Strona 74 z 96 PierwszyPierwszy ... 24646566676869707172737475767778798081828384 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 955

Temat: Porady eksploatacyjne

  1. #731
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Dotyczy Giulietta Veloce 2017.

    Chciałem Was zapytać czy jest jakiś sposób, żeby podczas spryskiwania szyby przedniej nie zawsze uruchamiały się spryskiwacze xenonów ?

  2. #732
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomkoziolek
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV 1,4 MA 170 kM
    Postów
    603

    Domyślnie

    Jak masz za mało płynu może się nie uruchomić , ja tak miałem jak kupiłem swoją ( co prawda z 2010 r )

  3. #733
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Płynu jest max. Chodzi mi o to, że zawsze gdy chcę spryskać szyby uruchamiają się też spryskiwacze reflektorów. Często niepotrzebnie ... Chciałbym mieć możliwość spryskania szyby bez uruchamiania spryskiwaczy ksenonów. Wiem, że można je wyłączyć i wtedy nie będą działać spryskiwacze, ale czy jest inny sposób?

  4. #734
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Otwórz maskę i po prawej masz skrzynkę przekaznikow nad akumulatorem. Musisz wyciągnąć przekaznik od spryskiwaczy lamp i masz sprawę załatwiona. Jest to bodajże drugi od dołu w skrajnym lewym rzędzie, ale mogę się mylić. W necie znajdziesz schemat do Giulii. Układ przekaznikow w Julce jest prawie identyczny.

  5. #735
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Wyjmowanie bezpieczników, żeby nie działały spryski od ksenonów to zabronione druciarstwo. One działają tylko jak są włączone światła mijania. Jeśli tobie działają jak jedziesz tylko na dziennych to coś jest nie tak. Jeśli potrzebujesz wyczyścić szybę, bo jest ubrudzona i mało widzisz, a masz włączone światła mijania, to znaczy, że i szkła reflektorów wymagają oczyszczenia, bo brud rozprasza światło i wtedy oślepiasz ksenonami innych.

  6. #736
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Może on nie jeździ na dziennych. Znam takich. Oni uważają, że samochód bez włączonych świateł mijania jest niewidoczny w dzień. Serio!

  7. #737
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Ha, ha, wszyscy powyżej macie rację! Nie znoszę druciarstwa, jeżdżę na dziennych lub mijania w zależności od warunków, a bezpieczników bym nie wyjął ;-). Nawiasem mówiąc, bardzo fajnie sprawuje się tryb "auto" (z wyjatkiem zamglenia - wtedy zdarza się, że włączają się dzienne a nie powinny).

    Pytałem, bo np. w Foresterze jest taki patent, który na początku wszystkich zaskakuje. Otóż wystarczy bardzo krótko przycisnąć guzik od spryskiwacza aby poleciało tylko na szybę. Po sekundzie uruchamiają się też spryskiwacze reflektorów. Myślałem, że w Giulietcie tez jest jakis taki podobny "myk".

    Dziekuję Wam za rady ;-)

  8. #738
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Druciarstwo to jest ten cały mechanizm w Julce. Jak przy lekkim przymrozku zgubisz raz dysze z zaslepka bo przymarznie , zapłacisz za część, za malowanie pod kolor zaslepki i potem zgubisz drugą to będziesz pierwszym który wyciągnie ten przekaznik w cholerę. Tam jest wadliwy zaczep i z tego co wiem nie poprawili tego do tej pory. Prędzej czy później to zgubisz. Zobacz też z ciekawości ile faktycznie daje takie pryskanie na lampy samym płynem bez przecierania klosza to stwierdzisz że ten cały system nie ma większego sensu

  9. #739
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Może masz przytkane dysze? U mnie oczyszcza dobrze. Na zimę to się leje płyn zimowy i po problemie.

  10. #740
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Poważnie? Cały rok jeżdżę na zimowym, dobrym, takim który nie śmierdzi i dobrze zmywa szyby. Letni w zimie odpada kompletnie . Nawet raz zalewając tam letni płyn w zimie ta dusza może się uszkodzić. Kanaliki są bardzo wąskie żeby ciśnienie było duże a jak to zamarza to ciecz się rozszerza i wypina zaczep dyszy i gubisz to razem z zaslepka. Poza tym zgas sobie światło w garażu, wjedz z brudnymi lampami i spryskaj. Poprawa jest żadna lub marginalna. W volviakach gdzie były wycieraczki lamp miało to sens. Tutaj to jakiś wymysł.

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 JTDm - wymiany eksploatacyjne i profilaktyczne przy przebiegu 100 - 120 tys km
    Utworzone przez Gary w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-07-2013, 22:21
  2. Płyny eksploatacyjne
    Utworzone przez dawidee26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-09-2012, 17:47
  3. [MiTo] Chcę kupić MiTo - czy warto? Jakie są koszty eksploatacyjne?
    Utworzone przez ila34 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 08:57
  4. [155] materiały eksploatacyjne
    Utworzone przez rafal70185 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2010, 22:58
  5. [145] 1,9 TD - wazne pytanie eksploatacyjne
    Utworzone przez showtime w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-10-2008, 08:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory