Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Wybór Silnika Alfa Romeo MiTo

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2023
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo MiTo
    Postów
    4

    Post Wybór Silnika Alfa Romeo MiTo

    Cześć,
    Stoje przed zakupem swojej pierwszej Alfy. Wybór padł na MiTo (2008-2013), po prostu auto do mnie przemawia,
    I teraz pytanie skierowane do was jako fachowców, Który silnik benzynowy wybrać, nie mogę znaleźć strikte wątku na ten temat, a nie chciałbym popaść w koszta w pierwszym tygodniu po kupnie.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Wszystko zależy od oczekiwań od samochodu. Ważniejsza dla ciebie jest oszczędność czy sportowe wrażenia? Czy planujesz montaż LPG? To są podstawowe kryteria

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2023
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo MiTo
    Postów
    4

    Domyślnie

    Wszystkie Auta jakie miałem były w LPG, aczkolwiek, spojrzałem na spalanie tych silników 1.4, to nie wydają się duże, auto będzie używane 60% miasto(Gdynia) i 40% to będą długie trasy (Pomorskie-Podlaskie) około 350km, styl jazdy to też jest misz masz, głównie jestem osobą, która jeździ spokojnie, ale lubię czasami docisnąć. I myślałem bardziej nad jednostkami 120 KM. Co do LPG jeżeli silnik będzie mógł mieć instalacje to możliwe, że się skusze ale w tym momencie nie planuje.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Dla mnie najistotniejszym jest moc ,a nie spalanie. Zawsze staram się wybrać najmocniejsze auto z gamy która mnie interesuje.
    Akurat jestem na etapie sprzedaży swojej alfy i spalanie przy mocy 170 w granicach 8 l to nie jest straszny wynik.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    2006 ML500, 2011 KIA Sedona
    Postów
    89

    Domyślnie

    155 tbi albo 170MA, nie ma sensu kupować słabszych wersji, na spalaniu nie zaoszczędzisz, a dodatkowe konie poprawiają odczucia z jazdy. Sam mam wprawdzie 135MA, ale na swoją obronę dodam, że w rocznikach w jakie celowałem nie montowali razem mocniejszych benzyny i skrzyni TCT. A co do spalania... mam lpg i spali ile wleję

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2023
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo MiTo
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź, mam jeszcze pytanie co do tego MultiAir, jak to działa po tylu latach od produkcji? Wyczytałem gdzieś w necie, że występowały problemy z tym sterowaniem zaworów

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Jak ktoś nie dbał to sa problemy ,a jak wymiany oleju oraz odpowiednie traktowanie to nic sie z tym nie dzieje.
    Sam zrobiłem 70k i razem 130k i zero problemów.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2023
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo MiTo
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, patrzyłem na popularnym serwisie ogłoszeniowym, i ciężko znaleźć wersje 155tbi, bo chyba w nią pójdę, ale czas mnie nie gonie. Jeszcze raz dziękuje

Podobne wątki

  1. [Mito] Zakup alfa romeo Mito
    Utworzone przez Michał 12 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 19:06
  2. Alfa Romeo 156 Selespeed 2.0 TS. Dobry wybór ?
    Utworzone przez Prezess w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory