybieraka skrzyni biegów help

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Brak
    Postów
    68

    Domyślnie Uszczelniacz wybieraka skrzyni biegów help

    Panowie szału dostanę zaraz ogarniam auto dla Siebie i od zakupu był wyciek oleju z góry skrzyni jak odpowietrznik/wybierak..z tym,że wybierak był upaprany. Wymyłem skrzynie ładnie odkręciłem z ciekawości śrubę u góry jak wybierak zdjąłem dzwignie i ukazał się simering mały jak obrączka.. jako,ze na wierzchu jest już i dostęp idealny to go wydłubałem pomału i problem teraz taki,że jestem w czarnej du.. bo rzuciłem okiem przed wydłubaniem czy są simeringi i wpisałem normalnie giulietta uszczelniacz wybieraka skrzyni i pokazało,ze są jakies fiat/alfa wiec ok po zdemontowaniu okazuje się,ze nie ma.. oryginalnie występuje tylko z całą tą częścią:

    uszczelniacz jest tam jak strzałka czerwona dokładnie wygląda tak:

    wymiary jego cięzko mi okreslić ale wychodzi 22średnica zewnętrzna 16 wewnętrza lub 22x15 lub 21x16/21x15

    w internecie też nie widze jakoś dostępnych takich simeringów za bardzo.Czytałem tutaj na forum,że ktoś wymieniał ten simering na grupie fb to było czy jakoś

    Pomoze ktoś? bo teraz jestem totalnie w czarnej d..
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	er.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	50.1 KB
ID:	285891   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0121.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	63.9 KB
ID:	285892  

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Patrzyłęm i też nic nie znalazłem. Na UK forum też ktoś o to pytał i nikt mu nie odpowiedział. W ePerze też pokazuje tylko jako całość z obudową (55253386) i nie pokazuje podzespołów. Czyli chyba jedyna możliwość, jak już masz rozdłubane zmierzyć dokładnie średnicę otworu w obudowie i średnicę drążka, i na tej podstawie dobrać jakiś w sklepie z częściami samochodowymi.
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Brak
    Postów
    68

    Domyślnie

    uszczelniacz wymieniłem i zobaczę po jedzenie zrobię z 50km po czym zdejmę osłonę jego i zobaczę czy nic nie cieknie.Nie łatwo zmierzyć otwór bo nie ma dojścia suwmiarką a po drugie zbyt wystaje do góry wybierak przez co suwmiarka nie obniży się by wejść tam gdzie simering siedział.Natomiast udało mi się zmierzyć obecny simeriing i ku zaskoczeniu jest taki sam jak wymieniałem w bmw tam tez miałem wyciek z wybieraka.Po zdemontowaniu simmeringu pisze na nim made in brazil i coś mi to już mówiło,ze gdzieś takie coś widziałem i przypomniałem sobie o bmw.. sprawdziłem wymiary simeringu bmw i wyszło,że to ten sam można kupić corteco/elring/reinz ja wybrałem corteco koszt 18zł.W środku przesmarowałem go olejem tym co w skrzyni 75w tak by warga środkowa na sucho nie pracowała z wybierakiem natomiast zewnętrzna część w koło odtłuszczona + środek tam gdzie wchodzi wybierak odtłuszczony zmywaczem+ fibra i cieniutki śrubokręt tak by w koło ładnie wytrzeć tam potem klucz do świec rozmiar 16 (miałem ten sam co w bmw nabijałem heyco cieniutki idealnie pasuje na uszczelniacz)

    Teraz test będzie jak bedzie wszystko ok napisze wymiary uszczelniacza.Co gorsze nie da się kupić samego modułu używanego bo ich osobno nie ma wystawionych.Jedynie używana skrzynia za 800-1000zł tylko po to by z niej wykręcić mechanizm i do siebie przykręcić i dalej mieć stary oring za 1000zł

    a nowy mechanizm jest dostępny.Cena jedynie 2600zł o ile pamiętam

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Brak
    Postów
    68

    Domyślnie

    Podaje Wymiary uszczelniacza wybieraka skrzyni c635(Alfa Giulietta 1.4t) i każdy inny model auta z tą skrzynią

    Simmering Uszczelniacz 15x21x5/7

    Są Elering/Corteco/Reinz/ lub oryginalne BMW/VOLVO

    Uszczelniacz można wymienić bez demontazu całego wybieraka.Po wbiciu w stary szpica (takie Yato szpice różne) i zrobieniu dźwigni uszczelniacz wyskoczył.W środku gdzie siedział dobrze jest wszystko do sucha wyczyścić najlepiej fibra+zmywacz do hamulców tak by tam nie psikać bezpośrednio niczym i wytrzeć w koło.Uszczelniacz a dokładnie środkową wargę należy przesmarować najlepiej tym olejem w którym pracuje czyli 75w (tylko środkowa warga tak by na sucho wybierak nie pracował z początku góra dół natomiast części zewnętrznej w koło uszczelniacza niczym nie smarujemy.Do tego nasadka do świec 16mm długa która wchodzi idealnie na wybierak i delikatnie równo wbijać i tyle

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana linek wybieraka skrzyni biegów F40
    Utworzone przez Miszel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2020, 18:26
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 21:45
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 12:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory