Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Problem z silnikiem.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 MultiAir 105hp
    Postów
    2

    Domyślnie Problem z silnikiem.

    Cześć, niestety rano gdy chciałem jechać do pracy, mito postanowiło pokazać swoje humorki.
    Generalnie jest to 1.4 MultiAir 105 koni benzyna.
    Pierwszy problem pojawił się już przy odpalaniu, gdy zawsze odpala od strzała to dzisiaj trochę musiał rozrusznik popracować i się zaczęło. Na jałowym biegu ponad tysiąc obrotów, a dźwięk silnika no cóż - taki
    jak diesel. Paskudnie terkocze a sam silnik znacząca się telepie. Postanowiłem ze spróbuje pojechać i to był błąd. Na pierwszych światłach po dodaniu gazu do 3 tysięcy obrotów na pulpicie wyświetlił się check engine plus żółty wykrzyknik w trojkącie. Silnik stracił moc, a dźwięk przypominał mi już tylko Ursusa. Paskudny tłukot i terkotanie. Zjechałem na parking i zgasiłem silnik. Po około 5 minutach postanowiłem ze odpalę go i zobaczę pod maską co i jak…. No i niespodzianka! MiTo odpaliło od strzała, tłukot silnika ustąpił, obroty na jałowym biegu wróciły do normalności a kontrolki zgasły. Po chwili postanowiłem ze spróbuje nią wrócić chociaż na swój parking. Udało się, a podczas jazdy powrotnej brak jakichkolwiek przeciwwskazań. Silnik zaczął ładnie pracować, kontrolki nie zapalały się, no po prostu jakby sama się naprawiła. Dodam, ze jeszcze wczoraj normalnie jeździła i nic się nie działo.
    Co doradzicie w takiej sytuacji, od razu do mechanika czy poczekać jeszcze? Co według Was może być przyczyną takiej chwilowej awarii?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    625

    Domyślnie

    typowy przykład braku wiedzy o multi , jak silnik odpalisz i chodzi jak traktor to czekasz aż przestanie , wtedy dopiero jedziesz.
    jak zrobisz jeszcze raz tak samo jak ostatnio to masz aktywator do wymiany.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Gdyby kiedykolwiek znowu Ci się to przytrafiło, możesz spróbować wyłączyć silnik i odpalić ponownie (nawet bez długiego czekania). Nie jechać. Ja miałem podobnie trzy może cztery razy, zawsze po ponownym odpaleniu silnik pracował równo i normalnie. A pomiędzy tą nierówną pracą a kolejną nierówną pracą - myślę, że bywało i po 20-30tys. kilometrów. Tak jak pisze DmX, absolutnie nie jeździć, bo "rozregulujesz" aktywator.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    Alfa Romeo MiTo 1.4 MultiAir 105hp
    Postów
    2

    Domyślnie

    Update sytuacji.
    Wybrałem się do mechanika, po podpięciu do komputera okazało się, że nie poszedł zapłon na pierwszym cylindrze i silnik chodził na trzech. Powód nieznany, generalnie wszystko jest już dobrze.

Podobne wątki

  1. [159] Problem z silnikiem
    Utworzone przez meser6 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 19:33
  2. [Giulietta] Problem z silnikiem, Giulietta 2.0 JTDM/170 KM, problem z start/stop???
    Utworzone przez kandy82 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2016, 19:27
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. problem z silnikiem 156 2.0 JTS
    Utworzone przez doman001 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 12:32
  5. [166] problem ze silnikiem 2.0
    Utworzone przez michal w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2007, 16:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory