Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Problemy Po zakupie Gilulietty

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    Alfa romeo Giulietta 2011 2.0 jtdm 170km
    Postów
    4

    Domyślnie Problemy Po zakupie Gilulietty

    Dzień dobry, kupiłem niedawno alfe romeo giuliette z 2011 roku 2.0 jdtm 170km skrzynia automat i i mam następujące problemy z nią migał mi od samego początku licznik przebiegu myślałem że wystraczy skasować jakiś błąd i bedzie ok ale podłączyłem kompa mam interfejs elm 327 Viaken STN2120 i program multiecuscan 4.6 i nie mogę połaczyć sie z body computer marelli wywala coś że błąd z połączeniem z can. Robiłem skanowanie w poszukiwaniu modułów dostepnych do połączenia i znajuduje normalnie Nadwozie, z sterownikiem silnika nie mam problemu żeby się połączyć i po podłączeniu miałem błędy z usterki lini c-can U0001-88. Kolejny problem jest taki że auto mocno szarpie podczas dodawania gazu i czasami podczas kiedy odpuszczam wydaje mi się że nie raz dosyć mocno obroty też spadają, jest gorzej kiedy odpalam go pierwszy raz jak jest chłodny kiedy sie troche rozgrzeje jest lepiej ale nie idealnie co myślicie co w pierwszej kolejności sprawdzić (Błędy co mam z przeplywomierza prawdopodobnie są ponieważ go raz odpiąłem) ? Z góry dziekiuję za pomoc.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20230511_170304.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	116.4 KB
ID:	286907 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20230512_170454.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	99.6 KB
ID:	286906

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    AlfaRomeo Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Do body computer łączysz się przez żółtą przejściówkę?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    Alfa romeo Giulietta 2011 2.0 jtdm 170km
    Postów
    4

    Domyślnie

    Nie podłączałem po prostu bez żadnych przejściówek, dobra to już wiem czemu nie mogę się połączyć z body computer zamówię sobie tą żółtą przejścówke i wtedy zobacze. A co to tego szarpania to zauważyłem że kiedy odpalam go pierwszy raz to obroty skaczą po minucie około skazówka już stoi.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    Giulietta 1.4 120km
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilku100s Zobacz post
    Nie podłączałem po prostu bez żadnych przejściówek, dobra to już wiem czemu nie mogę się połączyć z body computer zamówię sobie tą żółtą przejścówke i wtedy zobacze. A co to tego szarpania to zauważyłem że kiedy odpalam go pierwszy raz to obroty skaczą po minucie około skazówka już stoi.
    W moim przypadku podobne szarpanie było spowodowane niesprawnymi świecami i cewkami. Po wymianie przeszło. A błąd blue&me powodujący miganie licznika przebiegu, po podłaczeniu żółtego adaptera i użyciu multiecuscan, udało się usunąć poprzez wyłączenie tego modułu.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    Alfa romeo Giulietta 2011 2.0 jtdm 170km
    Postów
    4

    Domyślnie

    No tak ale ty mówisz o świecach zapłonowych o silniku benzynowym tak ? Ja mam diesla i nie wydaje mi się żeby świece żarowe miały coś z tym wspólnego. Póki co wymieniłem tylko opaski na tych rurach powietrza pomiedzy filtrem powietrza a turbiną bo były dosyć luzne i wydaje mi się że się troche poprawiło ale dalej szarpie mocno na pierwszym biegu najgorsze jest to że czasami jest to szarpanie mocniejsze czasami słabsze nie wiem od czego to zalezy myślalem że na początku od pogody jak jest zimniej że mocniej szarpie ale teraz już wiem że nie bo dzisiaj jak jechałem bylo grubo ponad 20 stopni i szarpało strasznie na jedynce wydaje mi się że jak pedał gazu miałem wcisniety ciagle tak samo (powiedzmy na 20%) a samochód jakgby przyspieszał/zwalniał i szarpał przy tym. A jak wymieniałem te opaski to jak sciagnałem te rury od powietrza razem z przepływką to było tam troche oleju silnikowego i i przeplywka też upaćkana olejem więc tak se myśle że do wymiany przepływka albo do wyczyszczenia jakimś odtłuszczaczem myślicie wsytarczy wyczyścić?? i powiedzcie mi skąd olej wgl w tych rurach turbina do regeneracji ??

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    Alfa romeo Giulietta 2011 2.0 jtdm 170km
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam po długiej nie obecności. Byłem w Polsce ostatnio bo mieszkam aktualnie za granicą i wymieniłem sprzęgło z dwumasą plus regenerowałem turbine wymieniłem rozrząd sprawdzili mi odmę podobno czysta wymienili mi dolną poduszkę silnika. Kwestia teraz taka żę to był ogólnie raczej amatorka i nie mieli pojecia za bardzo żadnego na temat tych skrzyń TCT i zrobili tym swoim komputerkiem jakas tam adaptacje nie wiem co bo było gorzej niz przed wymianą podpiąłem swojego kompa i zrobiłem tą kalibracje porodukcyjną/serwisową i jest o niebo lepiej nawet lepiej niż przed wyminą sprzęgła ale moim zdaniem nie jest dalej perfekcyjnie próbowałem zrobić to autokalibracje ale jak ja uda się włączyć to pisze "wykonano" nie nie zmieniał nie robił a Status "niezany" jak wchodzę w "Parametry" i w autokalibracja skrzyni biegów jest "niewykonano". Nie wiem o co chodzi może ktoś doradzi co robie zle i jak to zrobić poprawnie kolejne moje pytanie trafiłem na forum na kalibracje selespeed i Kalibracja sprzęgła selespeed 147 i 156 i tam było żeby ustawić jakiś trzpień 28 do 28,5 mm czy to też wykonuje się w giuliettach ?? Z góry dzieki za pomoc

Podobne wątki

  1. [159] {1.9JTDm 88KW} Problemy po zakupie (wtryskiwacze, skrzynia?)
    Utworzone przez swierszczu22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-11-2020, 08:52
  2. Problemy po zakupie Alfa 147 1.9 JTDm
    Utworzone przez PrezesaKaPrezes w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-08-2019, 00:55
  3. [Giulietta] Problemy i pytania po zakupie
    Utworzone przez D154573R w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 22-08-2016, 22:45
  4. po zakupie 2.0 JTS
    Utworzone przez CuoreSportivo w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 18:00
  5. [156] po zakupie
    Utworzone przez przemo_156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory