Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: CarPlay w fabrycznym radiu VP4 (bez APPS)

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie CarPlay w fabrycznym radiu VP4 (bez APPS)

    Udało się!!
    Zdobyłem się na odwagę i zakupiłem na alii dodatek do radia który uruchamia AppleCar/Android auto na naszych fabrycznych odbiornikach.
    Do tej pory widziałem na Y2B że udało się zainstalować kilku osobom ale wszystko na radiach z live (przycisk APPS), a na temat odbiorników z przyciskiem "MORE" czytałem że się nie da.
    Zapytałem gościa od aukcji https://www.aliexpress.us/item/3256802842023096.html? o montaż w tym radiu i dostałem odpowiedź że powinno działać (wybrać opcje Giulietta).

    Sam montaż nie jest trudny:
    1. Demontaż radia (dekor radia ma śrubę od spodu w schowku a reszta to zwykłe zaczepy).
    2. Rozebrać radio aby podpiąć taśmę wewnątrz - w sumie 12 torxów
    3. Po złożeniu radia zmontować wszystko z powrotem.
    Okazuje się że pod konsolą jest sporo miejsca na wszelkie dodatkowe kable i urządzenie. Mi udało się przeprowadzić kable do schowka i moduł ulokować w środku. Muszę jeszcze powalczyć jak nad dziurą na kable w innym miejscu aby ulokować z tyłu schowka aby nie przeszkadzało.

    Czekam jeszcze na kamerę cofania aby podpiąć. Wygląda na to że sygnał wstecznego brany jest z CAN (przynajmniej u mnie z TCT), bo przy wrzuceniu wstecznego przełącza się na sygnał z kamery.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8188.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	143.6 KB
ID:	285899Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8196.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	31.7 KB
ID:	285900Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8193.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	67.2 KB
ID:	285901
    Jeśli ktoś będzie się zabierał i będzie miał problem to śmiało pisać - pomogę.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar krapio
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulietta 2016 MA 150KM+LPG Tartarini
    Postów
    124

    Domyślnie

    To dobra wiadomość.
    [MENTION=103]kozi_Lukasz[/MENTION] napisz proszę kilka zdań jak to działa. Interesują mnie następujące kwestie:
    1. Jak długo uruchamia się CarPlay;
    2. W jaki sposób się włącza/wyłącza tryb Carplay;
    3. Czy w tle działa radio, obsługa mediów:
    4. Czy telefon jest obsługiwany z poziomu CarPlay, odbieranie/nawiązywanie połączeń, synchronizacja książki telefonicznej;
    5. Jakie masz odczucia z obsługi dotyku.

    Będę wdzięczny za podzielenie się spostrzeżeniami.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał krapio Zobacz post
    To dobra wiadomość.
    [MENTION=103]kozi_Lukasz[/MENTION] napisz proszę kilka zdań jak to działa. Interesują mnie następujące kwestie:
    1. Jak długo uruchamia się CarPlay;
    2. W jaki sposób się włącza/wyłącza tryb Carplay;
    3. Czy w tle działa radio, obsługa mediów:
    4. Czy telefon jest obsługiwany z poziomu CarPlay, odbieranie/nawiązywanie połączeń, synchronizacja książki telefonicznej;
    5. Jakie masz odczucia z obsługi dotyku.

    Będę wdzięczny za podzielenie się spostrzeżeniami.
    Nie wszystko jeszcze przestowałem ale trochę spostrzeżeń już mam.
    1. Urządzenie włącza się przytrzymując 2 sek strzałkę w górę w radiu. Oczywiście następuje wyszukiwanie następnej stacji zanim się włączy. Przy włączonym carplayu można zmienić na radio. Ekran pozostaje z CarPlay (mapy czy spotie) ale gra radio. Wyjście do oryginalnego radia to także 2 sek przycisk.
    2. Czasem połączy się momentalnie a czasem potrafi nawet z minutę mieć problem. Prawdopodobnie problem związany był z tym że nie usunąłem parowania z Uconnect i miał konflikt w urządzeniach. To jeszcze testuje. ogółem całość wymaga połączenia zarówno wi-fi jak i BT. W zestawie jest spora antena wi-fi.
    3. Jak już działa to wszystko śmiga płynie. Przełączanie pomiedzy Spotify, ekran łączący spotie z goolemaps, czy same mapy działa bez problemu.
    4. Dotyk działa dobrze jeżeli trzeba tylko kliknąć. Problemem jest tylko przesuwanie po ekranie, wtedy trzeba użyć paznokcia. Jest to jednak sporadyczne tylko gdy chcemy przesunąć na ekran z innymi aplikacjami. Nasze radia chyba nie umieją w scrolowanie.
    5. Audio bez żadnych zauważalnych strat - ja używam spotify i cenie sobie jakość dźwięku.
    6. Wkurzające jest brak możliwości zmniejszenia podświetlneina - tylko razem z zegarami. Troszkę to męczy w nocy, jednak miałem mapy Google ustawione na zdjęcia satelitarne. Po zmianie na mapę i tryb nocny sytuacja lekko się poprawiła. Muszę pojechać w dłuższą trasę aby zobaczyć jak będzie. Co prawda jest taka funkcja ale działa raczej na kontrast niż podświetlenie ekranu.

    Narazie to tyle przemyśleń. Ja jestem mega zadowolony ponieważ nie lubię wiszącego telefonu ani kabli. Z porównaniem kosztów 1k vs 3k za pioniera nie można się kłócić. Dodatkowo podoba mi się ori uconnect. Wracając do ceny - przy zakupie z ali, automatycznie ucięło mi jakieś 250 zł z informacją że cło naliczą mi w kraju docelowym. I doliczyli mi .. 27,5 zł
    Nie wiem jeszcze jak będzie rozładowywał się iPhone jak w tle będzie CarPlay ale myślę już o jakiejś ładowarce indukcyjnej z magsafe w schowku na stałe.
    Czekam jeszcze na jaką kamerę. jest opcja na 4 sztuki i sporo ustawień dotyczących tego. Narazie jak wrzucam wsteczny to czasem zmienia mi na oryginalny obraz z radia na zakładce media lub ekran wyłącza się tak jak ma to. miejsce przy wyłączaniu z przycisku po lewej.

    Może uda mi się jakiś filmik zrobić i wstawić na y2b. Potrzebuje jednak chwili na to w najbliższych dniach.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Giulietta, 1.4 T-JET 120KM, 2014r
    Postów
    75

    Domyślnie

    Fajna informacja. Mam mniejszego uConnecta i myślałem o przejściu na 6,5" lub szukaniu jakiejś dedykowanej stacji multimedialnej (nie ma takowej).
    Jesteś w stanie przetestować Android Auto? Czy ono jest przewodowe/bezprzewodowe?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukash3 Zobacz post
    Fajna informacja. Mam mniejszego uConnecta i myślałem o przejściu na 6,5" lub szukaniu jakiejś dedykowanej stacji multimedialnej (nie ma takowej).
    Jesteś w stanie przetestować Android Auto? Czy ono jest przewodowe/bezprzewodowe?
    Będę miał w weekend dostęp do telefonu z Androidem to przetestuje. Funkcja w głównym menu jest.
    Powinno być także bezprzewodowo tak jak ma to miejsce w przypadku iOS.
    Oczywiście zarówno dla iOS jak i android jest dodatkowo funkcja screen mirror.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm 12’
    Postów
    1

    Domyślnie Zamiana radia

    Kozik_Lukas -> mam do Ciebie pytanie czy jestem w stanie założyć w starszej giulietta z 2012 r w której mam zwykle radio, takie radio z navi jak masz ty i osiągnąć funkcjonalność która opisałeś (głównie zależy mi na CarPlay i nawigacji ) ? Podejdzie oryginalne radio z navi i te wszystkie moduły do mojej/ starszej wersji ?

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2022
    Auto
    Alfa Romeo giulietta, 1.4 benzyna 170 koni
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozi_Lukasz Zobacz post
    Nie wszystko jeszcze przestowałem ale trochę spostrzeżeń już mam.
    1. Urządzenie włącza się przytrzymując 2 sek strzałkę w górę w radiu. Oczywiście następuje wyszukiwanie następnej stacji zanim się włączy. Przy włączonym carplayu można zmienić na radio. Ekran pozostaje z CarPlay (mapy czy spotie) ale gra radio. Wyjście do oryginalnego radia to także 2 sek przycisk.
    2. Czasem połączy się momentalnie a czasem potrafi nawet z minutę mieć problem. Prawdopodobnie problem związany był z tym że nie usunąłem parowania z Uconnect i miał konflikt w urządzeniach. To jeszcze testuje. ogółem całość wymaga połączenia zarówno wi-fi jak i BT. W zestawie jest spora antena wi-fi.
    3. Jak już działa to wszystko śmiga płynie. Przełączanie pomiedzy Spotify, ekran łączący spotie z goolemaps, czy same mapy działa bez problemu.
    4. Dotyk działa dobrze jeżeli trzeba tylko kliknąć. Problemem jest tylko przesuwanie po ekranie, wtedy trzeba użyć paznokcia. Jest to jednak sporadyczne tylko gdy chcemy przesunąć na ekran z innymi aplikacjami. Nasze radia chyba nie umieją w scrolowanie.
    5. Audio bez żadnych zauważalnych strat - ja używam spotify i cenie sobie jakość dźwięku.
    6. Wkurzające jest brak możliwości zmniejszenia podświetlneina - tylko razem z zegarami. Troszkę to męczy w nocy, jednak miałem mapy Google ustawione na zdjęcia satelitarne. Po zmianie na mapę i tryb nocny sytuacja lekko się poprawiła. Muszę pojechać w dłuższą trasę aby zobaczyć jak będzie. Co prawda jest taka funkcja ale działa raczej na kontrast niż podświetlenie ekranu.

    Narazie to tyle przemyśleń. Ja jestem mega zadowolony ponieważ nie lubię wiszącego telefonu ani kabli. Z porównaniem kosztów 1k vs 3k za pioniera nie można się kłócić. Dodatkowo podoba mi się ori uconnect. Wracając do ceny - przy zakupie z ali, automatycznie ucięło mi jakieś 250 zł z informacją że cło naliczą mi w kraju docelowym. I doliczyli mi .. 27,5 zł
    Nie wiem jeszcze jak będzie rozładowywał się iPhone jak w tle będzie CarPlay ale myślę już o jakiejś ładowarce indukcyjnej z magsafe w schowku na stałe.
    Czekam jeszcze na jaką kamerę. jest opcja na 4 sztuki i sporo ustawień dotyczących tego. Narazie jak wrzucam wsteczny to czasem zmienia mi na oryginalny obraz z radia na zakładce media lub ekran wyłącza się tak jak ma to. miejsce przy wyłączaniu z przycisku po lewej.

    Może uda mi się jakiś filmik zrobić i wstawić na y2b. Potrzebuje jednak chwili na to w najbliższych dniach.
    Czy ten zestaw będzie działał na fabrycznym radiu VP2 czy tylko na vp4 działa?

Podobne wątki

  1. [156] AUX, Bluetooth w fabrycznym radiu
    Utworzone przez Mozzard w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 13:10
  2. wymuszenie aux w fabrycznym radiu
    Utworzone przez juro8191 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 20:06
  3. Funkcja mute w fabrycznym radiu
    Utworzone przez koniu031 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-06-2015, 23:46
  4. [Brera] AUX w fabrycznym radiu
    Utworzone przez tchrzanowskiprv w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-03-2011, 23:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory