Strona 198 z 204 PierwszyPierwszy ... 98148188189190191192193194195196197198199200201202203204 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,971 do 1,980 z 2036

Temat: [MiTo/Giulietta] porady przy zakupie aut nowych

  1. #1971
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał laudanum Zobacz post
    Jan Marek trochę się boję, dlatego pytam sobie anonimowo tutaj by uniknąć dziwnych spojrzeń , chociaż myślę , że kobiecie w kwestii motoryzacji wybacza się więcej. Wersja poiliftowa (od 2016r) podoba mi się średnio, jeszcze scudetto w pewnych konfiguracjach jestem w stanie zaakceptować i nawet polubić (np biała lub niebieska alfa z czerwonymi elementami na zderzaku) to już ten nowy napis z tyłu jest okropny...jak w pierwszej lepszej Skodzie. Jeśli mam zainwestować kupę kasy i brać kredyt - auto musi mi się podobać na 100 % . Stąd moje pytanie. Co do gwarancji zapytałam, bo nie wiem, nigdy sama nie kupowałam auta - żadnego. Mąż powiedział, że on ręki do zakupu żadnej alfy nie przyłoży, bo jego kuzyn miał kiedyś jedną alfę i on wie z czym to się wiąże. Mam sobie wybierać sama, więc staram się jak mogę i liczę na uprzejmość nieznajomych oblatanych w temacie
    No to tutaj ma Pani filtr (2014-2016, po pierwszym lifcie, przed drugim który się Pani nie podoba, oraz z Polskiego salonu więc można bardzo łatwo na miejscu historie pojazdu sprawdzić).
    https://www.otomoto.pl/osobowe/alfa-...d-2014/?search[filter_float_year%3Ato]=2016&search[filter_enum_country_origin][0]=pl&search[order]=filter_float_price%3Aasc&search[brand_program_id][0]=&search[country]=

    Tutaj ma Pani wątek gdzie wrzucać znaleziska
    https://www.forum.alfaholicy.org/mit...ietty-339.html

    :-).

    Samochód przed zakupem ZAWSZE trzeba sprawdzić. Najlepiej w ASO (250/500zl). Można poprosić też "mechnika" żeby się przejechał i powiedział co myśli. Niektóre firmy ktore nie są "ASO" maja w cenniku usługę sprawdzenia pojazdu przed zakupem. (ja płaciłem poza ASO 350zł w Warszawie, sprawdzali płyty, lakier, podłużnice, korozje, itp itd, 1.5h na podnośniku zeszło w samochodzie z gwarancją co miał 22k przejechane).
    Polecam jeszcze sprawdzić czy pojazd nie jest zadłużony w rejestrze zastawów (20zł po VIN sprawdzają, na pewno w warszawie się da, a gdzie i jak jeszcze to nie wiem).

  2. #1972
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafik777 Zobacz post
    Czy jest sens teraz kupować nową AR Giuliettę z silnikiem 120 KM T-Jet?
    Wersja Super z czujnikami za 72 tys.

    Czy lepiej coś takiego:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...l#gallery-open

    Ogólnie chciałem mieć giuliettę z mocnym silnikiem. Celowałem w 1.4 TB MA 170 KM z rynku wtórnego.
    Ale ciężko coś znaleźć fajnego/świeżego z małym przebiegiem, albo po prostu boję się zaliczyć kolejnego fail'a przy zakupie auta używanego.
    Stąd pomysł na zakup nowego (taniego) lub to demo (z mocniejszym silnikiem).

    Ps. Dlaczego tak wykastrowano gamę silników benzynowych w Giuliettcie w 2019 roku?
    Czy te silniki 1.4 t-jet 120KM są ok?
    Jak się mają do wersji TB / MA? W kwestii mocy/dynamiki/spalania/żywotności/awaryjności.
    Czy te t-jety fabrycznie mają 120KM czy producent daje troche bonusowych kuców w standardzie?
    Czytałem jakieś opowieści, że w poprzednich wersjach silników 120KM było w standardzie 130-140 koni.

    Byłem na jeżdzie testowej nową Giuliettą i w sumie jesli chodzi o dynamikę, to po mieście na drugim biegu nie było tragedii. Na trasie może być trochę gorzej...

    Co byście wybrali? Nowy t-jet 120 KM, czy to demo TB 150 KM?
    ja wziąłem 1.4 MA 170km i powiem Ci fajnie to jedzie

  3. #1973
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    Wiecie jaki jest najwiekszy problem Julki? Taki ze kupno nowszej wersji praktycznie nic nie wniesie do obecnego 2011, ktory mam. Powaznie myslalem ze zamienie na jakis mlodszy, ale po co mam doplacac 40tys do praktycznie takiego samego auta. Ja wiem, ze gwarancja, ze swiezszy, mniej zuzyty, ale nie jestem przekonany czy jest gra warta swieczki.

  4. #1974
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    No. I każdy jezdzi tym czym chce.

  5. #1975
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 170 KM MultiAir
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    Wiecie jaki jest najwiekszy problem Julki? Taki ze kupno nowszej wersji praktycznie nic nie wniesie do obecnego 2011, ktory mam. Powaznie myslalem ze zamienie na jakis mlodszy, ale po co mam doplacac 40tys do praktycznie takiego samego auta. Ja wiem, ze gwarancja, ze swiezszy, mniej zuzyty, ale nie jestem przekonany czy jest gra warta swieczki.
    A co byś chciał żeby wniosło? Bo przecież wszystko potrzebne do przyjemnej jazdy już jest.
    Jak kupujesz nowe buty, to też raczej podobne do poprzednich, jeśli były wygodne.

  6. #1976
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    Wiecie jaki jest najwiekszy problem Julki? Taki ze kupno nowszej wersji praktycznie nic nie wniesie do obecnego 2011, ktory mam. Powaznie myslalem ze zamienie na jakis mlodszy, ale po co mam doplacac 40tys do praktycznie takiego samego auta. Ja wiem, ze gwarancja, ze swiezszy, mniej zuzyty, ale nie jestem przekonany czy jest gra warta swieczki.
    niestety tu trochę się mylisz - jest trochę zmian i modernizacji jakby nawet niby głupota ale utrudniająca życie - inna klapa tył z innym wyprowadzeniem wiązek elektrycznych. Polift nie ma kłopotu z pękającymi wiązkami. są inaczej wyprofilowane fotele i kanapy inne w nich gąbki i materiały. zmieniono kształt uszczelek drzwi etc. etc - można tak trochę wymieniać. no i najważeniejsze - nikt mi nie powie że auto z 2011 jest w takim samym stanie jak np z 2017.

  7. #1977
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Jak ktoś robił mało km to czemu nie.Mój teściu kupował w 2015r Hujdaja Tucsona i ma przejechane 30tyś na serwisie się pytali co tak mało zrobione.

  8. #1978
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    niestety tu trochę się mylisz - jest trochę zmian i modernizacji jakby nawet niby głupota ale utrudniająca życie - inna klapa tył z innym wyprowadzeniem wiązek elektrycznych. Polift nie ma kłopotu z pękającymi wiązkami. są inaczej wyprofilowane fotele i kanapy inne w nich gąbki i materiały. zmieniono kształt uszczelek drzwi etc. etc - można tak trochę wymieniać. no i najważeniejsze - nikt mi nie powie że auto z 2011 jest w takim samym stanie jak np z 2017.
    Stad napisalem ze nie jestem przekonany. Tiaa dobrych butow sie nie zmienia, ale fajnie by miec cos wiecej na przestrzeni tylu lat produkcji, to nie lada niva no nie? No zgoda, nowsze z 2017 bedzie w lepszym stanie, ale patrzac poprzez pryzmat wydanej extra kasy nie ma za wiele zmian( o uszczelkach nie slyszalem np.). Swoja droga moja sasiadka myslala ze mam roczne auto, wiec sie mocno zdziwila ze ma swoje lata. Wiec kto nie jest w temacie to nie zauwazy roznicy z ulicy.
    Inna sprawa - nowsze normy emisji spowodowaly zawezenie ofert silnikow, ale ok starczy OT

  9. #1979
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dobry wieczór. Jestem na etapie zakupu nowej Giulietty. Przeglądałem stock, ale jako opcję drugą rozważam wzięcie coś skonfigurowanego pod siebie. Czy z doświadczenia wiecie, który salon jest najbardziej przychylny jeżeli chodzi o rabaty cenowe? Nie chcę wysyłać w ciemno zapytań do każdego. Zakładam, że wszystko jest kwestią indywidualną, ale ciekawi mnie czy większy rabat % uzyskam na cenę stockową czy pod zamówienie? Dziękuję i pozdrawiam.

  10. #1980
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Zakup nowej Giulietty się jeszcze kalkuluje?

Podobne wątki

  1. Potrzebuje porady przy zakupie AR 159 Q4
    Utworzone przez janwar w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 11:10
  2. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 16:55
  3. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 19:50
  4. [159] Porady przy zakupie
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory