Strona 3 z 29 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 282

Temat: System start & stop

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał _tomek_ Zobacz post
    no ciekawe jakie są te powody niewyłączania silnika
    mi sie silnik wyłączył po mocnym przegonieniu auta więc działanie tego systemu jest dla mnie zagadką
    Jest bardzo dużo zmiennych, które wpływają na deaktywację tego systemu, więc nie przejmowałbym się specjalnie jak komuś auto nie gaśnie. Naprawdę gorzej by było, gdyby nie zapalało.

    ---------- Post dodany o godzinie 23:53 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:51 ----------

    Cytat Napisał TOM & JULIA Zobacz post
    Ale jest dobry bo przypadkiem mi dziś zgasł przy ruszaniu i po wciśnięciu sprzęgła sam zapalił .
    O, to prawda, do tego się S&S przydaje. Dwa razy w ciągu miesiąca zdusiłem auto, bo chciałem ruszyć jeszcze przed tym nim silnik po odpaleniu się na dobre rozkręcił... Czyli system rozwiązuje problem! Który sam uprzednio stwarza.

  2. #22
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    wyłączcie ten debilny start&stop. Nic nie daje, a rozwali wam z czasem turbinę. Nie ma cudów: turbina, kiedy jest rozgrzana, NIE MOŻE być wyłączana i włączana w taki sposób. W ten sposób zaoszczedzisz parę groszy na paliwie ale potem wydasz parę tysięcy na turbinę, której żywotność skrócisz co najmniej o połowę.

  3. #23
    czachurek
    Gość

    Domyślnie

    ale ktoz Ci naopowiadal, ze system wylaczy silnik po ostrej jezdzie, gdy turbina potrzebuje odsapniecia?

  4. #24
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Ja zakładam, może naiwnie, że jednak ktoś ten system przemyślał i nie zaszkodzi on silnikowi, szczególnie, że koledzy piszą, że im się włącza dość rzadko. Mi akurat włącza się na tyle często, że czasem rzeczywiście go dezaktywuję, albo trzymam sprzęgło. Poza tym jak się już włączy, to staram się przed żółtym nacisnąć sprzęgło, bo nichuchu się nie da płynnie ruszyć jak się wciska sprzęgło wraz z żółtym światłem. (Płynne ruszenie to dla potrzeb tego wywodu jest dokładnie w momencie, gdy zapala się zielone).

    Uczę się z tym żyć, póki co.

  5. #25
    kgv166
    Gość

    Domyślnie

    Gorzej, jak ktoś pomyślał, że na te 2 lata turbiny wystarczy a potem to się Pan martw sam.
    Ja korzystam ze S&S w mieście jak jest szansa na normalną jazdę od świateł do świateł. Jeżeli widzę, że będę się wlókł w korku co chwilę podjeżdżając to wyłączam. Jak mam ochotę trochę przycisnąć po trasie to także jednak wyłączam - tak na wszelki wypadek i jakoś nie uważam tego za szczególnie upierdliwe.

  6. #26
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czachurek Zobacz post
    ale ktoz Ci naopowiadal, ze system wylaczy silnik po ostrej jezdzie, gdy turbina potrzebuje odsapniecia?
    a jest jakaś zależność wtedy? to znaczy, jak turbina jest gorąca, to co, system nie zadziała?
    Nie, nie ma takiej zależnosci. Zresztą tu nie chodzi o silnik po ostrej jeździe, w ogóle o przestrzeganie zasady niewyłączania silnika z turbiną od razu.

  7. #27
    czachurek
    Gość

    Domyślnie

    jezdze samochodem z turbina, na nic nie trzeba czekac po skonczonej jezdzie - po prostu wystarczy nie butowac przez ostatnie kilkaset metrow.

    co do systemu S&S - aby zadzialal musi byc spelniona cala masa warunkow - myslisz ze wprowadzenie tego ustrojstwa do uzytkowania jest celowym sabotazem i zamachem na zycie turbiny? wiele firm stosuje ten system od wielu lat i nigdzie nie bylo slychac ze w jakis niekorzystny sposob wplywa to na zywotnosc rozrusznika lub turbiny. dlatego nie warto wierzyc w zabobony i powtarzac jak mantre niczym nie poparte urban legends ... trzeba isc z postepem

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    to znaczy, jak turbina jest gorąca, to co, system nie zadziała? Nie, nie ma takiej zależnosci.
    Jest, jest. Pisałem już tu, że kiedyś przejechałem 16 km po mieście tak jak się Alfą jeździć powinno i silnik pierwszy raz mi się wyłączył dopiero przy parkowaniu. Mogły tu jeszcze dojść inne czynniki, takie jak niska temperatura zewnętrzna, ale na 100% zauważam, że przy dynamicznej jeździe system włącza się zdecydowanie rzadziej.

  9. #29
    czachurek
    Gość

    Domyślnie

    jestem wrecz przekonany ze komputer szacuje spalanie na odcinku ostatnio przejechanych km jak i obroty i na tej podstawie okresla czy moze wylaczyc silnik czy tez nie

  10. #30
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czachurek Zobacz post
    jestem wrecz przekonany ze komputer szacuje spalanie na odcinku ostatnio przejechanych km jak i obroty i na tej podstawie okresla czy moze wylaczyc silnik czy tez nie
    Kurcze a ty wiesz że na to nie wpadłem , że faktycznie jak oszczędnie/ekonomicznie teraz jeździłem po wioskach rzadko w korku to może dlatego nie wyłącza mi silnika .
    Aż jutro mu zrobię kilka postojów coś ala jak na światłach.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ładowanie akumulatora z auta z system Start & Stop.
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 07-10-2017, 14:18
  2. [MiTo] Start & Stop
    Utworzone przez piotr_c w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 10:32
  3. [MiTo] system start&stop coś nie halo
    Utworzone przez Lutraki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 20:03
  4. [159] System start stop
    Utworzone przez misiu7911 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 22:03
  5. [MiTo] Start/Stop
    Utworzone przez jjokocha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 17:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory