Strona 203 z 204 PierwszyPierwszy ... 103153193194195196197198199200201202203204 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,021 do 2,030 z 2036

Temat: [MiTo/Giulietta] porady przy zakupie aut nowych

  1. #2021
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Jeszcze żaden
    Postów
    2

    Domyślnie

    Hej wszystkim Pierwszy post, więc przy okazji chciałbym się przywitać
    Jestem zakochany w Giuliettcie od momentu kiedy pierwszy raz zobaczyłem ten model 10 lat temu, niestety wtedy będąc szczeniakiem mogłem tylko pomarzyć żeby kiedyś taką pojeździć. Teraz, 10 lat później, gdzie mam już odłożone coś oszczędności i stabilną sytuację na ewentualny kredyt wydaje się, że z końcem produkcji Julki moje marzenie przejdzie mi koło nosa Przyznam się, że wizytę w salonie planuję dopiero w przyszłym tygodniu więc jeszcze nie dopytywałem o sytuację na miejscu, ale rozumiem, że nie da się już składać zamówień na Giuliettę MY21? Na stronie AR Julka ciągle wisi i jest konfigurator z cennikiem, etc. ale nie wiem jak często aktualizują swoje wuwuwu. Przeglądałem również na ich stronie auta "nowe", tzn. z przejechanym 1 km ale z MY20, opcje niestety jakie dali takie są w każdym z aut, więc chyba nie ma za wielkiego pola do optymalizacji takiego auta (chociaż te od ręki z tego co widzę z jakimiś zniżkami i rabatami w porównaniu do ceny katalogowej).

    Ale dodając może trochę pytań do tego posta - jeśli nie można już zamówić nowej, to na jakie opcje w tych od ręki zwracać uwagę? Jakie wyposażenie jest "must have" w Julce, bez którego nie wyobrażacie sobie jeździć tym samochodem? Jeśli będę brał to na pewno benzyniaka z powodu małych rocznych pokonywanych odległości, więc silnik tak naprawdę sam się wybrał z powodu braku alternatyw w gamie AR. Patrzeć raczej za TI czy SPRINTami? Biksenony? Pakiet Convenience? Z osobistych odczuć strasznie podoba mi się połączenie zielonego Visconti Green z jasno brązową skórą w środku, ale też biały lakier z czarnym środkiem i carbonowymi dodatkami.

    Czy może jednak nie ma sensu już się nastawiać na nową Julkę i zbierać kolejne 10 lat na Giulię?

  2. #2022
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Produkcję zakończono w grudniu więc nie ma już możliwości konfiguracji. Pozostaje wyszukać z placu https://salon.alfaromeo.pl/?_ga=2.38...ulietta&page=1
    Z opcji dla mnie ważna jest dobra tapicerka, czujniki parkowania, felgi 18, boczne spoilery... wszystko zależy od gustu. W obecnej sytuacji przede wszystkim od dostępności i gustu...
    Ostatnio edytowane przez TILT ; 06-03-2021 o 22:24
    Giulietta 1.4 MA / AR 147 JTDM 16V

  3. #2023
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dobryalf
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulietta serie 1 1,4TB MultiAir 16v 170KMTCT Excl
    Postów
    672

    Domyślnie

    Ale sądzę, że wrócą do Giulietta bo jak widać jest zainteresowanie takimi autami. Natomiast ostatni facelift to była porażka. Mechanicznie autko pefekto.

  4. #2024
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Giulietta 1,4 120KM, Golf 6 1,4 122KM, Leon FR 1,5TSI 150KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Do końca 2020 potrzebowałem leasing więc jako zadowolony użytkownik Giulietty zainteresowałem się ofertą Alfy. Niestety miałem do wyboru praktycznie taką samą Giuliettę lub Giulię która w odpowiadającej mi konfiguracji była poza budżetem. Na placu boju pozostał Focus St-line i Leon FR. Ze względu na 3 cylindy w Fordzie wybór padł na Leona. O ile Leon jest całkiem poprawnym autem to liczba problemów (głownie elektronicznych) których serwis nie potrafi rozwiązać całkowicie przekreśla ten samochód. Czekam do końca leasingu.
    Gdyby można było zakupić chociaż wersję MultiAir na pewno wybór byłby oczywisty. Niestety Alfa dla swoich użytkowników nie pozostawiła wyboru ......

  5. #2025
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Jeszcze żaden
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom17 Zobacz post
    Do końca 2020 potrzebowałem leasing więc jako zadowolony użytkownik Giulietty zainteresowałem się ofertą Alfy. Niestety miałem do wyboru praktycznie taką samą Giuliettę lub Giulię która w odpowiadającej mi konfiguracji była poza budżetem. Na placu boju pozostał Focus St-line i Leon FR. Ze względu na 3 cylindy w Fordzie wybór padł na Leona. O ile Leon jest całkiem poprawnym autem to liczba problemów (głownie elektronicznych) których serwis nie potrafi rozwiązać całkowicie przekreśla ten samochód. Czekam do końca leasingu.
    Gdyby można było zakupić chociaż wersję MultiAir na pewno wybór byłby oczywisty. Niestety Alfa dla swoich użytkowników nie pozostawiła wyboru ......
    A czemu MultiAir, ten T-Jet tak odstaje od MA? Czy kwestia mocy?

  6. #2026
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Giulietta 1,4 120KM, Golf 6 1,4 122KM, Leon FR 1,5TSI 150KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Giulietta z T-Jet całkiem dobrze jeździ (posiadałem dodatkowo pakiet sport) ale nie widziałem sensu zakupu takiego samego auta z "kosmetycznymi" zmianami. Celowałem w usportowione kompakty z raczej mocniejszymi silnikami benzynowymi (pomijając pojazdy typu hot hatch). Niestety Alfa nic nie miała w ofercie. Dlatego zmuszony byłem wybrać coś innego.

  7. #2027
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom17 Zobacz post
    Do końca 2020 potrzebowałem leasing więc jako zadowolony użytkownik Giulietty zainteresowałem się ofertą Alfy. Niestety miałem do wyboru praktycznie taką samą Giuliettę lub Giulię która w odpowiadającej mi konfiguracji była poza budżetem. Na placu boju pozostał Focus St-line i Leon FR. Ze względu na 3 cylindy w Fordzie wybór padł na Leona. O ile Leon jest całkiem poprawnym autem to liczba problemów (głownie elektronicznych) których serwis nie potrafi rozwiązać całkowicie przekreśla ten samochód. Czekam do końca leasingu.
    Gdyby można było zakupić chociaż wersję MultiAir na pewno wybór byłby oczywisty. Niestety Alfa dla swoich użytkowników nie pozostawiła wyboru ......
    Zobacz czy nie będzie Ci odpowiadał Hyundai I30N albo jeśli nie chcesz tak mocnego to NLine. Teraz po lifcie są dostępne skrzynie automatyczne 8 biegowe ;-)

  8. #2028
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Giulietta 1,4 120KM, Golf 6 1,4 122KM, Leon FR 1,5TSI 150KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotruś1 Zobacz post
    Zobacz czy nie będzie Ci odpowiadał Hyundai I30N albo jeśli nie chcesz tak mocnego to NLine. Teraz po lifcie są dostępne skrzynie automatyczne 8 biegowe ;-)
    Jak napisałem wyżej wybrałem Leona jednak w porównaniu do poprzedniej Giulietty nie był to najlepszy wybór......

  9. #2029
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Karczew
    Auto
    147fl 1.6 120 , a4 b8.5q 2.0tfsi+
    Postów
    79

    Domyślnie Giulietta 2.0 140

    Witam , rozważam zakup giulietty z 2.0jtd 140 (lub 159) . Wolał bym 170 , ale będę miał mało czasu na szukanie auta po sprzedaży starego . No i nie mogę znaleźć do ilu koni można podnieść moc . W teorii jest to chyba to samo co wersja 170 czy się mylę ? skrzynie są te same ? Ewentualnie będzie benzyna z lpg . Tylko też nie wiem którą wersję brać , tak czy inaczej potrzeba mi około 200 ekonomicznych koni .

  10. #2030
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Jest inne oprogramowanie i inna turbina (u 140cv mniejsza). Z 140cv można na podstawowym osprzęcie wyciągnąc po sofcie jakieś +-170 koni, z 170 można zrobić około 200. O ile rozważasz benzynę to 1.4TB na podstawowych gratach max. jest też około 150-170cv, także jak chcesz 200 to musisz uderzać w MA albo wydać więcej kasy na modyfikację TB.

    Ale wszystko jest tutaj na forum już kilka razy przewałkowane tam i zpowrotem, więc polecam użyć wyszukiwarkę
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

Podobne wątki

  1. Potrzebuje porady przy zakupie AR 159 Q4
    Utworzone przez janwar w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 11:10
  2. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 16:55
  3. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 19:50
  4. [159] Porady przy zakupie
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory