Strona 91 z 96 PierwszyPierwszy ... 4181828384858687888990919293949596 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 901 do 910 z 955

Temat: Porady eksploatacyjne

  1. #901
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Jak chcesz mieć spokój od piszczenia i pogiętych tarcz to wkładaj OE. Przerabiałem temat.

  2. #902
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Jaskieł
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TCT 170km
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cześć wszystkim! W przyszły weekend planuję wymianę tarcz i klocków w swojej Julce (pakiet sportowy - tarcze 330). Zależałoby mi na komplecie OE tylko że... nie jestem pewien co Szanowni Koledzy Forumowicze mają na myśli pod tym pojęciem .

    Po zaczerpnięciu informacji w znanej wyszukiwarce dowiedziałem się że: OE (.ang Original Equipment) - oznacza część oryginalną sprzedawaną z logo producenta samochodu; zwykle dostępną w ASO, lecz pojawiającą się też w niektórych hurtowniach.

    Po zapoznaniu się z poprzednimi postami, innymi tematami (opcją szukaj), powyższą definicją przychodzą mi do głowy dwie następujące interpretacje:
    - chodzi o część bliżej nieokreślonego producenta, która jest identyczna jak ta montowana fabrycznie i znajdę ją w jakiś sposób w wyszukiwarce allegro / internetowym sklepie z częściami (nie mam pojęcia jak - po kodzie OE? samo hasło OE - wyszukiwało jedynie konkretnych producentów typu Brembo/ATE/TRW. Kod OE klocka pojawił się kilka postów wcześniej - wpisałem i dostałem jedynie zestaw TRW. Kodu OE tarcz nie mogę wytrzasnąć bo nie działa mi Eper - może ktoś poratuje?),
    - chodzi o to aby kształt części odpowiadał temu montowanemu fabrycznie - gładka tarcza bez nawierceń/rowków - producent tarcz wg uznania np. Brembo/TRW klocek np. Ferodo/ATE.

    Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie szukać/co wpisać aby dorwać rzeczone tarcze i klocki OE? Wolałbym uniknąć kupowania ich w ASO.
    Będę dźwięczny za wszelaką pomoc i proszę o wyrozumiałość :]

  3. #903
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    O ile dobrze pamiętam to ja w nowej Julce miałem tarcze 330 i klocki TRW...
    Giulietta 1.4 MA / AR 147 JTDM 16V

  4. #904
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    OE to części z logo producenta auta.
    Wpisz na google nr części AR jaki szukasz i da radę znaleźć ori części.
    Ja w tamtym roku zmieniałem właśnie tarcze i klocki i kupiłem ORI 330mm poza ASO.

  5. #905
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał scudettokrk Zobacz post
    Co polecacie z tarcz i klocków na przód? Wersja z zaciskiem ATE 305mm. 1.4T 170KM.
    Ja kupiłem tarcze Zimmermann Standard i klocki EBC Green Stuff. Pomierzone bicie piast i tarcz po montażu - wszystko w normie.
    Następnie docieranie zgodnie z zaleceniami producenta, potem normalna jazda.
    Do dziś przejechane ponad 3000 km, zero problemów. Mogę tylko dodać, że klocki EBC Green Stuff to rewelacja, nie dość że łatwo dozować siłę hamowania i po głębszym wciśnięciu jest "brzytwa", to obecnie felgi z przodu mam mniej zapylone niż z tyłu na klockach OEM.

  6. #906
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Calypso
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    501

    Domyślnie

    Nie ma co szukać producenta oe tarcz czy klocków bo byli różni dostawcy. Jeden napisze TRW drugi ATE, kupi dedykowane i pisze, że ma ori bo takie były montowane... Nie ma co powielać tego schematu.
    Napisz na allegro do użytkownika ital-auto-parts i dostaniesz co będziesz chciał.
    Ja tak kupiłem zestaw pod 330 tarcze i klocki OE. Cena hmm połowę mniejsza niż w ASO ale droższa niż wysoki zamiennik.
    ATE pogięte, brembo piszczało, a były przypadki, że klocek OE i pogięta tarcza brembo.
    Ostatnio edytowane przez Calypso ; 19-03-2021 o 21:57

  7. #907
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Jaskieł
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TCT 170km
    Postów
    2

    Domyślnie

    Dzięki Panowie!

  8. #908
    Użytkownik Świeżak Avatar zbigniew-777
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170 KM exclusive, TCT, Bose, panorama, LPG,
    Postów
    200

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o zestaw na tył, polecacie taki zestaw: tarcze TRW a klocki ATE ceramic?
    była - Alfa Romeo 147 1.6 105 KM FL Distinctive + BOSE

  9. #909
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Ja poszedłem do pobliskiego warsztatu, zostawiłem samochód, mówię żeby mi włożyli coś co nie piszczy i nie piszczy już od ponad pół roku.
    Nad czym tu się rozwodzić, gdybać, roztrząsać?

  10. #910
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Krosno/Tarnów
    Auto
    Giulietta 2012 1.4 MA 170 KM BRC SQ32
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Calypso Zobacz post
    Nie ma co szukać producenta oe tarcz czy klocków bo byli różni dostawcy. Jeden napisze TRW drugi ATE, kupi dedykowane i pisze, że ma ori bo takie były montowane... Nie ma co powielać tego schematu.
    Napisz na allegro do użytkownika ital-auto-parts i dostaniesz co będziesz chciał.
    Ja tak kupiłem zestaw pod 330 tarcze i klocki OE. Cena hmm połowę mniejsza niż w ASO ale droższa niż wysoki zamiennik.
    ATE pogięte, brembo piszczało, a były przypadki, że klocek OE i pogięta tarcza brembo.
    Do nowych tarcz OE 330 najlepiej klocek OE czy EBC Green Stuff też się sprawdzi?

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 JTDm - wymiany eksploatacyjne i profilaktyczne przy przebiegu 100 - 120 tys km
    Utworzone przez Gary w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-07-2013, 22:21
  2. Płyny eksploatacyjne
    Utworzone przez dawidee26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-09-2012, 17:47
  3. [MiTo] Chcę kupić MiTo - czy warto? Jakie są koszty eksploatacyjne?
    Utworzone przez ila34 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 08:57
  4. [155] materiały eksploatacyjne
    Utworzone przez rafal70185 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2010, 22:58
  5. [145] 1,9 TD - wazne pytanie eksploatacyjne
    Utworzone przez showtime w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 08:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory