Strona 73 z 96 PierwszyPierwszy ... 23636465666768697071727374757677787980818283 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 955

Temat: Porady eksploatacyjne

  1. #721
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Nigdy w życiu nie wymieniałem rozrządu.
    Kolego, bogaty jesteś. Stać Cię na zmianę aut zaraz po gwarancji, ale może niech do Ciebie dotrze, że nie wszyscy tak mają, albo raczej - mało kto tak ma. Ciesz się swoim szczęściem, bo ono kołem się toczy...
    Jak człowiek musi się wysilić, żeby kupić ledwie marną nową Giuliettę, to potem dba, bo wiem, że drugiej nowej szybko nie kupi. Chce jak najlepiej dla auta, które kosztowało go sporo wysiłku finansowego.
    PS żeby nie było... Ja nie wymieniałem oleju po 1000 ani po 10000 km. Wymieniłem po niecałych 15000 km. Auto jeździ i żyje, ale jak ktoś chce to niech wymienia i co tankowanie. Co mnie to...?

  2. #722
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Też mi luksus i szczęście, ja nie mogę.

  3. #723
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta Veloce MY19
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek1983 Zobacz post
    Zmieniłbyś zdanie, jakbyś zobaczył kolor fabrycznej Selenii zlewanej z silnika po przebiegu 8000 km - smoła. Nie żałowałem ani przez chwilę, że tak szybko zmieniłem olej. Kolejne wymiany z interwałem 15kkm to już inna bajka, olej był ciemny ale nie czarny.
    Dokładnie, u mnie też było 8 tys. km z niedużym hakiem i dobrze ze wymieniłem - smoła.

  4. #724
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Też mi luksus i szczęście, ja nie mogę.
    Ale gadasz jakby tak było. Powodzenia!

  5. #725
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Tak mi się wydaje że FernandoAlfonso to po prostu troll i tyle , zajmijmy się innymi rzeczami niż dyskusja z nim ....

  6. #726
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    witam, czy moglby ktos polecic mi serwis szyberdachow w zachodniej czesci polski, lubuskie i okolice? Mam problem z moja "panorama" w Julce, bardzo duzy opor przy otwieraniu i zamykaniu i uszczelka przy szyber jest popekana i trzeba by ja wymienic/naprawic.

  7. #727
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    witam, czy moglby ktos polecic mi serwis szyberdachow w zachodniej czesci polski, lubuskie i okolice? Mam problem z moja "panorama" w Julce, bardzo duzy opor przy otwieraniu i zamykaniu i uszczelka przy szyber jest popekana i trzeba by ja wymienic/naprawic.
    Lepiej samemu wymieniaj. To na pewno ślizgi. Ja byłem głupi zlecając to warsztatowi, wymiana jest banalna a u mnie poza wymianą udało im się więcej popsuć niż naprawić (połamali zaczepy listw pokrywających prowadnice).


    Mój wątek:

    https://www.forum.alfaholicy.org/mit...uszczelki.html

  8. #728
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191226_164434.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	33.0 KB
ID:	265600
    Cytat Napisał Nevermore Zobacz post
    Lepiej samemu wymieniaj. To na pewno ślizgi. Ja byłem głupi zlecając to warsztatowi, wymiana jest banalna a u mnie poza wymianą udało im się więcej popsuć niż naprawić (połamali zaczepy listw pokrywających prowadnice).


    Mój wątek:

    https://www.forum.alfaholicy.org/mit...uszczelki.html
    Problem polega na tym ze oprocz prowadnic mam chamskie dziury pomiedzy szybami jak na zdjeciu, jakby ptaki wydziobaly.
    Wymiana zapewne bedzie wiazala sie z wyciagnieciem calego dachu, za co raczej obawialbym sie zabierac. Probowalem znalezc uszczelke, ktora moglbym nakleic na istniejaca ale raz ze nie moge znalezc takiej szerokosci (8mm), po drugie nie bedzie to wygladalo dobrze.
    Dowiadywalem sie w ASO, koszt takiej uszczelki wiazalby sie z wyciagnieciem wszystkiego, czyli pare roboczogodzin ASO + uszczelka okolo 600zl plus VAT.

  9. #729
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191226_164434.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	33.0 KB
ID:	265600

    Problem polega na tym ze oprocz prowadnic mam chamskie dziury pomiedzy szybami jak na zdjeciu, jakby ptaki wydziobaly.
    Wymiana zapewne bedzie wiazala sie z wyciagnieciem calego dachu, za co raczej obawialbym sie zabierac. Probowalem znalezc uszczelke, ktora moglbym nakleic na istniejaca ale raz ze nie moge znalezc takiej szerokosci (8mm), po drugie nie bedzie to wygladalo dobrze.
    Dowiadywalem sie w ASO, koszt takiej uszczelki wiazalby sie z wyciagnieciem wszystkiego, czyli pare roboczogodzin ASO + uszczelka okolo 600zl plus VAT.
    widzę, że szyberdach to same problemy w julkach. Jak nie łuszczący się element z przodu to ślizgi, jak nie ślizgi to uszczelki. Mogli po prostu zrobić szklany dach bez możliwości otwierania. Dowiadywałeś się może w ASO ile kosztuje listwa na prowadnice?

  10. #730
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nevermore Zobacz post
    Dowiadywałeś się może w ASO ile kosztuje listwa na prowadnice?
    Nie pytalem. Nawet gosciu z ASO mi sugerowal nie zabierac sie za wymiane uszczelki, bo bedzie to droga zabawa. Z drugiej strony jakby caly dach byl na stole to od razu zrobilbym kompleksowy remont(slizgi,prowadnice,smarowanie mechanizmow) co pewnie z 2 tys zl spokojnie by mnie pochlonelo. Poki co szukam waskiej uszczelki zeby "zaslepic" i wpasowac ja w te szczeline i nie moge znalezc.

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 JTDm - wymiany eksploatacyjne i profilaktyczne przy przebiegu 100 - 120 tys km
    Utworzone przez Gary w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-07-2013, 22:21
  2. Płyny eksploatacyjne
    Utworzone przez dawidee26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-09-2012, 17:47
  3. [MiTo] Chcę kupić MiTo - czy warto? Jakie są koszty eksploatacyjne?
    Utworzone przez ila34 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 08:57
  4. [155] materiały eksploatacyjne
    Utworzone przez rafal70185 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2010, 22:58
  5. [145] 1,9 TD - wazne pytanie eksploatacyjne
    Utworzone przez showtime w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 08:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory