Strona 6 z 204 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151656106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 2036

Temat: [MiTo/Giulietta] porady przy zakupie aut nowych

  1. #51
    Guiness
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jeśli to był autoryzowany serwis, to poproszę o adres.
    Proszę bardzo

    http://www.motofirma.pl/kontakt/PPHU...94ac41c6d55/0/


    Niestety imienia, ani nazwiska Pana, z którym rozmawiałem nie pamiętam, bo było to już koło 3 miechów temu.

    Co do wypowiedzi kolegów: dlaczego uważacie, że 105 KM w Giuliettcie to mało? W Accordzie miałem 145, ale to było większe autko i gabarytowo i wagowo, a jeździło się świetnie- jak po szynach. Wiem, że diesle chodzą jak traktory na wiosnę, ale do pracy w jedną stronę mam ok. 46 km więc szybko mi się zwróci.

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie diesel

    Cytat Napisał Guiness Zobacz post
    Proszę bardzo

    http://www.motofirma.pl/kontakt/PPHU...94ac41c6d55/0/


    Niestety imienia, ani nazwiska Pana, z którym rozmawiałem nie pamiętam, bo było to już koło 3 miechów temu.

    Co do wypowiedzi kolegów: dlaczego uważacie, że 105 KM w Giuliettcie to mało? W Accordzie miałem 145, ale to było większe autko i gabarytowo i wagowo, a jeździło się świetnie- jak po szynach. Wiem, że diesle chodzą jak traktory na wiosnę, ale do pracy w jedną stronę mam ok. 46 km więc szybko mi się zwróci.
    Do normalnej jazdy taki silnik wystarczy, ma wysoki moment także na trasie podobno nawet fajnie się jeździ. O sportowej nucie musiałbyś raczej zapomnieć, mi się wydaje że tą wersję zrobili pewnie typowo pod rynek włoski gdzie często Alfę traktuje się jako zwykły samochód użytkowy.
    Nie wiem czy nie lepiej poczekać na wersję 2.0 JTDM 140 KM co właśnie wchodzi do sprzedaży we włoszech. Osiągi ma o niebo lepsze, też niskie spalanie i pewnie łatwo będzie mu podnieść moc Nie wiadomo tylko jak go u nas wycenią.

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    Miałem podobne dylematy i zdecydowałem się Alfę jednak kupić. Wybrałem wersję 1.4 MultiAir - to kosztuje chyba tyle co ten słabszy diesel, jednak diesli bym nie polecał z dwóch powodów - po pierwsze są wolne, szczególnie ten co rozważasz, po drugie strasznie hałasują. No chyba, że ktoś naprawdę dużo jeździ, ale to wtedy może lepiej wybrać Golfa, czy tam Passata z jakimś TDI.
    Widzę - piszesz o dieslach z Octavi - że są głośne.
    Ten 105-konny demonem nie będzie, ale o pozostałych dieslach 170KM i wkrótce 140KM napisać, że są wolne to przesada.

    Z dieslami pewnie nie miałeś do czynienia.

    Faktem jest, że ceny diesli w Giulitta są tak skalkulowane, że nawet jak się dużo jeździ to nie ma sensu ich kupować. Zobaczymy jaką cenę będzie miał 140-konny diesel.

  4. #54
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Widzę - piszesz o dieslach z Octavi - że są głośne.
    Ten 105-konny demonem nie będzie, ale o pozostałych dieslach 170KM i wkrótce 140KM napisać, że są wolne to przesada.

    Z dieslami pewnie nie miałeś do czynienia.

    Faktem jest, że ceny diesli w Giulitta są tak skalkulowane, że nawet jak się dużo jeździ to nie ma sensu ich kupować. Zobaczymy jaką cenę będzie miał 140-konny diesel.
    A nie, nie, pisałem o dieslach fiatowskich. TDI w Octavii to porażka kompletna pod względem wrażeń artystycznych z odsłuchu, ale te jTDM, czy jak się zwą, jakoś też mego ucha specjalnie specjalnie nie cieszą. Ale to kwestia indywidualnej oceny, jak sądzę, tak naprawdę nie lubię też dźwięku mojego obecnego silnika benzynowego - ot taka większa kosiarka.

    Co do "wolności", to też kwestia ocenna, jeździłem parę dni tym 170 konnym w 159, no i moim zdaniem był głośny i wolny (w Julce będzie pewnie bardziej dynamiczny, ale z pewnością nie cichszy), o ile to ta sama jednostka.

    Koniec końców, tak jak mówisz, nawet jak ktoś lubi diesle, to wydaje się, że przy obecnych różnicach w cenie to jest wybór, który dość długo będzie się zwracał, a przy tym ujmuje trochę tego sportowego ducha. Tak mi się wydaje, ale nie chcę bynajmniej rozpętać kolejnej świętej wojny, niech każdy wybiera co lubi.

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Dzisiaj dostałem informacje, że Rosso Alfa w Giulietcie to 289, czyli ten sam, co w 159 i MiTo.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #56
    Vincent
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogas Zobacz post
    Odnośnie MiTo i po przejechaniu 2000km mam dwie sugestie.
    Jeśli się zastanawiacie nad turbo, to się nie zastanawiajcie, tylko bierzcie - jest przepaść między 105, a 135KM.
    Co do komfortu jazdy - weźcie pakiet Sport1, duuuużo lepsze fotele, mega wygodne. I co ciekawe - na 17" felgach jest wygodniej niż na 16". Serio. Nie wiem z czego to wynika, ale tak jest. Prawdopodobnie z tak zestrojonego zawieszenia.

    W MiTo posiadajacym pakiet sport1 fotele są według Ciebie dużo lepsze od czego ? Patrząc na dwie alfy stojące w salonie i siedząc w tych fotelach zauważyłem, że w sporcie fotele różnią sie tylko wzorem tapicerki. A dwa pakiet sport1 obejmuje światła przeciwmgielne, sportowy zderzak tylny ( tu też nie ma różnic poza kolorem: matowy/lakierowany), alu 17, sportowe wykończenie zegarów, spojler tylny, nic tam nie piszą o innych fotelach.

  7. #57
    tikiriki
    Gość

    Domyślnie

    BTW mam mito tb 120km, czy to dokładnie ten sam silnik i osprzęt co w 155km ?
    pali sporo bo 10.5 przy lekkich korkach więc po gwarancji myślę o małym tuningu ,bo dużo gorzej nie będzie, do ok 143km
    Jeszcze poszukam na jakiś forach o tuningu ale może tutaj ma ktoś doświadczenia czy taka zmiana będzie odczuwalna ?
    Znalazłem takie coś
    http://de.novitec.nl/webshop/alfa-ro...asp?prodID=127 ale nie ma akurat dokładnie mojej wersji oraz tutaj
    http://www.44tuning.pl/alfa-romeo/ch...et-120-km.html

  8. #58
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vincent Zobacz post
    W MiTo posiadajacym pakiet sport1 fotele są według Ciebie dużo lepsze od czego ? Patrząc na dwie alfy stojące w salonie i siedząc w tych fotelach zauważyłem, że w sporcie fotele różnią sie tylko wzorem tapicerki. A dwa pakiet sport1 obejmuje światła przeciwmgielne, sportowy zderzak tylny ( tu też nie ma różnic poza kolorem: matowy/lakierowany), sportowe wykończenie zegarów, spojler tylny, nic tam nie piszą o innych fotelach.
    I zdaje się jeszcze że sportowe wykończenie zegarów to chyba ich podświetlenie białe a nie czerwone. Zderzak składa się z dwóch części i w sporcie dokładka jest nieco inna.
    Zresztą mito co jakis czas na różnych rynkach pojawia się w różne limitowane wersje które są różnymi wariacjami tego co i tak mozna dokupić.

    ---------- Post dodany o godzinie 06:30 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 06:29 ----------

    Cytat Napisał tikiriki Zobacz post
    BTW mam mito tb 120km, czy to dokładnie ten sam silnik i osprzęt co w 155km ?
    pali sporo bo 10.5 przy lekkich korkach więc po gwarancji myślę o małym tuningu ,bo dużo gorzej nie będzie, do ok 143km
    Jeszcze poszukam na jakiś forach o tuningu ale może tutaj ma ktoś doświadczenia czy taka zmiana będzie odczuwalna ?
    Znalazłem takie coś
    http://de.novitec.nl/webshop/alfa-ro...asp?prodID=127 ale nie ma akurat dokładnie mojej wersji oraz tutaj
    http://www.44tuning.pl/alfa-romeo/ch...et-120-km.html
    W 120 TB turbina ze stałą geometrią w 155 ze zmienną-wykres mocy i momentu był w dziale publikacji o mito. Inna też skrzynia -starsza 5 biegowa.
    Ostatnio edytowane przez metan ; 20-12-2010 o 06:35

  9. #59
    Vincent
    Gość

    Domyślnie

    Czy w MiTo w 6b skrzyni macie zamontowaną blokadę szkrzyni biegów?

  10. #60
    kocis
    Gość

    Domyślnie Witam

    Oczekuje na odbiór Julki - planowany pod koniec stycznia. Na co mam zwrócić uwagę przy odbiorze auta?
    Pozdrawiam posiadaczy Giulietty i wszystkich alfoholiców

Podobne wątki

  1. Potrzebuje porady przy zakupie AR 159 Q4
    Utworzone przez janwar w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 11:10
  2. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 16:55
  3. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 19:50
  4. [159] Porady przy zakupie
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory