Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Lusterko zewnętrzne od strony kierowcy, anglik?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2012 1.6 JTDm 105KM
    Postów
    14

    Domyślnie Lusterko zewnętrzne od strony kierowcy, anglik?

    Zastanawiam się czy w mojej Giulietcie z 2012 r. w wersji Distinctive lewe lusterko jest od anglika. Auto było przetarte lewą stroną i prawdopodobnie uszkodzone zostało lusterko zewnętrzne, sprzedawca wymienił całe drzwi albo drzwi z lusterkiem. Gdy próbuję je ustawić to się okazuje że brakuje zakresu "na zewnątrz" i mam trochę ograniczone pole widzenia.
    Teraz mam jeszcze kilka pytań:
    1. Po której stronie w wersji europejskiej jest czujnik temperatury? U mnie chyba jest od strony pasażera bo tam od dołu jest ten "cycek". Klima działa, temperatura pokazuje się na wyświetlaczu.
    2. Wersja Distinctive ma podgrzewane i składane lusterka ale u mnie składanie nie działa. Ile pinów powinny mieć lusterka? Moje lusterko od strony kierowcy ma tylko 5 pinów.
    3. Czy jeżeli się okaże, że lusterko jest od anglika to muszę wymienić całe czy tylko wkład a może coś w środku? No i oczywiście ile pinów powinno mieć właściwe lusterko?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar zbigniew-777
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170 KM exclusive, TCT, Bose, panorama, LPG,
    Postów
    200

    Domyślnie

    Cytat Napisał CrashNB Zobacz post
    Zastanawiam się czy w mojej Giulietcie z 2012 r. w wersji Distinctive lewe lusterko jest od anglika. Auto było przetarte lewą stroną i prawdopodobnie uszkodzone zostało lusterko zewnętrzne, sprzedawca wymienił całe drzwi albo drzwi z lusterkiem. Gdy próbuję je ustawić to się okazuje że brakuje zakresu "na zewnątrz" i mam trochę ograniczone pole widzenia.
    Teraz mam jeszcze kilka pytań:
    1. Po której stronie w wersji europejskiej jest czujnik temperatury? U mnie chyba jest od strony pasażera bo tam od dołu jest ten "cycek". Klima działa, temperatura pokazuje się na wyświetlaczu.
    2. Wersja Distinctive ma podgrzewane i składane lusterka ale u mnie składanie nie działa. Ile pinów powinny mieć lusterka? Moje lusterko od strony kierowcy ma tylko 5 pinów.
    3. Czy jeżeli się okaże, że lusterko jest od anglika to muszę wymienić całe czy tylko wkład a może coś w środku? No i oczywiście ile pinów powinno mieć właściwe lusterko?
    lewe lusterko z opcją składania elektrycznego to 7 pinów a prawe z tą opcją 9 pinów z racji czujnika temperatury ( dodatkowe 2 piny )
    3 piny to regulacja lustra
    2 piny to podgrzewanie
    2 piny to składanie
    w prawym dodatkowe 2 piny do czujnika temperatury

    jak masz 5 pinów od strony kierowcy to nie masz opcji składania , jest tylko regulacja i podgrzewanie.
    Ostatnio edytowane przez zbigniew-777 ; 12-06-2023 o 03:26
    była - Alfa Romeo 147 1.6 105 KM FL Distinctive + BOSE

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Ustaw lusterko ręcznie .Mi się czasami tak robi jak myję ręcznie lusterka i mi ruszy się szkło .
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Czy za elektryczne składanie lusterek odpowiada jakiś oddzielny przekaźnik / bezpiecznik? Wg instrukcji jest tylko oddzielny bezpiecznik odpowiedzialny za rozmrażanie (F88)

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar zbigniew-777
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170 KM exclusive, TCT, Bose, panorama, LPG,
    Postów
    200

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16865893875942694498670066603803.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	87.8 KB
ID:	287224 jak na załączonym schemacie składane lusterka są sterowane z panela sterowania w drzwiach ( na schemacie H051 ), lusterka to P060 i P061.Bezpiecznik który zasila panel w drzwiach to F36
    była - Alfa Romeo 147 1.6 105 KM FL Distinctive + BOSE

Podobne wątki

  1. Lusterko zewnętrzne kierowcy
    Utworzone przez Rozzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 13:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory