Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Szyba nie domyka się całkowicie przy zamykaniu drzwi

  1. #1
    shazan
    Gość

    Domyślnie Szyba nie domyka się całkowicie przy zamykaniu drzwi

    Witam!

    Mam pytanie czym może być spowodowane nie domykanie się szyby w Mito po zamknięciu drzwi, kiedy szyby powinny dochodzić do ramek.. Można ją domknąć po naciśnieciu przycisku zamykania/otwierasza szyb w samochodzie. Ale to trochę kłopotliwe. Czym to może być spowodowane czy mieliście może kiedyjś taki przypadek?

    pozdrawiam,
    Wojtkek S.
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 26-10-2010 o 13:12

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jamrozw
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Czechowice-Dziedzice, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Spider 916
    Postów
    431

    Domyślnie

    spróbuj sformatować szyby instrukcja obsługi samochodu strona 98 , a jak nie chce ci sie zgladac to zapraszam tu http://instrukcje.fiat.pl/

  3. #3
    shazan
    Gość

    Domyślnie

    DZięki wielkie za pomoc - dzisiaj już nie miałem na to czasu ale jutro się wezmę za to!
    Objawy mam wskazujące na to - skokowo idąca szyba do góry.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Oby to tylko kalibracja, bo zdarzały sie już przypadki padu czujnika.

  5. #5
    shazan
    Gość

    Domyślnie

    hehe...to bardzo dziwne bo jak dzwoniłem do ASO w sprawie takiej części jak czujnik szyby/uszczelki - to Pan był bardzo zdziwiony i aż poszedł na serwis do mechanika sprawdzić ( opisał mu moją usterkę) a ten powiedział że nie ma w MITO żadnego czujnika przy szybie jeśli chodzi o dociąganie po otwarciu/zmknięciu rygla...

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Widać co ASO to inna wiedza. Generalnie domknięciem szyby steruje czujnik/włącznik wykrywający zamknięcie drzwi (steruje też lampkami w drzwiach daje info do body compa co widać na wyświetlaczu itp). Ale podobno jest drugi który "pilnuje" odległości o jaką szyba jest opuszczana w dół przy otwarciu.

  7. #7
    shazan
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze nie byłem na serwisie ale zauważyłem niepokojącą mnie sprawę - bo skokowo zaczęła mi działać czasami również lewa szyba - nie mówiąc o tym że czasem jedna albo druga nie reagują na podniesienie do góry - a w dół się da obniżyć. Czasem losowo przekręce zapłon i jest ok a czasem muszę się pogimnastykować mocniej.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar misiu_k
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    MiTo 1.4 TB 120KM
    Postów
    64

    Domyślnie

    Kolego zacznij od programowania szyb. Jak to nie pomoże to możesz mieć uszkodzony switch funkcji short drop znajdujący się w zamku drzwi.
    Procedurę programowania szyb znajdziesz w instrukcji obsługi na stronie 98.

  9. #9
    shazan
    Gość

    Domyślnie

    niestety ale inicjalizacja ani programowanie szyb nie pomaga -chyba że coś źle robie. Ani od kierowcy ani od pasażera nie da się tego zaprogramować - próbowałem na włączonym zapłonie i na wyłączonym, na zamkniętych drzwiach i na otwartych, z 1-sek. wciśnięciem i z 3 sek przytrzymaniem na górze...ale niestety nic to nie daje szyba raz się opuszcza a raz nie a czasem otwieram zamykam to za każdym razem się tylko opuszcza przy zamknięciu o 1,5-2 cm, kiedy indziej zaś zaczyna działać skokowo, może dacie namiar na ten element co może być zepsuty ( przełącznik short drop?)
    Nie wiem czy w serwisie mi zrobią na gwarancji - niby jeszcze jest- jak dzwoniłem do serwisu to Pan powiedział że mogę kontynuować gwarancję w PL po oględzinach samochodu czy nie był zwypadkowany i czy nie był lakier uszkodzony i malowany...bo inaczej to nie wiem ile takie coś moze kosztować a nie chce ponosić takiego kosztu przy prawie nowym samochodzi ( 13 kkm)...
    ...jeśli możecie wskazać mi w którym miejscu znajduje się takowy przełącznik lub jak wygląda oraz jak po naszemu mogę go nazwać aby coś takiego ktoś mi mógł sprzedać, to będę bardzo wdzięczny...
    Ostatnio edytowane przez shazan ; 22-07-2010 o 11:59 Powód: errata

  10. #10
    shazan
    Gość

    Domyślnie

    Usterki rozwiązane - naprawy gwarancyjne - samemu się nie zrobi.

Podobne wątki

  1. Dziwny dźwięk przy zamykaniu drzwi
    Utworzone przez Niziu23 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-01-2020, 00:00
  2. strzela przy zamykaniu drzwi 147
    Utworzone przez MateuszLucky w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 19:03
  3. Drzwi kierowcy wariują. Szyba nie domyka się
    Utworzone przez dimasinho w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 18:12
  4. Dziwny dzwięk przy zamykaniu drzwi auta!!!
    Utworzone przez PrzemekZ81 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 23:26
  5. Gwizd przy zamykaniu drzwi.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 21:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory